Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4807 fotografií

online návštevníkov

25. 06. 2024, meniny má: Olívia, Tadeáš

Štát

Slovensko

Kraj

Košický

Okres

Košice I

Prvá písomná zmienka

1143

Rozloha

2005 ha

Počet obyvateľov

4083

Starosta

Marek Kažimír

E-mail

kosicekrasna@kosicekra…

Web

kosicekrasna@kosicekra…

Zdroj informácií

E-Obce

Reality

Top Reality

Reality Košice - Krásna - Mestská časť na Reality.pro

Košice - Krásna - Mestská časť

Košice - Krásna - Mestská časť

Mestská časť Košice – Krásna sa nachádza v juhovýchodnej časti mesta Košice na oboch brehoch rieky Hornád. Susedí s mestskými časťami Nad Jazerom, Barca, Vyšné Opátske , Košická Nová Ves a Obcami Košická Polianka, Nižná Hutka, Vyšná Hutka.
Mestská časť Krásna leží 191 metrov n. m., v srdci Košickej kotliny a tvorí juhovýchodnú časť mesta Košice. Krásna je od roku 1990 jednou z 22 mestských častí mesta Košice. Jej vznik sa datuje do polovice 12. storočia a súvisí s postavením benediktínskeho kláštora, ktorý bol vysvätený v roku 1143. K tomuto kroku sa viaže prvá písomná zmienka.
V územnom pláne sú zapracované nové stavebné lokality na individuálnu bytovú výstavbu ( IBV Na hore, IBV DEVELOPMENT – Východ, IBV Pri hospodárskom dvore, IBV – Pri Jazere ), ako aj pre podnikateľskú činnosť.
Veľké rozvojové zámery aj v súvislosti s pripravovaným Východným mestom.

Viac

Územný plán mestskej časti - Návrh

Schválené Mestským zastupiteľstvom mesta Košice uznesením č. 545 z XIX. zasadania v dňoch 20. februára 1997

1. 1. 2009 | Spracovateľ: Ing. arch. Dušan Hudec | viac

Územný plán zóny - Lokalita Na hore II

Dôvodom obstarania Doplnku územného plánu zóny Krásna n/ Hornádom, lok. Na hore II je umožniť nové investície v oblasti bývania, občianskej vybavenosti a rekreácie, vo väzbe na ZaD ÚPN – HSA Košice do r. 2020 a neskôr. . Cieľom je optimalizovanie podmienok bývania, podchytenie ďalších vývojových etáp obytného okrsku Na hore a jeho vyváženého zapojenia do organizmu obce. Doplnok je prezentovaný v nadväznosti na lok. Na hore I a je v súlade so Zadaním Urbanistickej štúdie Krásna – Východné mesto pre spracovanie Zmeny a doplnku ÚPN – HSA Košice a Vyhodnotením pripomienok z prerokovania Doplnku ÚPN-Z Krásna n/H.

7. 3. 2010 | Spracovateľ: Architektonické štúdio ATRIUM, s.r.o. | Poverený obstarávateľ: Ing. arch. Ľuboslava Vlčková | viac

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne