Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

23. 05. 2024, meniny má: Želmíra

Prehľad študentstkých prác

Štát

Slovensko

Kraj

Bratislavský

Okres

Bratislava I

Prvá písomná zmienka

907

Zdroj informácií

E-Obce

Reality

Top Reality

Reality Bratislava - Visuté záhrady na Reality.pro

Bratislava - Visuté záhrady

Panoramatické pohľady na Bratislavu, novú zónu pre kultúru a relax, pobyt v prírode, nové pracovné miesta či kryté záhrady otvorené pre návštevníkov aj v škaredom či zimnom počasí. To všetko môže už v blízkych rokoch priniesť obyvateľom Bratislavy a jej návštevníkom nový projekt mesta – Bratislavské visuté záhrady.

Viac

Urbanistická štúdia - Návrh 3

Prvoradou úlohou pri riešení daného územia bolo prepojenie vinohradníckej oblasti s mestom. Boli navrhnuté objekty umožňujúce toto prepojenie, či úž pre pešiu alebo automobilovú dopravu. S oblasťou bola spojená Smíková ulica, ulica na severnej strane Gardy, Skalická cesta a ráta sa taktiež s dokončením nadjazdu na Bielom Kríži. Funkčné prepojenie mesta a vinohradu bolo dosiahnuté najmä revitalizáciou lomu, ktorý slúži ako otvorená galéria. Bolo navrhnutých množstvo peších trás umožňujúcich prepojenie mesta a CHKO. Cieľom návrhu bolo potlačiť železnicu ako priestorovú bariéru a umožniť prírodným prvkom vniknúť do mesta a naopak mestským prvkom do vinohradníckej oblasti.

30. 4. 2010 | viac

Urbanistická štúdia - Návrh 1

lavka.jpg 3i.jpg Prvoradou úlohou pri riešení daného územia bolo prepojenie vinohradníckej oblasti s mestom. Boli navrhnuté objekty umožňujúce toto prepojenie, či úž pre pešiu alebo automobilovú dopravu. S oblasťou bola spojená Smíková ulica, ulica na severnej strane Gardy, Skalická cesta a ráta sa taktiež s dokončením nadjazdu na Bielom Kríži. Funkčné prepojenie mesta a vinohradu bolo dosiahnuté najmä revitalizáciou lomu, ktorý slúži ako otvorená galéria. Bolo navrhnutých množstvo peších trás umožňujúcich prepojenie mesta a CHKO. Cieľom návrhu bolo potlačiť železnicu ako priestorovú bariéru a umožniť prírodným prvkom vniknúť do mesta a naopak mestským prvkom do vinohradníckej oblasti.

30. 4. 2010 | viac

Urbanistická štúdia - Návrh 2

Bratislavské vinohrady boli, sú a myslím že ešte chvíľu budú veľmi háklivou a diskutabilnou témou nielen v odborných kruhoch. Už dávnejšie sme uvažovali nad tým ako by sme sa k danej problematike postavili my a aký názor by sme zastávali. Zadanie Visuté záhrady Bratislava bolo pre nás výzvou a napriek odovzdanej práci zastávam názor že tou výzvou aj ostanú a tešíme sa na ňu aj pri diplomovej práci. Po jednom semestri práce sme dospeli k určitým záverom a princípom formovania danej lokality, ktoré považujeme za perspektívne a hodné preskúmania. Diskusia však zostáva stále otvorená.

30. 4. 2010 | viac

Urbanistická štúdia - Návrh 4

Požiadavkou bolo vytvoriť v Bratislave nové rekreačné a kultúrne plochy spojené s bývaním, rekreačný priestor mesta, ktorý zaujme návštevníkov aj domácich. Ponúkajú sa tu priestory pre klasickú rekreáciu a šport, ale aj nekonvenčné druhy športových aktivít, outdoorové prekážky, vysoké a nízke laná, lukostreľba… Obyvateľom tejto oblasti chýbajú školy, potraviny, základná vybavenosť, keďže sa tu živelne vystavuje hlavne bývanie.

30. 4. 2010 | viac

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne