Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

606 územných plánov

945 článkov

4805 fotografií

online návštevníkov

19. 02. 2019, meniny má: Vlasta

Aktuality

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Diskusia k téme verejných priestorov Prešova.

Radi by sme Vás srdečne pozvali na podujatie Verejné priestory Prešov, ktoré predstavuje prvé zo série diskusno — participačných stretnutí k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestranstiev Prešov.

22. 02. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

42%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

Najnovšie komentáre

 • investice

  Dobrý den, máte zájem o půjčku? nabízíme podnikatelský úvěr, osobní půjčku, úvěr na …

  19. 02. 2019 / 08:47 | James Walker

 • PRÍSLUŠNÁ PONÚK ZA ÚVERU

  sertifikovana organizacija za zajmove koja nudi kredit za pojedince i sarađuje tijela kojima je potreban …

  19. 02. 2019 / 08:22 | ALEXANDER

 • Nabídka úvěru

  Nabídka úvěru Dobrý den, paní a mistr Poctivost a upřímnost jsou dvě věci, které chybí. Nabízím …

  18. 02. 2019 / 15:22 | Nabídka úvěru

 • Finanční nabídka

  Finanční nabídka Dobrý den, pane a paní. Chcete využít úvěr na realizaci svých projektů, …

  18. 02. 2019 / 15:19 | Finanční nabídka

 • Chcete splnit své tajné sny o podnikání nebo doma?

  Získejte ještě dnes tuto kvalitní finanční půjčku bez poplatků a bez zástavy nemovitosti od …

  18. 02. 2019 / 15:12 | petter

Finn Geipel: Urbanizmus má silu ovplyvňovať mentalitu ľudí (I. časť)

geipel.jpg

„Finn Geipel patrí k významným osobnostiam architektúry vo Francúzsku, pracuje na mnohých významných domácich aj zahraničných projektoch a zároveň je vedúcim výskumného inštitútu LIA (Laboratory for Integrative Architecture) na Technickej univerzite v Berlíne,“ predstavil na prednáške z cyklu Mesto v pohybe nemeckého architekta pôsobiaceho v Paríži Štefan Šlachta, hlavný architekt Bratislavy. Finn Geipel, pod ktorého vedením vznikal aj veľkolepý urbanistický projekt Grand Paris, o svojej tvorbe hovorí, že sa zaoberá tromi základnými aspektmi – neohraničenosťou v čase, neohraničenosťou v priestore a diverzitou.

Ako sa vo vašej tvorbe prejavujú tieto tri princípy – neohraničenosť v čase, neohraničenosť v priestore a diverzita?

Architektúra a urbanizmus sú procesy, ktoré nie sú nikdy ukončené, nemajú začiatok ani koniec. Obe sú výsledkami určitých časových cyklov, ktoré sa postupne vrstvia. Je pre nás nesmierne zaujímavé pracovať s históriou a pritom navrhovať projekt, ktorý myslí na budúcnosť. Architektúra a urbanizmus sú však neukončené nielen v čase, ale aj v priestore. V urbanizme je to evidentné, v architektúre je to zrejmé menej, ale pri každom projekte treba uvažovať o tom, čo je vnútri, čo je vonku, čo je a čo bude v riešenom priestore s ohľadom na to, ako funguje priestor v širšom rámci – v postupnosti od miestnosti cez budovu, štvrť, mestskú časť, mesto až po celú krajinu. Preto radi pracujeme v rôznych mierkach – od riešenia dizajnu až po veľké urbanistické projekty. Pritom aj počas navrhovania veľkých urbanistických priestorov treba myslieť s ohľadom na každý architektonický detail, ktorý musí byť správne osadený do celkového konceptu.

Pre nás nevyhnutným atribútom dobre navrhnutých priestorov je diverzita – rôznorodosť atmosfér, spôsobov života v priestoroch, istá hierarchia. Treba pritom pripomenúť, že všetky projekty sú výsledkom práce celého tímu nášho ateliéru LIN a zároveň aj výskumov a štúdií, ktoré robíme v Laboratóriu integratívnej architektúry na Technickej univerzite v Berlíne, no medzi našich spolupracovníkov radíme aj mnohé inštitúty, organizácie z oblasti dizajnu, filozofie, dejín či ekológie, ktoré spolupracujú nielen s nami, ale aj medzi sebou navzájom.

Spomenuli ste diverzitu. Ako sa ju snažíte zachovať v dnešnom globalizujúcom sa svete, v ktorom sa mestá začínajú jedno druhému čoraz viac podobať?

Nechcem zovšeobecňovať, skôr by som mohol povedať niečo o tomto probléme z hľadiska našej tvorby. Keď navrhujeme konštrukcie a materiály, uvažujeme aj nad tým, odkiaľ materiál pochádza a čo sa s ním bude diať po skončení životnosti projektu. Snažíme sa, aby bol projekt multifunkčný a flexibilný vzhľadom na viaceré meniace sa požiadavky v budúcnosti, chceme, aby obsahoval množstvo vrstiev a vnemov a viacúrovňovo uspokojoval užívateľov – nielen flexibilitou funkčného využitia, ale aj viacúrovňovou estetikou. A ešte jedna vec je na zváženie – keď dnes vojdete do európskej budovy, podľa jej znakov nemôžete usúdiť, či ste v Madride, Osle alebo Londýne. Je škoda, keď je budova uzavretým svetom oddeleným od okolia.

Hlavná téma (tohto čísla Urbanity) je verejný priestor. Ako vy vnímate hranicu medzi verejnosťou a intimitou prostredia?

Centre Pompidou v Paríži bolo na začiatku prepojené s okolím piatimi vstupmi do haly, ktorá bola otvorenou platformou pre kultúrne podujatia a stretávanie sa ľudí. Dnes sú štyri vstupy zavreté a vchádza sa do neho len hlavným vstupom. Je to škoda, že zatiaľ necítime silnejšiu snahu prepojiť interiér a exteriér. V našom projekte Platine Cité du Design (pozri str. 58) je spolu 42 otvorov, je to nekontrolovaný, otvárateľný a s okolím komunikujúci priestor, ktorý podľa nás dokáže pre centrum dizajnu vytvoriť optimálny flexibilný a otvorený priestor. V priestore je vytvorených päť odlišných klím, z ktorých každá je vhodná na iné aktivity, pričom niekedy sa cítite ako doma a niekedy viac vonku, čo tiež ovplyvňuje mieru súkromia či verejnosti priestoru. Myslím, že treba zjemniť hranice medzi verejným a súkromným a medzi exteriérovým a interiérovým a vytvoriť celú škálu priestorov, líšiacu sa mierou intimity. Vytvoriť celú sieť diferencovaných verejných priestorov je podmienkou mestskosti, kreativity, výmeny informácií a kultúry. Na tému sprostredkovania nových foriem zážitkov z mesta sa začína zaujímavá diskusia a myslím, že je to oblasť, ktorá sa bude zaujímavo rozvíjať. Architektúra a urbanizmus majú silu ovplyvňovať mentalitu ľudí, preto si tento dar musíme pri práci uvedomovať a správne ho užiť.

V projekte Grand Paris ste sa v tíme špecialistov snažili zodpovedať na otázku, ako má vyzerať súčasná európska mestská aglomerácia v súlade s Kjótskym protokolom…

Myslím, že udržateľnosť sa nedá sledovať len riešením šetrenia energiou alebo sledovaním iných exaktných veličín. Musíme zmeniť spôsob svojho života – ako bývame, ako oddychujeme, ako pracujeme, ako vyrábame a ako spotrebúvame. V Grand Paris nám išlo o radikálne zlepšenie podmienok v predmestských častiach, v ktorých obyvatelia žijú viac-menej z donútenia, pracujú inde, oddychujú inde a „doma“ len prespávajú.

Dáva Grand Paris odpoveď aj na to, ako sa má svet vyrovnať s celkovým nárastom populácie?

Nie celkom. Keďže v súvislosti so zmenami klímy sa v niektorých oblastiach Zeme už nebude dať žiť, mali by sme pripraviť určité – aj menej optimistické – scenáre migrácie obyvateľstva. V samotnom projekte Grand Paris sme pracovali s uznávanými štatistikami a odhadmi, z ktorých vyplýva, že počet obyvateľov v budúcnosti nemá presiahnuť 15 miliónov, skôr nám išlo o to, aby sa aglomerácie nerozrastali a aby obyvatelia mohli na tomto území žiť kvalitne. V Berlíne napríklad vďaka zbúraniu berlínskeho múra získalo mesto priamo v jeho srdci množstvo zelene. Paríž však takýto potenciál nemá, a tak treba zachovať, skultivovať a sprístupniť zeleň jeho predmestí.

Naše predmestia sa stávajú monofunkčnými obytnými územiami kobercovej zástavby, z ktorých obyvatelia denne musia dochádzať do mesta za prácou, ale aj občianskou vybavenosťou, kultúrou a športom…

Áno, podobné územia som nedávno navštívil pri Bukurešti. Je to veľký problém. V Japonsku, kde práve pracujeme na jednom projekte, sú tiež veľké oblasti nízkej hustoty obývanosti, no tam majú veľmi precízny systém vybavenosti, ktorý poskytuje obyvateľom skutočne všetko, čo k životu potrebujú. Tam táto diferenciácia došla až k stavu, keď napríklad jednotlivé malé prevádzky toho istého obchodného reťazca poskytujú úplne iný tovar a dokonca služby, ako sú poistenie či predaj cestovných lístkov, pretože si zaznamenávajú, v ktorej časti čo obyvatelia zvyknú potrebovať… Žiť na periférii nemusí znamenať znížený štandard.

Ste autorom viacerých symbolických až vizionárskych projektov. Ako ich ovplyvňuje celospoločenská klíma?

Kvalitné projekty sa stavajú v mnohých krajinách. Musím však povedať, že každý projekt potrebuje akéhosi iniciátora, nositeľa myšlienky spraviť niečo výnimočné, niekoho, kto ho bude vedieť presadiť, diskutovať o ňom a nadchnúť obyvateľov mesta, kto sa stane akýmsi obhajcom a propagátorom projektu. Toto nadšenie kompetentných ľudí je pre Francúzsko v porovnaní s inými európskymi krajinami veľkým plusom. Takýto človek sa v osobe primátora našiel v Saint-Etienne i v Saint-Nazair, čo bolo pre oba projekty prínosom. Dôležité je aj to, aby bolo na projekt dostatok času, vďaka čomu sa dá vyrovnať aj s nepredvídateľnými okolnosťami, ktoré sa môžu pri príprave projektu vyskytnúť. Treba vyzdvihnúť, že samospráva vo Francúzsku sa často stavia k veľkolepým projektom s obdivuhodnou zodpovednosťou.

Ako to bolo s podporou v prípade Grand Paris?

Aj keď iniciátorom bol samotný prezident, problémom projektu je, že tu nejde len o jedného primátora. Projekt sa dotýka mnohých mestských častí a satelitných miest a regiónov, v kto ktorých funguje samostatná samospráva, a zároveň množstva zúčastnených inštitúcií. Týka sa tak spolu až 1 500 ľudí, medzi ktorými som nespomenul 10 riešiteľských tímov jednotlivých oblastí projektu, ktoré museli spolupracovať… Je tam množstvo problémov. Projekt sa napriek tomu podarilo dobre naštartovať a verím, že táto dynamika ho už povedie ďalej.

Grand Paris je projekt obrovskej mierky, veľkosťou porovnateľný s niektorými krajinami. Myslíte, že sa dajú myšlienky tohto projektu aplikovať aj na krajiny či iné aglomerácie?

Tento projekt je veľmi špecifický. No môžeme sa baviť o pojme postkjótskej európskej metropoly. V projekte sme pracovali s mestom, ktoré sa vyvíjalo organicky, čo je charakteristické skôr pre európske mestá. Preto boli všetky navrhované zmeny postupnosťou viacerých krokov a nie radikálnym zásahom. Metropola je charakteristická vysokou hustotou obyvateľov, ktorá si však vyžaduje byť obklopená územiami s nižšou hustotou. Veľké mestá potrebujú menej urbanizované územia s vidieckym spôsobom života, a tak sa niektoré princípy prejavujú aj v mierke celých krajín, treba však povedať, že model Grand Paris sa nedá aplikovať na celú krajinu.

Počet obyvateľov miest narastá. Myslíte, že sa mestá budú skôr rozrastať alebo sa v nich zvýši hustota obyvateľstva?

Pravdu povediac neviem. Na jednej strane cítime, že nevieme a nemôžeme všetko plánovať, na druhej strane vidíme, že rozvoj miest nemôže prebiehať živelne. Niektorí uznávaní vedci tvrdia, že sme všetci povinní žiť v husto obývaných mestách, aby mohla byť zvyšná krajina čo najmenej poznačená činnosťou ľudstva, čo je spojené s asanáciou výstavby v riedko obývaných oblastiach. Ja si myslím, že zmeny by nemali byť radikálne. Treba vychádzať z existujúcich štruktúr, podporiť diverzifikáciu územia a zabezpečiť správny kontakt medzi odlišnými územiami tak, aby sa navzájom obohacovali. Mali by sme sa zároveň snažiť, aby boli územia či sídla čo najviac sebestačné – a to vo všetkých aspektoch.

Tento článok časopisu Urbanita si môžete prečítať v pôvodnej forme tu.

Diskusia

Pridať komentár [79] | Sledovať diskusiu [1] | RSS

Stránka: 1 2 3 4

Spoľahlivý rýchly kredit za 48 hodín.

22. 12. 2017 11:29:35 | Stefanie

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Dobrý deň pán a pani Aj Mdme Marie Antoinette Sibiril nákupné cvičiť v rôznych oblastiach činnosti a v nadväznosti na finančnú ťažkosti mnoho ľudí utrpelo na svete, som sa rozhodol spolu so svojimi právnikmi a môj právnik poskytovať pôžičky medzi jednotlivcami a všetkým ľuďom, ktorí sú v núdzi. Takže pre vaše potreby pôžičky medzi jednotlivcami vyrovnať sa s finančnými ťažkosťami, alebo oživiť svoje činnosti alebo dokončenie projektu, aby konečne prelomiť patovú situáciu, ktorá spôsobila banky tým, odmietnutie súborov žiadosti o úver som schopný poskytovať pôžičky v rozmedzí od 5000 EUR do 500.000 EUR s úrokovou sadzbou vo výške 3% na sumu, ktorú potrebujete a sa podmienky splácania, ktoré uľahčujú život. Tu sú oblasti, v ktorých vám môžeme pomôcť: * Finančné * Hypotekárny úver Investičný úver * Auto úver * Dlh konsolidácie * Úverový rámec * Druhá hypotéka * Splácanie úveru * Osobný úver Ste prilepené, zakázané banky a nemáte v prospech bánk, alebo je lepšie mať projekt a potrebujú financovanie, zlou kreditnou alebo potrebujú peniaze na zaplatenie účtov, peniaze investovať na podnikanie. Takže ak potrebujete pôžičku, neváhajte nás kontaktovať, aby ste sa dozvedeli viac o našich podmienkach. Ak potrebujete ďalšie informácie, kontaktujte nás e-mailom: stefanie.finanzen1@gmail.com

Spoľahlivý rýchly kredit za 48 hodín.

22. 12. 2017 11:30:35 | Stefanie

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Dobrý deň pán a pani Aj Mdme Marie Antoinette Sibiril nákupné cvičiť v rôznych oblastiach činnosti a v nadväznosti na finančnú ťažkosti mnoho ľudí utrpelo na svete, som sa rozhodol spolu so svojimi právnikmi a môj právnik poskytovať pôžičky medzi jednotlivcami a všetkým ľuďom, ktorí sú v núdzi. Takže pre vaše potreby pôžičky medzi jednotlivcami vyrovnať sa s finančnými ťažkosťami, alebo oživiť svoje činnosti alebo dokončenie projektu, aby konečne prelomiť patovú situáciu, ktorá spôsobila banky tým, odmietnutie súborov žiadosti o úver som schopný poskytovať pôžičky v rozmedzí od 5000 EUR do 500.000 EUR s úrokovou sadzbou vo výške 3% na sumu, ktorú potrebujete a sa podmienky splácania, ktoré uľahčujú život. Tu sú oblasti, v ktorých vám môžeme pomôcť: * Finančné * Hypotekárny úver Investičný úver * Auto úver * Dlh konsolidácie * Úverový rámec * Druhá hypotéka * Splácanie úveru * Osobný úver Ste prilepené, zakázané banky a nemáte v prospech bánk, alebo je lepšie mať projekt a potrebujú financovanie, zlou kreditnou alebo potrebujú peniaze na zaplatenie účtov, peniaze investovať na podnikanie. Takže ak potrebujete pôžičku, neváhajte nás kontaktovať, aby ste sa dozvedeli viac o našich podmienkach. Ak potrebujete ďalšie informácie, kontaktujte nás e-mailom: stefanie.finanzen1@gmail.com

Spoľahlivý rýchly kredit za 48 hodín.

22. 12. 2017 11:34:26 | Stefanie

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Dobrý deň pán a pani Aj Mdme Marie Antoinette Sibiril nákupné cvičiť v rôznych oblastiach činnosti a v nadväznosti na finančnú ťažkosti mnoho ľudí utrpelo na svete, som sa rozhodol spolu so svojimi právnikmi a môj právnik poskytovať pôžičky medzi jednotlivcami a všetkým ľuďom, ktorí sú v núdzi. Takže pre vaše potreby pôžičky medzi jednotlivcami vyrovnať sa s finančnými ťažkosťami, alebo oživiť svoje činnosti alebo dokončenie projektu, aby konečne prelomiť patovú situáciu, ktorá spôsobila banky tým, odmietnutie súborov žiadosti o úver som schopný poskytovať pôžičky v rozmedzí od 5000 EUR do 500.000 EUR s úrokovou sadzbou vo výške 3% na sumu, ktorú potrebujete a sa podmienky splácania, ktoré uľahčujú život. Tu sú oblasti, v ktorých vám môžeme pomôcť: * Finančné * Hypotekárny úver Investičný úver * Auto úver * Dlh konsolidácie * Úverový rámec * Druhá hypotéka * Splácanie úveru * Osobný úver Ste prilepené, zakázané banky a nemáte v prospech bánk, alebo je lepšie mať projekt a potrebujú financovanie, zlou kreditnou alebo potrebujú peniaze na zaplatenie účtov, peniaze investovať na podnikanie. Takže ak potrebujete pôžičku, neváhajte nás kontaktovať, aby ste sa dozvedeli viac o našich podmienkach. Ak potrebujete ďalšie informácie, kontaktujte nás e-mailom: stefanie.finanzen1@gmail.com

Spoľahlivý rýchly kredit za 48 hodín.

22. 12. 2017 11:35:38 | Stefanie

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Dobrý deň pán a pani Aj Mdme Marie Antoinette Sibiril nákupné cvičiť v rôznych oblastiach činnosti a v nadväznosti na finančnú ťažkosti mnoho ľudí utrpelo na svete, som sa rozhodol spolu so svojimi právnikmi a môj právnik poskytovať pôžičky medzi jednotlivcami a všetkým ľuďom, ktorí sú v núdzi. Takže pre vaše potreby pôžičky medzi jednotlivcami vyrovnať sa s finančnými ťažkosťami, alebo oživiť svoje činnosti alebo dokončenie projektu, aby konečne prelomiť patovú situáciu, ktorá spôsobila banky tým, odmietnutie súborov žiadosti o úver som schopný poskytovať pôžičky v rozmedzí od 5000 EUR do 500.000 EUR s úrokovou sadzbou vo výške 3% na sumu, ktorú potrebujete a sa podmienky splácania, ktoré uľahčujú život. Tu sú oblasti, v ktorých vám môžeme pomôcť: * Finančné * Hypotekárny úver Investičný úver * Auto úver * Dlh konsolidácie * Úverový rámec * Druhá hypotéka * Splácanie úveru * Osobný úver Ste prilepené, zakázané banky a nemáte v prospech bánk, alebo je lepšie mať projekt a potrebujú financovanie, zlou kreditnou alebo potrebujú peniaze na zaplatenie účtov, peniaze investovať na podnikanie. Takže ak potrebujete pôžičku, neváhajte nás kontaktovať, aby ste sa dozvedeli viac o našich podmienkach. Ak potrebujete ďalšie informácie, kontaktujte nás e-mailom: stefanie.finanzen1@gmail.com

Spoľahlivý rýchly kredit za 48 hodín.

22. 12. 2017 11:37:39 | Stefanie

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Dobrý deň pán a pani Aj Mdme Marie Antoinette Sibiril nákupné cvičiť v rôznych oblastiach činnosti a v nadväznosti na finančnú ťažkosti mnoho ľudí utrpelo na svete, som sa rozhodol spolu so svojimi právnikmi a môj právnik poskytovať pôžičky medzi jednotlivcami a všetkým ľuďom, ktorí sú v núdzi. Takže pre vaše potreby pôžičky medzi jednotlivcami vyrovnať sa s finančnými ťažkosťami, alebo oživiť svoje činnosti alebo dokončenie projektu, aby konečne prelomiť patovú situáciu, ktorá spôsobila banky tým, odmietnutie súborov žiadosti o úver som schopný poskytovať pôžičky v rozmedzí od 5000 EUR do 500.000 EUR s úrokovou sadzbou vo výške 3% na sumu, ktorú potrebujete a sa podmienky splácania, ktoré uľahčujú život. Tu sú oblasti, v ktorých vám môžeme pomôcť: * Finančné * Hypotekárny úver Investičný úver * Auto úver * Dlh konsolidácie * Úverový rámec * Druhá hypotéka * Splácanie úveru * Osobný úver Ste prilepené, zakázané banky a nemáte v prospech bánk, alebo je lepšie mať projekt a potrebujú financovanie, zlou kreditnou alebo potrebujú peniaze na zaplatenie účtov, peniaze investovať na podnikanie. Takže ak potrebujete pôžičku, neváhajte nás kontaktovať, aby ste sa dozvedeli viac o našich podmienkach. Ak potrebujete ďalšie informácie, kontaktujte nás e-mailom: stefanie.finanzen1@gmail.com

Spoľahlivý rýchly kredit za 48 hodín.

22. 12. 2017 11:38:50 | Stefanie

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Dobrý deň pán a pani Aj Mdme Marie Antoinette Sibiril nákupné cvičiť v rôznych oblastiach činnosti a v nadväznosti na finančnú ťažkosti mnoho ľudí utrpelo na svete, som sa rozhodol spolu so svojimi právnikmi a môj právnik poskytovať pôžičky medzi jednotlivcami a všetkým ľuďom, ktorí sú v núdzi. Takže pre vaše potreby pôžičky medzi jednotlivcami vyrovnať sa s finančnými ťažkosťami, alebo oživiť svoje činnosti alebo dokončenie projektu, aby konečne prelomiť patovú situáciu, ktorá spôsobila banky tým, odmietnutie súborov žiadosti o úver som schopný poskytovať pôžičky v rozmedzí od 5000 EUR do 500.000 EUR s úrokovou sadzbou vo výške 3% na sumu, ktorú potrebujete a sa podmienky splácania, ktoré uľahčujú život. Tu sú oblasti, v ktorých vám môžeme pomôcť: * Finančné * Hypotekárny úver Investičný úver * Auto úver * Dlh konsolidácie * Úverový rámec * Druhá hypotéka * Splácanie úveru * Osobný úver Ste prilepené, zakázané banky a nemáte v prospech bánk, alebo je lepšie mať projekt a potrebujú financovanie, zlou kreditnou alebo potrebujú peniaze na zaplatenie účtov, peniaze investovať na podnikanie. Takže ak potrebujete pôžičku, neváhajte nás kontaktovať, aby ste sa dozvedeli viac o našich podmienkach. Ak potrebujete ďalšie informácie, kontaktujte nás e-mailom: stefanie.finanzen1@gmail.com

Spoľahlivý rýchly kredit za 48 hodín.

22. 12. 2017 11:39:08 | Stefanie

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Dobrý deň pán a pani Aj Mdme Marie Antoinette Sibiril nákupné cvičiť v rôznych oblastiach činnosti a v nadväznosti na finančnú ťažkosti mnoho ľudí utrpelo na svete, som sa rozhodol spolu so svojimi právnikmi a môj právnik poskytovať pôžičky medzi jednotlivcami a všetkým ľuďom, ktorí sú v núdzi. Takže pre vaše potreby pôžičky medzi jednotlivcami vyrovnať sa s finančnými ťažkosťami, alebo oživiť svoje činnosti alebo dokončenie projektu, aby konečne prelomiť patovú situáciu, ktorá spôsobila banky tým, odmietnutie súborov žiadosti o úver som schopný poskytovať pôžičky v rozmedzí od 5000 EUR do 500.000 EUR s úrokovou sadzbou vo výške 3% na sumu, ktorú potrebujete a sa podmienky splácania, ktoré uľahčujú život. Tu sú oblasti, v ktorých vám môžeme pomôcť: * Finančné * Hypotekárny úver Investičný úver * Auto úver * Dlh konsolidácie * Úverový rámec * Druhá hypotéka * Splácanie úveru * Osobný úver Ste prilepené, zakázané banky a nemáte v prospech bánk, alebo je lepšie mať projekt a potrebujú financovanie, zlou kreditnou alebo potrebujú peniaze na zaplatenie účtov, peniaze investovať na podnikanie. Takže ak potrebujete pôžičku, neváhajte nás kontaktovať, aby ste sa dozvedeli viac o našich podmienkach. Ak potrebujete ďalšie informácie, kontaktujte nás e-mailom: stefanie.finanzen1@gmail.com

Spoľahlivý rýchly kredit za 48 hodín.

22. 12. 2017 11:39:28 | Stefanie

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Dobrý deň pán a pani Aj Mdme Marie Antoinette Sibiril nákupné cvičiť v rôznych oblastiach činnosti a v nadväznosti na finančnú ťažkosti mnoho ľudí utrpelo na svete, som sa rozhodol spolu so svojimi právnikmi a môj právnik poskytovať pôžičky medzi jednotlivcami a všetkým ľuďom, ktorí sú v núdzi. Takže pre vaše potreby pôžičky medzi jednotlivcami vyrovnať sa s finančnými ťažkosťami, alebo oživiť svoje činnosti alebo dokončenie projektu, aby konečne prelomiť patovú situáciu, ktorá spôsobila banky tým, odmietnutie súborov žiadosti o úver som schopný poskytovať pôžičky v rozmedzí od 5000 EUR do 500.000 EUR s úrokovou sadzbou vo výške 3% na sumu, ktorú potrebujete a sa podmienky splácania, ktoré uľahčujú život. Tu sú oblasti, v ktorých vám môžeme pomôcť: * Finančné * Hypotekárny úver Investičný úver * Auto úver * Dlh konsolidácie * Úverový rámec * Druhá hypotéka * Splácanie úveru * Osobný úver Ste prilepené, zakázané banky a nemáte v prospech bánk, alebo je lepšie mať projekt a potrebujú financovanie, zlou kreditnou alebo potrebujú peniaze na zaplatenie účtov, peniaze investovať na podnikanie. Takže ak potrebujete pôžičku, neváhajte nás kontaktovať, aby ste sa dozvedeli viac o našich podmienkach. Ak potrebujete ďalšie informácie, kontaktujte nás e-mailom: stefanie.finanzen1@gmail.com

RIEŠENIE PRE VŠETKÝCH ĽUDÍ V NÚDZI E-MAIL:::::szachowski.roman01@gmail.com

26. 12. 2017 11:46:50 | SZACHOWSKI

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Ponúka online pôžičky bez hraníc a bez bolesti, má. E-mail:::::szachowski.roman01@gmail.com Poskytujem pôžičky komukoľvek v ťažkostiach, ktorý potrebuje peniaze. Pomáham tiež s investíciami a veľkým financovaním. Potrebujete peniaze, neváhajte ma kontaktovať, aby ste získali úžitok z pôžičky s ročnou úrokovou sadzbou vo výške 4% za veľmi jednoduchých podmienok. Požičal 3.000€ od 45.000.000€ bez protokolu, ak utrpenia Napíšte mi svoje podmienky priamo na e-mail:::szachowski.roman01@gmail.com

A všetky v rozmedzí od 3000€ do 10. 000. 000€. FINANCOVANIA ON-LINE !!!

26. 12. 2017 11:52:52 | MARIA

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

A všetky v rozmedzí od 3000€ do 10. 000. 000€. FINANCOVANIA ON-LINE !!! E mail:maria.antoine@inbox.ru E mail:maria.antoine@inbox.ru Dobrý Deň, Pani A Pán Nájsť pôžičku a investíciu peniaze on-line, je možné,!!!!! Ste úradníci, roľníci, malé a stredné podniky, remeselníkov alebo jednotlivcom akéhokoľvek druhu a potrebujete financovania pre konsolidáciu vašich dlhov alebo pomôcť vašej firme dostať na trať, alebo dokonca oživiť svoje aktivity, viac starostí. Finance ponúka pôžičky akéhokoľvek druhu, a to vo cieľom bojovať proti chudobe a vylúčeniu bankovníctva. vezmite prosím na vedomie, oblasti, A všetky v rozmedzí od 2000€ do 34. 000. 000€. Úrok nie je líšiť 3% vo výške a trvanie úveru s vrátenie termíny a podmienky, ktoré sú veľmi prospešné a menej nákladné. Naše investície 1 000 000 sk€ od 43.000.000€ nasleduje schôdzka, ak si chcete z vášho výberu. Prosím, napíšte nám teraz pre viac informác

pôžička 3% ponuka

08. 01. 2018 22:39:38 | John Morgan

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Ponúkame úver všetkým v núdzi za veľmi nízku úrokovú sadzbu 3% bez zábezpeky vám budeme môcť dať akúkoľvek sumu v rozsahu od 5000€ do 5000000euro úrokovej sadzby obchodovateľné s možnosťou splácania od 1-20 rokov v prípade záujmu kontaktujte nás teraz cez (johnmorganfinances@gmail.com)

fideliapiscu12@outlook.fr

06. 02. 2018 08:07:58 | fidelia

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Svedectvo o získaní seriózneho úveru Svedectvo vážneho získaného úveru vám veľmi pekne ďakujem pani Fidelii PISCU za vašu pomoc na úver vo výške 42.000 eur, ktorú ste mi urobili. Budem hovoriť o vašich službách tým, ktorí okolo mňa potrebujú pôžičku alebo financovanie. Som spokojný s pôžičkou, ktorú ste mi poskytli Neváhajte, ak potrebujete požičať a skutočný legitímny veriteľ, kontaktujte ho teraz a získajte pôžičku e-mailom: fideliapiscu12@outlook.fr. A môj vlastný kuriér pre dôkaz: monterojulianna25@gmail.com

Svedectvo o získaní seriózneho úveru

06. 02. 2018 08:08:48 | Monterro

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Svedectvo o získaní seriózneho úveru Svedectvo vážneho získaného úveru vám veľmi pekne ďakujem pani Fidelii PISCU za vašu pomoc na úver vo výške 42.000 eur, ktorú ste mi urobili. Budem hovoriť o vašich službách tým, ktorí okolo mňa potrebujú pôžičku alebo financovanie. Som spokojný s pôžičkou, ktorú ste mi poskytli Neváhajte, ak potrebujete požičať a skutočný legitímny veriteľ, kontaktujte ho teraz a získajte pôžičku e-mailom: fideliapiscu12@outlook.fr. A môj vlastný kuriér pre dôkaz: monterojulianna25@gmail.com

Svedectvo o získaní seriózneho úveru

12. 02. 2018 12:58:59 | Julianna

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Svedectvo o získaní seriózneho úveru Svedectvo vážneho získaného úveru vám veľmi pekne ďakujem pani Fidelii PISCU za vašu pomoc na úver vo výške 42.000 eur, ktorú ste mi urobili. Budem hovoriť o vašich službách tým, ktorí okolo mňa potrebujú pôžičku alebo financovanie. Som spokojný s pôžičkou, ktorú ste mi poskytli Neváhajte, ak potrebujete požičať a skutočný legitímny veriteľ, kontaktujte ho teraz a získajte pôžičku e-mailom: fideliapiscu12@outlook.fr. A môj vlastný kuriér pre dôkaz: monterojulianna25@gmail.com

potrebovať pôžičku post komentár 2018

18. 02. 2018 08:26:48 | betterwaycompany

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Ponúkame úvery na všetky účely. Požiadať a získať finančnú podporu do 2 pracovných dní. - Minimálna výška úveru: 6 000,00 € - Maximálna výška úveru: 70 000 000,00 € - Úroková sadzba: 2% ročne medzinárodná pôžička * Úver investora * Konsolidácia dlhu * Druhá hypotéka * Podnikové úvery * Osobné pôžičky Pre ďalšie informácie nám pošlite e-mail: Názov spoločnosti: BETTER WAY COMPANY E-mailová adresa spoločnosti betterway company234@gmail.com Spoločnosť NMLS ID: 3142798. Poznámka: Všetky odpovede zasielajte len na túto e-mailovú adresu: betterwaycompany234@gmail.com S pozdravom, spoločnosť lepšieho spôsobu

NOVÉ ÚVERY pre podnikateľov a živnostníkov

04. 03. 2018 19:08:25 | leonhardt

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Špecializujeme sa na poskytovanie úverov pre podnikateľov a živnostníkov. Vypracujeme Vám najlepšiu ponuku na trhu. Každá žiadosť je posudzovaná individuálne, našou prioritou je profesionálny prístup a rýchle vybavenie úveru. Presvedčte sa sami a kontaktujte nás...

Pôžičky peňazí medzi súkromnými

04. 03. 2018 19:15:03 | leonhardt

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Zdravím pozdravy S cieľom pomôcť vám vyriešiť všetky vaše problémy s peniazmi Jednotlivci sa spojili, aby vám mohli pomôcť lepšie finančné prostriedky v rozmedzí od 3 000 EUR do 900 000 EUR a

poskytujú vám slobodu výberu

04. 03. 2018 19:18:21 | leonhardt

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

vaše sadzby a oneskorenia za predpokladu, že vaša voľba je prijatá ich po niektorých informáciách sa bude vyžadovať a analyzovať, aby sa zistite, či nás budete môcť splácať sociálna situácia, vaša rasa, váš sex, vaše potreby neváhajte napíšte nám a budeme sa snažiť uspokojiť vás.

Pôžičky peňazí medzi súkromnými

04. 03. 2018 19:19:09 | leonhardt

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Ponuka úveru medzi jednotlivcami Dobrý deň, milý zákazník sleduje veľký problém hospodárskej krízy, leonhardtdominik159@gmail.com WhatsApp: 0033789719102

Pôžičky peňazí medzi súkromnými

16. 04. 2018 21:24:04 | Jakub Pavel

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Ponúkame úver všetkým v núdzi za veľmi nízku úrokovú sadzbu 3% bez zábezpeky vám budeme môcť dať akúkoľvek sumu v rozsahu od 5000€ do 5000000euro úrokovej sadzby obchodovateľné s možnosťou splácania od 1-20 rokov v prípade záujmu kontaktujte nás teraz cez (pdfinance4@gmail.com)

Stránka: 1 2 3 4

Pridať komentár

Nie ste prihlásený, pre využitie výhod pre registrovaných sa prihláste alebo zaregistrujte

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 86 | T: 0.483682

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne