Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

593 územných plánov

938 článkov

4786 fotografií

online návštevníkov

20. 10. 2017, meniny má: Vendelín

Aktuality

Mestské zásahy Trnava - vernisáž

mz-tt-gjk.png

Pozvánka na vernisáž v poradí už šiesteho projektu Mestských zásahov z našej produkcie.

03. 06. 2016 | viac

Výstava Alfonz Torma

elekt-poz.jpg

Výstava na priereze tvorby Alfonza Tormu poukazuje na transformácie, ktorými prešla profesia záhradnej architektúry v období rokov 1976 až 2016.

03. 05. 2016 | viac

NOMINÁCIE NA CENU VISIO 2020 ZA ROK 2015/2016

visio2020-logo-6×6cm.jpg

Nominácie na cenu časopisu EUROSTAV Cena VISIO 2020 za rok 2015/2016 za najvýraznejší čin v oblasti udržateľnej architektúry a výstavby sú už známe.

21. 03. 2016 | viac

UDRŽATEĽNOSŤ V ARCHITEKTÚRE A VO VÝSTAVBE 2016

21. apríla 2016 sa uskutoční už šiesty ročník medzinárodnej odbornej konferencie Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe, ktorú pripravuje vydavateľstvo Eurostav spolu so Slovenskou radou pre zelené budovy (SKGBC). Tentoraz bude hlavnou témou konferencie Smart princípy: teória verzus realita.

21. 03. 2016 | viac

Európsky Habitat - regionálna konferencia OSN v Prahe

titulne-foto-praha-ladislav-renner-czechtourism.jpg

V dňoch 16. až 18. marca 2016 sa v Prahe v Kongresovom centre bude konať konferencia OSN zameraná na bývanie a urbanizmus. Hostiteľskej úlohy sa ujalo Ministerstvo pre miestny rozvoj Českej republiky. Konferencie sa zúčastnia významné zahraničné osobnosti a rečníci, účastníci z 56 krajín sveta sa budú stretávať na workshopoch, odborných diskusiách a sprievodných akciách.

08. 02. 2016 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

42%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

24%

Aktuálne diskusie

Najnovšie komentáre

Stavebnica vlna

Ateliéry a autori: Tomáš Tokarčík / t0mash.blogspot.com

Autorský tím zásahu: Tomáš Tokarčík

Názov projektu: Stavebnica vlna

Miesto/lokalita zásahu: Bratislava

e.jpg

Aby raz mohla v Bratislave fungovať Mestská hromadná doprava, a aby cesta jej dopravnými prostriedkami mohla byť príjemná a pohodlná, budú musieť aj zástavky ponúknuť cestujúcim pohodlie a rozšíriť možnosti využitia.

Zástavky sú pravidelne používaný mestský priestor, a aj keď sú určene „len“ na čakanie, mali by sa stať bezpečným, pohodlným a informačným prostredím. Bratislava nemá síce metro ani stanice, ktoré sú vo všetkých veľkých mestách rôznorodé a fascinujúce, ale má zastávky MHD, ktoré sú však zatiaľ všetky rovnaké, s minimálnymi odlišnosťami. zmenou ich prostredia sa dá spríjemniť cesta mestskou dopravou a takisto aj čas strávený čakaním.

Zvlnený mestský zásah prekrýva jestvujúce zábradlie, ktoré je namontované popri nástupných ostrovčekoch a cestách. To síce chráni chodcov pred priamym kontaktom s autami, nechráni ich však pred prachom, dymom a nečistotami z nich, neponúka im ani žiadnu inú možnosť využitia priestoru zástavky MHD pri čakaní na spoj.

a.jpg

Na zástavke sa väčšinou sedí alebo stojí, týmto dvom polohám sa prispôsobujú aj zvlnené moduly stavebnice a vytvárajú tak polyfunkčnú stenu, ktorá bezpečne oddeľuje chodcov od automobilov. Lisované moduly z recyklovaného plastu využívajú „kostru“ zábradlia ako nosnú konštrukciu a každý z 10 modulov sa skladá z dvoch spojených kusov.

Moduly montované na zábradlie dávajú možnosť sedenia, ležania, odloženia vecí alebo batožiny, opretia sa o stôl. Zväčšujú plochu pre informačné, streetartové a marketingové zásahy. ich povrchová úprava /farba, povrch/ môže byť prispôsobená okoliu alebo účelu. kombináciou modulov sa dá meniť dispozícia a dĺžka celkovej skladby.

Výroba modulov by sa dala realizovať s technologickou podporou automobiliek, ktoré disponujú lisovacími strojmi, a s finančnou podporou dopravného podniku, alebo zainteresovaných autorít v danom mestskom prostredí.

Diskusia

Sledovať diskusiu [1] | RSS

Pridať komentár

Nie ste prihlásený, pre využitie výhod pre registrovaných sa prihláste alebo zaregistrujte

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne