Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

01. 03. 2024, meniny má: Albín

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

discussions

Najnovšie komentáre

discussions

2013

Autor(i): Ing. Juraj Čop, Mgr. Viktor Belák, Bc. Jaroslav Čikoš

Atelier: ČopDesign

Názov projektu: 2013

Miesto/lokalita: Staničné námestie - Jumbo centrum

Odhadovaná cena: 1860 €

2013

Mesto Košice má úžasnú geostrategickú polohu v rámci novovytváranej Európy. Je prirodzenou metropolou zahŕňajúcou 5 krajín – Maďarsko, Poľsko, Ukrajinu, Rumunsko a samozrejme Slovensko. Zahŕňa ako priestor Európskej Únie, tak aj priestor na východ od hranice EU, a teda významnú schengenskú hranicu. Táto skutočnosť je zatiaľ neobjavená či presnejšie povedané nedocenená a hlavne málo využívaná v oblastiach života spoločnosti, či už smerom dovnútra alebo smerom navonok.

Naše krásne mesto získalo obrovskú príležitosť ako zúžitkovať všetky benefity a pretaviť ich v impulz na odštartovanie novej éry. Zodpovedná príprava na rok 2013, kedy Košice budú Európskym hlavným mestom kultúry, môže vytvoriť a určite aj donesie prílev poznania-chtivých turistov nielen v oblasti kultúry, ale aj histórie, architektúry či kvality života mesta, ako takého.

Väčšina svetových metropol si pri príležitosti významných udalostí, akou EHMK 2013 rozhodne je, budovali a budujú také prvky urbannej architektúry, ktoré na jednej strane zanechávajú spomienku na podujatie a zároveň majú výpovednú hodnotu o nich samých, na strane druhej menia tvár a charakter priestoru a stávajú sú lákadlom pre obyvateľov mesta a hlavne pre turistov k jeho návšteve.

Košickými lákadlami sú iba historické budovy, ako kostoly, divadlo, či paláce a okrem nich o ľuďoch žijúcih tu vypovedajú len súsošie Immaculata, či pomník padlým sovietskym vojakom na Námestí osloboditeľov. Všetky sú nezrozumiteľné a nečitateľné pre ľudí domácich a tobôž pre turistov.

Ak chceme naše mesto otvoriť svetu, tak je veľmi dôležité, aby turista mal pocit, že mesto a jeho ľudí pozná, dozvie sa o ich histórií, posedí si medzi nimi a možno si odnesie domov priateľské skúsenosti a pár fotografií, ktorými sa bude môcť doma pochváliť.

Za tento projekt hlasovalo 558 ľudí. Pridajte svoj hlas.

Fotogaléria

Poloha na mape

Predošlý projektZoznam projektovĎalší projekt

discussion

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne