Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

620 územných plánov

946 článkov

4805 fotografií

online návštevníkov

05. 10. 2022, meniny má: Viera

Aktuality

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Diskusia k téme verejných priestorov Prešova.

Radi by sme Vás srdečne pozvali na podujatie Verejné priestory Prešov, ktoré predstavuje prvé zo série diskusno — participačných stretnutí k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestranstiev Prešov.

22. 02. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

discussions

Najnovšie komentáre

discussions

Plávajúci dom na Hurónskom jazere

Ak chcete postaviť dom uprostred jazera Huron, na mieste, kde je výstavba neprimerane drahá, budete musieť byť poriadne vynaliezavý. Architekti z MOS navrhli plávajúci dom, ktorý sa vznáša na platforme z oceľových pontónov a umožňuje domu reagovať na zmenu hladiny jazera. Budova je krásna štruktúra s jednoduchými a čistými líniami, ale je to predovšetkým miesto a okolité prostredie, ktoré z nej robia tak žiadaný domov.

plavajuci-dom-huron-jazero-1.jpg

Hladina Hurónskeho jazera v priebehu roka značne kolíše, najmä zásluhou ročných období. Preto musia všetky domy postavené vôkol neho rátať s meniacou sa hladinou vody. Navrhnutý dom pláva na jazere a automaticky reaguje na zmeny jeho hladiny. Obrovské oceľové pontóny boli vyrobené ako prvé a prenesené na miesto staveniska, umiestnené na zamrznutom jazere. Keďže by bola preprava materiálu a pracovnej sily na stavenisko príliš nákladná, bol dom prefabrikovaný mimo miesta výstavby.

plavajuci-dom-huron-jazero-2.jpg plavajuci-dom-huron-jazero-3.jpg

Po dokončení bol dom premiestnený 80 km k ostrovu na jazere Huron a ukotvený. Jednorazová preprava všetkých materiálov a ľudí na vzdialený ostrov bola navyše šetrnejšia k životnému prostrediu ako klasický spôsob výstavby.

plavajuci-dom-huron-jazero-4.jpg

Exteriér domu je odetý v cédrovom dreve, ktorý tvorí jeho vonkajšiu obálku a zároveň zabezpečuje bariéru pred občasným nepriaznivým počasím na jazere. Časti exteriéru fungujú ako žalúzie, pozostávajú z pásov cédrového dreva, ktoré filtrujú svetlo, uzatvárajú niektoré vonkajšie priestory a tiež znížujú zaťaženie vetrom a chránia pred prehrievaním.

plavajuci-dom-huron-jazero-5.jpg plavajuci-dom-huron-jazero-6.jpg plavajuci-dom-huron-jazero-7.jpg plavajuci-dom-huron-jazero-8.jpg
plavajuci-dom-huron-jazero-9.jpg

Na úrovni vodnej hlady je situované prístavisko pre lode, úložný priestor a sauna. Druhé poschodie obsahuje obytný priestor, kuchyňu, kanceláriu a spálňu.

plavajuci-dom-huron-jazero-10.jpg plavajuci-dom-huron-jazero-11.jpg plavajuci-dom-huron-jazero-12.jpg

Zdroj:
www.inhabitat.com
www.mos-office.net

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne