Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4807 fotografií

online návštevníkov

13. 06. 2024, meniny má: Anton

Aktuality

Nový územný plán Mesta Košice

snimka-obrazovky-2024–06–07–085912.png

Do konca septembra 2024 máte možnosť pripomienkovať Návrh nového územného plánu Mesta Košice.

07. 06. 2024 | viac

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

discussions

Najnovšie komentáre

discussions

Central MeetBike

Posilnený úspešným schválením medzinárodného projektu BICY venovaného rozvoju podmienok pre cykloturistiku, sa pripravuje ďalší cykloprojekt s medzinárodnou účasťou Central MeetBike. So zahraničnými partnermi z Nemecka, Česka a Poľska sa na jeho príprave podieľajú dve slovenské
mestá – Žilina a Prešov, pod záštitou VUD Žilina. Central MeetBike je zameraný na podporu a rozvoj podmienok pre integrovanú cyklistickú dopravu ako plnohodnotného dopravného systému v mestách, s cieľom zlepšiť súčasný stav mobility občanov vzhľadom na razantný nárast individuálneho motorizmu.

Cieľom je prevziať praktické skúsenosti z oblasti integrovaného plánovania cyklistickej dopravy od skúsenejších partnerov, a aplikovať ich na podmienky SR. Vzorom a zdrojom poznatkov majú byť skúsenosti bývalého Východného Nemecka, ktoré stálo v 90-tych rokoch minulého storočia na rovnakej štartovacej čiare ako ostatné postkomunistické krajiny, no za posledných 20 rokov ubehli jeho mestá najďalej, čo sa týka vytvárania podmienok pre cyklistov.
Projekt, okrem spracovania spoločnej a individuálnych stratégií pre integrované plánovanie podmienok pre cyklistickú dopravu v partnerských mestách, ponúka jedinečnú príležitosť predovšetkým pre politikov, dopravných odborníkov a pracovníkov samosprávy zúčastniť sa na praktických workshopoch, seminároch a exkurziách zameraných na najaktuálnejšie ukážky a skúsenosti z danej problematiky.
Hlavnou myšlienkou a snahou projektu je osloviť práve tých zodpovedných, ktorí každodenne rozhodujú o nás a dať im príležitosť na vlastné oči vidieť a zakúsiť, že sa dajú a ako sa dajú plánovať a realizovať rôzne opatrenia na podporu cyklistickej dopravy v mestách, treba len chcieť.

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne