Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

624 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

03. 12. 2023, meniny má: Oldrich

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

discussions

Najnovšie komentáre

discussions

9 košov

Autor(i): Radoslav Sinčák

Atelier: pw architekti

Názov projektu: 9 košov

Miesto/lokalita: štítová ulica

Odhadovaná cena: 39000 €

9 košov

Pásy garáží na Štítovej ulici v Košiciach ležia na prahu verejného priestoru. V kaskáde na svahu sú vložené medzi pozostatok rodinných domov a 3 panelové činžiaky. Pre perspektívne „brownfields“ chradnúcich nocľahární áut akákoľvek snaha o obnovu zlyháva na nekontrolovateľnosti ich udržania už len z princípu, že nie sú pravým verejným priestorom, ktorý by niekto rád pozoroval a využíval. Tu skrsla myšlienka akosi bez výrazného zasahovania do funkčnosti a tvaru priestoru vložiť pridanú hodnotu, ktorá by tento psychicky ohraničený priestor ako neverejný reanimovala. K uskutočneniu transformácie priestoru by ešte väčšmi dokázal napomôcť i samotný nápad a motivačné podporné aktivity zamýšľaného zriadenia výmenníka – projektu SPOTs ako kultúrneho bodu okraja, ktorý sa zaoberá dlhodobou transformáciou mesta prostredníctvom kultúry. Tento objekt výmenníka nachádzajúceho sa pri vstupe do priestoru garáží bude priestorom jedným z mnohých podobných, ktorý by mal programovo reagovať na špecifické potreby skupín obyvateľov a mestských častí s cieľom podporovať komunitný rozvoj, realizovať umelecké projekty v komunitách, tvorbu a úpravu verejného priestranstva ich okolia. Rekultiváciou príjazdovej komunikácie a jej poňatím ako „streetbasketbalového“ ihriska tu vzniká miesto pre zavesenie 9-tich košov. Priestor, ktorý takto vzniká, už poskytuje multifunkčné využitie, a to nielen na šport, ale i kultúrnospoločenské aktivity. A keď príde auto, tak sa presunú basketbalisti ďalej.

The lines of garages on Štítová street are on the edge of public and private place. They are set in a cascade between remains of family houses and three blocks of flats. For prospective “brownfields”, or any effort of renewal fails on account of an inability to control their maintenance. The idea is to give a value to this psychically finite space without expressive intervention into its function and space. To help the enactment of the transformation of the space there would also be the inclusion of project SPOTs as a cultural point. By re-cultivation of the access road and by its notion as a street-ball court the new space for installation of nine baskets is created. The space offers multifunctional use not just for sports but also for cultural and social activities. And if a car arrives basketball players will move a bit further.

Za tento projekt hlasovalo 665 ľudí. Pridajte svoj hlas.

Fotogaléria

Poloha na mape

Predošlý projektZoznam projektovĎalší projekt

discussion

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne