Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4807 fotografií

online návštevníkov

18. 06. 2024, meniny má: Vratislav

Aktuality

Nový územný plán Mesta Košice

snimka-obrazovky-2024–06–07–085912.png

Do konca septembra 2024 máte možnosť pripomienkovať Návrh nového územného plánu Mesta Košice.

07. 06. 2024 | viac

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

discussions

Najnovšie komentáre

discussions

Eurofondy podporia rozmach výstavby v obciach a mestách

Programové obdobie 2007 – 2013 prináša nové impulzy pre výstavbu infraštruktúry v obciach a regeneráciu ich fyzického prostredia. Spomedzi 11 operačných programov Národného strategického referenčného rámca (NSRR) sa miestnych samospráv týka predovšetkým Regionálny operačný program (ROP).
O nenávratný finančný príspevok prostredníctvom tohto operačného programu sa budú môcť uchádzať len vybrané obce, ktoré sú definované v NSRR ako kohézne a inovačné póly rastu, s výnimkou Bratislavského kraja. Ako tento prístup ovplyvní rozvoj v regiónoch?

Cieľom tohto diferencovaného prístupu je koncentrovať prostriedky do vybraných centier, z ktorých by profitovali aj obyvatelia okolitých obcí. Ďalším dôvodom je snaha predísť situácii z minulého programového obdobia, keď sa o financie na rovnaké projekty uchádzali najmenšie obce i mestá súčasne a výsledkom bolo veľké množstvo žiadostí v rámci niektorých opatrení. Podľa počtu podaných žiadostí po prvých vyhlásených výzvach je však zrejmé, že aj pri celkovo vyššom objeme pomoci a vylúčeniu menších obcí bude možné uspokojiť len časť žiadateľov.

Regionálny operačný program má definovaných šesť prioritných osí, z toho pre miestne samosprávy sú relevantné prvé štyri. V rámci prioritnej osi 5 sa bude investovať do ciest II. a III. triedy, v tomto prípade sú oprávneným žiadateľom samosprávne kraje. Prioritná os 1 sa týka infraštruktúry vzdelávania – investície budú smerovať najmä do objektov základných škôl, ktoré majú viac ako 200 žiakov. Pilotná výzva na uvedené projekty bola vyhlásená ako prvá v januári tohto roku a v súčasnosti sú už známe výsledky 1. kola hodnotenia. V rámci prioritnej osi 2 bude podporovaná infraštruktúra sociálnych služieb, prioritná os 3 sa orientuje na infraštruktúru cestovného ruchu.

Celá článok

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne