Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

22. 04. 2024, meniny má: Slavomír

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

discussions

Najnovšie komentáre

discussions

Bratislava rozhoduje o lokalite pre nový cintorín

Mesto Bratislava sa v súčasnosti rozhoduje, ktorú lokalitu vyberie pre nový cintorín.

Ako uviedla pre TASR námestníčka bratislavského primátora Anna Dyttertová, v územnom pláne sú vytipované tri lokality. „Prikláňame sa k územiu pri Jarovciach. Ak vo vybranej lokalite bude mať vlastnícky podiel aj cirkev, budeme s ňou rokovať,“ uviedla.

Lokalita pri Jarovciach má rozlohu asi 26 hektárov a nachádza sa smerom k diaľničnému obchvatu. Podľa slov riaditeľa mestského pohrebníctva Marianum Miloslava Hrádka pozemky v Jarovciach však nevlastní mesto, čo predpokladá rokovanie s ich vlastníkmi. Ďalšie vhodné miesta pre cintorín sú plochy v blízkosti krematória v mestskej časti (MČ) Lamač a v MČ Rača smerom na Svätý Jur.

Na otázku TASR, či má mesto krízový variant, ak by boli rokovania neúspešné, Dyttertová odpovedala, že krízový plán nie je potrebný. „Mesto ešte nevyčerpalo všetky možnosti v už existujúcich cintorínoch. Aj jednotlivé mestské časti a farnosti prichádzajú s riešeniami ako zvýšiť počet hrobových miest alebo rozšíriť cintorín,“ vysvetlila.

Riaditeľ Hrádek pre TASR 18. augusta povedal, že jediným voľným cintorínom v Bratislave je ružinovský. Jeho kapacita postačí na asi päť až šesť rokov. Správa cintorínov v Bratislave potrebuje ročne asi 600 nových klasických hrobových miest.

Mestské pohrebníctvo rozšírilo cintoríny v MČ Rači a Vajnoroch a v súčasnosti sa tak deje na Martinskom cintoríne. V MČ Podunajské Biskupice sa tak stalo na úkor niektorých cintorínskych komunikácií. Marianum má projekt na zvýšenie kapacity cintorína v mestskej časti Petržalka tiež na úkor cintorínskych komunikácií. Tu by mohlo pribudnúť približne 348 klasických hrobových miest, ďalej asi 300 klasických urnových miest a 230 miest v urnovej stene.

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne