Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

624 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

04. 12. 2023, meniny má: Barbora, Barbara

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

discussions

Najnovšie komentáre

discussions

jazdec je plastový indián

Autor(i): Radoslav Sinčák

Atelier: pw architekti

Názov projektu: jazdec je plastový indián

Miesto/lokalita: medzi Orľou a Zvonárskou ulicou

Odhadovaná cena: 3660 €

jazdec je plastový indián

V košickom historickom vnútromeste natrafíme na sochu koňa. Stojí bez jazdca, ale spôsob, akým je v priestore prezentovaná, nasvedčuje, že jazdca by mala mať. Tradične chápaná jazdecká socha teda predpokladá: 1. podstavec, 2. sochu koňa, 3. sochu jazdca a to všetko najlepšie na námestí. Návrh jazdca „sa oprošťuje“ od hľadania historicky „dôležitej“ postavy. Nájdením postavičky plastového jazdca Indiána tento návrh chce vzdať hold prapočiatkom detskej kreativity. Kontrastným motívom k bronzovému koňovi je použitie plastu na samotné vyhotovenie Indiána. Plast so všetkými svojimi materiálovými vlastnosťami a využitiami kontrastuje s bronzom a je metaforou doby, ktorú práve žijeme. Tento počin osadenia jazdca má vyprovokovať polemiku o verejnom priestore, o jeho využití. Minimálne chce vyprovokovať k aktivite urobiť pomocou tohto počinu a jeho opakovaním z miesta, kde tento „cudzinec“ stojí, skutočné námestie a dokázať, že socha vie komunikovať a žiada si svoje. Absolútnym cieľom je vytvoriť myšlienku komunikujúcich sôch na základe modifikácie „teórie premenlivej jazdeckej sochy“, ktorá by mohla zasiahnuť i formou medzinárodného sympózia do verejného priestoru v Košiciach. Indiánom vzdávam poctu hre, fantázii a tvorbe.

We are likely to run across a statue of a horse in the historical center of Košice. This statue does not have a horseman but the way it is placed in the space testifies that it should have one. As traditionally understood an equestrian statue signifies: 1. base, 2. statue of horse, 3. statue of horseman and all together best on a square. The horseman’s design distances itself from looking for a historical figure. By placing the figure of a plastic Indian horseman, our proposal aims to pay tribute to the beginnings of children’s creativity. As a contrast to a bronze horse is the use of the plastic. Plastic with all its material facilities and utilization is in contrast with bronze and thus may serve as a metaphor of the times we live now. This step should provoke dispute about public space and its use. Its purpose is also to prove that the statue is able to communicate and demands its value. The main goal is to create the idea of communicative statues on the basis of “theory of variable equestrian“ which could interact, by a form of an international symposium. By placing the Indian on the horse, I honor play, imagination and creativity.

Za tento projekt hlasovalo 736 ľudí. Pridajte svoj hlas.

Fotogaléria

Poloha na mape

Predošlý projektZoznam projektovĎalší projekt

discussion

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne