Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

624 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

11. 12. 2023, meniny má: Hilda

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

discussions

Najnovšie komentáre

discussions

Bežecká dráha

Autor(i): Jakub Steranka, Ivana Steranková

Atelier: študenti VŠ

Názov projektu: Bežecká dráha

Miesto/lokalita: Moyzesova ulica

Odhadovaná cena: 25000 €

Bežecká dráha

Košický maratón mieru je najstarší maratón v Európe a druhý najstarší maratón na svete. Svojím projektom chceme nadviazať na históriu a dotvoriť park na Moyzesovej ulici a vytvoriť tým dobré podmienky pre beh v centre mesta. Pôvodná koncepcia parku je dnes narušená. V minulosti bol tvorený troma chodníkmi po celej svojej dĺžke, a to širším chodníkom v strede a dvoma chodníkmi po krajoch. Jeden z bočných chodníkov je dnes úplne zarastený vegetáciou a druhý čiastočne. Oba chceme obnoviť a jednému chceme zmeniť funkciu na bežeckú dráhu. Pôvodný materiál, a to štrk, z ktorého bol chodník vybudovaný, by sme zachovali. Dráha by mala 1 km, teda bola by vybudovaná po celej dĺžke Moyzesovej ulice a na oboch jej koncoch by boli vytvorené obratištia. Každých 100 m by bolo na dráhe vyznačených. Museli by sa prijať opatrenia na zaručenie bezpečnosti pri krížení s komunikáciami. Najlepšie by bolo vylúčiť križovanie dopravy s bežeckou dráhou. Dráha by sa mohla doplniť o osvetlenie preto, aby bola vhodná na večerný beh.

Košice peace marathon is the oldest marathon in Europe and the second oldest in the world. Our project aims to continue the history and finish the park on Moyzesova street and thus create a suitable running facility in the centre of the city. The original concept of the park is nowadays disrupted. In the past, it had three paths along the whole park, one wider path in the middle and two paths at the sides. One path is now completely overgrown by vegetation and the second one only partially. We want to renew both and make one of them function as a running track. The original material, the gravel, would be preserved. The track would be one kilometer long , along the entire Moyzesova street, and at both ends there would be turning points. Every 100 metres would be marked on the running track. There would have to be some measures adopted to ensure safety when crossing the roads. The best possible solution would be to completely exclude the crossing of traffic with the running track. It should be complemented by lighting, to make evening running possible.

Za tento projekt hlasovalo 668 ľudí. Pridajte svoj hlas.

Fotogaléria

Poloha na mape

Predošlý projektZoznam projektovĎalší projekt

discussion

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne