Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

624 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

02. 12. 2023, meniny má: Bibiána

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

discussions

Najnovšie komentáre

discussions

Peší ťah Podhradová/výbeh pre psov/sedenie/zeleň

Autor(i): Ing.arch. Martin Skalický, Ing.arch. Miroslav Pika

Atelier: Skalický - Pika - architekti

Názov projektu: Peší ťah Podhradová/výbeh pre psov/sedenie/zeleň

Miesto/lokalita: Pešia prieluka medzi Cestou Pod Hradovou a Kavečianskou cestou na Podhradovej, Mestská časť Košice sever

Odhadovaná cena: cca 180 € za jednoduchú lavicu, cca 350€ za dvojitú

Peší ťah Podhradová/výbeh pre psov/sedenie/zeleň

Riešeným územím je peší ťah medzi ulicami Cesta Pod Hradovou a Kavečianska cesta z východu na západ a prieluka medzi záhradkárskymi pozemkami na severe a objektmi študentských domovov UVL v Košiciach na juhu. Cez územie prechádza VN, čím je prakticky znemožnená výstavba na ňom, dlhé roky preto slúži „len“ ako peší ťah a výbeh pre psy. V ideálnom prípade by to bolo mimoriadne vhodné miesto pre ľudí so svojimi miláčikmi, nie je príliš frekventované, je obklopené zeleňou, a keďže je prakticky uzavreté (otvorené sú len úzke vstupy na východe a západe), je ideálne ako voľný výbeh pre domácich miláčikov. Realita je však iná – územie je zarastené a neudržiavané, plné odpadkov, potme neosvetlené, dostatočne skryté na to, aby sa tam „zgrupovali“ rôzne indivíduá. Preto sa najmä večer stáva nepríjemným a nebezpečným. Napriek tomuto stavu ľudia územie využívajú, pretože prirodzene chápu horeuvedené klady lokality. Na to, aby sme sa priblížili ideálnemu stavu, netreba veľa. Stačí jednoduchý a odolný mobiliár, osvetlenie a odpadkové koše a koše na psie výkaly. Čo sa týka terénnych úprav, úplne postačí pokosiť trávu. NIČ VIAC!

The proposed area is a footpath between Cesta Pod Hradovou street and Kavečianska street from the east to the west and a gap space in between gardening plots on the north and the student hostel UVL in the south. The high voltage passing through disables any construction and thus the area serves only as a footpath and a dog run. In the ideal situation it would be suitable for people with their pets since it is not very frequented. It is surrounded by greenery and is practically closed. However reality is different – the area is overgrown and unkept, full of trash, unlighted at night, ideal for the gathering of different individuals. Nevertheless, citizens use it frequently as they appreciate the advantages. There is no need to do a lot to achive the ideal situation. We need simple and resistant city movables, lighting, litter-bins and bins for dog excrement. Regarding the terrain modification, only the grass needs to be cut. Nothing else!

Za tento projekt hlasovalo 780 ľudí. Pridajte svoj hlas.

Fotogaléria

Poloha na mape

Predošlý projektZoznam projektovĎalší projekt

discussion

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne