Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4807 fotografií

online návštevníkov

23. 06. 2024, meniny má: Sidónia

Aktuality

Nový územný plán Mesta Košice

snimka-obrazovky-2024–06–07–085912.png

Do konca septembra 2024 máte možnosť pripomienkovať Návrh nového územného plánu Mesta Košice.

07. 06. 2024 | viac

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

discussions

Najnovšie komentáre

discussions

Cyklotrasovanie

Autor(i): Pavol Meszaros

Atelier: FUTUKE

Web autora: http://www.mstein.sk/pames

Názov projektu: Cyklotrasovanie

Miesto/lokalita: Sídlisko Dargovských hrdinov <–> Centrum

Odhadovaná cena: 400000 €

Cyklotrasovanie

Myslím, že slovenské sídliská majú prevažne nedostatok kvalitného prístupu a prestupu mimo motorizovanej dopravy a ľudia sa vyhovárajú na verejnú správu, že im to nezabezpečuje. Napadlo mi ukázať možnosť, ako v lepšom prípade pripraviť organizované „cyklotrasovanie“. Sídlisko Furča, ale aj ostatné, má náročný, takmer nemožný prístup na bicykli a doposiaľ tam cyklocesta nevedie. Náš návrh začína pri železničnej stanici, kde by mohlo vzniknúť strážené parkovisko pre bicykle (prípadne aj požičovňa), až do centra sídliska Dargovských hrdinov, a križuje pri tom 3 výrazné prekážky premostením (v dĺžke 400 m). Na sídlisku by mala vzniknúť sieť oddelených cyklotrás vyčlenením pruhu (v dĺžke 8 km) a nové prepájajúce cestičky (ľahký terén cca 2 km, náročný terén cca 1 km). Na zaujímavých miestach sme vytipovali 7 oddychových a voľnočasových bodov s výhľadmi na mesto. Pre realizovanie projektu by som navrhol participáciu ľudí a vytvoriť tak verejnú zbierku a politicky transparentné rozhodovanie aj realizáciu. Ďalšie parametre: – iba 3,5 km (3,8 km) z centra do centra – zjazd do centra okolo 7 min. (9min.) – výstup na sídlisko 15 – 20 min. – zdravá doprava – priame spojenie bez čakania a stresu – rýchla a životné prostredie neničiaca doprava v centre mesta a blízkych častiach – oddych, šport a voľnočasové aktivity pozdĺž cesty.

The housing estate Furča but also other areas have a complicated and almost impossible access for bicycle. Our proposal starts next to the railway station where we propose protected bicycle parking (or bicycle rental) continuing up to the centre of Dargovských hrdinov where it will cross three major barriers through upper bridge (400 metres in length). In the housing estate the network of separate cycling lines will be developed by allocating the lane for bicycles (8 kilometres in length) and also new interconnecting trails (easy terrain about 2 kilometres, 1 kilometre of difficult terrain) shall be developed. We have depicted seven interesting locations whicht would become recreational and with the view of the city. To carry out the project I propose a public collection of funds . Other parameters: – only 3.5 km (3.8 km) from center to center – downhill to center in about 7min. (9min.), up to the housing area from 15 to 20 minutes – healthy transport – direct link without waiting and stress – fast and environmentally friendly transport right through the city center and its surroundings – relaxation, sports and leisure activities along the path.

Za tento projekt hlasovalo 659 ľudí. Pridajte svoj hlas.

Fotogaléria

Poloha na mape

Predošlý projektZoznam projektovĎalší projekt

discussion

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne