Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

613 územných plánov

946 článkov

4805 fotografií

online návštevníkov

24. 10. 2021, meniny má: Kvetoslava

Aktuality

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Diskusia k téme verejných priestorov Prešova.

Radi by sme Vás srdečne pozvali na podujatie Verejné priestory Prešov, ktoré predstavuje prvé zo série diskusno — participačných stretnutí k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestranstiev Prešov.

22. 02. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

V Prešove sa začína projekt obnovy verejného priestoru

sidlisko-ii.jpg

Pilotný projekt Mestské priestory – zvýšenie atraktivity a kvality mestského prostredia (UrbSpace) má riešiť priestor vnútrobloku okolo obchodného centra Centrál na Sídlisku II v Prešove. Hlavným cieľom projektu je zlepšenie životného prostredia v mestách prostredníctvom zvýšenia kvality verejných priestorov.

Vedúcim partnerom projektu je Regionálne environmentálne centrum (REC). Na projekte sa zúčastňuje 13 partnerov z ôsmich členských štátov EÚ (Talianska, Slovinska, Maďarska, Rakúska, Nemecka, Poľska, Slovenska a Českej republiky). Projekt je finančne podporený z Operačného programu Stredná Európa.

V rámci projektu vznikne spoločná stratégia a nástroje tvorby kvalitných urbánnych priestorov so zapojením verejnosti pomocou participačného plánovania a zároveň so zohľadnením kritérií dostupnosti. Stratégia a nástroje sa overia na pilotných projektoch u jednotlivých partnerov. Výsledkom bude pätnásť obnovených mestských priestranstiev v regióne strednej Európy. Celková filozofia obnovy obchodného centra Centrál v Prešove, ktoré je jedným z nich, spočíva v dodržaní základných aspektov stratégie tvorby a obnovy verejných priestorov, ktoré sa zameriavajú na environmentálnu oblasť, oblasť dostupnosti, vhodného dizajnu a výberu materiálov, prevenciu pred kriminalitou a zároveň podčiarkujú aspekt zapojenia verejnosti od samotného začiatku obnovy. Aj preto sa v Prešove už začalo s oslovením miestnych obyvateľov. Zrevitalizovaný priestor by mal byť odovzdaný na prelome rokov 2010 a 2011. Okrem Mestského úradu Prešov a oddelenia hlavného architekta budú na projekte spolupracovať aj študenti z Technickej univerzity vo Viedni, a to osobitne v projektovej fáze – pri vypracúvaní návrhov a dizajnu verejného priestoru.

Viac informácií nájdete na
www.urbanspaces.eu
www.presovskepriestory.blogspot.com

Tento článok časopisu Urbanita si môžete prečítať v pôvodnej forme tu.

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 62 | T: 0.427757

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne