Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4807 fotografií

online návštevníkov

25. 07. 2024, meniny má: Jakub

Aktuality

Nový územný plán Mesta Košice

snimka-obrazovky-2024–06–07–085912.png

Do konca septembra 2024 máte možnosť pripomienkovať Návrh nového územného plánu Mesta Košice.

07. 06. 2024 | viac

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

MobEx - Mobile Exhibition of Urbanism, Landscape Design, Land-Use Planning and Gis

invitation-sk-bratislava.jpg

Predmetom projektu MobEx je príprava a usporiadanie putovnej výstavy vo všetkých krajinách V4. Na výstave budú predstavené práce expertov a študentov z oblasti urbanizmu, krajinotvorby, územného plánovania a GIS.

Výstava bude pre odbornú a laickú verejnosť sprevádzaná mediálnou kampaňou. Jednotlivé postre budú na ploche 70×100 cm znázorňovať potenciálne možnosti využitia dynamických územnoplánovacích dát a dokumentácie. Predstavia sa rôznorodé projekty, od regionálnych štruktúr až po zonálne. Celý projekt tak vytvorí príležitosť pre stretnutie expertov so študentmi a verejnosťou s možnosťou výmeny názorov, poznatkov a skúseností.

Od marca 2010 začne systematická príprava a zhromažďovanie posterov, pričom každý partner napokon vyberie 10 svojich najlepších posterov, ktoré sa stanú jadrom spoločnej putovnej výstavy (celá výstava = 40 posterov). Od apríla nájdu záujemcovia na webovej stránke projektu MobEx informácie o projekte, jednotlivých výstavách, riešených témach a použitých technológiách.

Samotná výstava bude mať 5 zastavení: Bratislava, Brno, Bítov, Krakov a Budapešť. V Bratislave je zároveň ako súčasť výstavy naplánovaný odborný seminár, podobne však aj ostatní partneri pripravia sprievodné akcie pre podnietenie odbornej diskusie a povzbudenie záujmu cieľových skupín. Po skončení poslednej výstavy bude zhotovený digitálny katalóg, ktorý zdokumentuje všetky vystavené postre na CD/DVD a na webe. Záverečná správa potom zhodnotí celý projekt a naznačí možnosti ďalšej spolupráce medzi zúčastnenými partnermi formou podobných projektov.

Cieľové skupiny, ktorým projekt prospeje:

Občania:
prostredníctvom výstav a webovej stránky projektu získajú informácie o nových možnostiach cieľavedomého využívania digitálnych foriem dát a dokumentácií dynamického územného plánovania, ako takéto dokumentácie detailne študovať, ako organizovať verejné rokovania priamo zoči-voči – verejnosť a úradníci.
Odborníci a študenti:
vzájomná výmena poznatkov a skúseností z oblasti urbanizmu, krajinotvorby, územného plánovania a GIS na národnej a medzinárodnej úrovni; tvárou v tvár – odborníci a úradníci.
Médiá:
spracujú a poskytnú informácie občanom a širokej verejnosti.

Všetky aktivity projektu sú zamerané na rozvoj občianskej spoločnosti a propagáciu ideí Visegrádskej štvorky v stredoeurópskom priestore.

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 63 | T: 0.369859

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne