Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

622 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

30. 01. 2023, meniny má: Ema

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Autor

Ing. arch. Miroslav Pavle

Spoluautori

Ing. arch. Katarína Šimončičová

Autor fotografií

Archzone

Zdroj

Urbanita

Zobrazení

13888

Dátum vydania

06. 12. 2011

Kategórie článku

Súvisiace články

Hodnotenie článku

56%

Celkový počet hlasov: 711

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Hurbanove kasárne v Bratislave v rukách mladých architektov

hurbanove-kasarne.jpg

Na prelome júna a júla 2011 sa v Bratislave konal medzinárodný architektonický workshop na aktuálnu bratislavskú tému „Čo ďalej s Hurbanovými kasárňami?“. Podujatie vzniklo ako reakcia na aktuálnu bratislavskú tému, ktorá sa týka potreby hľadať nové riešenia a východiská pre ďalší architektonicko-urbanistický vývoj Bratislavy.

Tento článok časopisu Urbanita si môžete prečítať v pôvodnej forme tu.

Workshopu sa zúčastnilo 34 študentov architektúry z 15 európskych krajín vrátane Slovenska a jeho výsledky sú očakávaným impulzom k riešeniu tohto miesta. Ideové návrhy počítajú s otvorením objektu pre širokú verejnosť, priraďujú mu nové kultúrno- spoločenské funkcie a ponúkajú svieže pohľady študentov európskych vysokých škôl architektúry.

hurbanove-kasarne.jpg

Komplex objektov kasární v priamom centre Bratislavy slúžil od 19. storočia dlhé roky armáde, v súčasnosti prešiel objekt pod správu Ministerstva kultúry, ktoré preň hľadá nové funkčné využitie. Cieľom architektonického workshopu bolo vytvoriť reálny impulz na tvorbu názorov o budúcom funkčnom využití a ponúknuť ideové návrhy Ministerstvu kultúry a mestu, zaujať širokú verejnosť a podnietiť diskusiu o tejto budove a priestore. Táto aktivita má ambíciu vyústiť do architektonickej súťaže.

Celé podujatie, ktoré trvalo desať dní, bolo zložené z dvoch častí – prednášok a workshopu. Súčasťou podujatia boli prednášky z oblasti architektúry a stavebníctva, ktoré prebiehali priamo na fakultách STU. Prednášky boli tematicky rozdelené do štyroch okruhov – urbanizmus a konverzie budov, zelená architektúra, nové trendy v navrhovaní budov a digitálna architektúra. Akciu sprevádzali verejné kultúrne podujatia, napríklad výstava prác mladých priemyselných dizajnérov zo Slovenska a z Čiech a prezentácia tvorby slovenských architektov.

Podujatie zorganizovali Archzone OZ a študentská organizácia Best Bratislava a konalo sa pod záštitou Ministerstva kultúry SR a Slovenskej technickej univerzity v Bratislave v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislava.

Viac informácií nájdete na www.hurbanovekasarne.eu.

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 64 | T: 0.414622

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne