Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

21. 05. 2024, meniny má: Zina

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Autor

Jiří Kout

Autor fotografií

Maarten Laupman

Zdroj

EARCH.CZ

Zobrazení

17272

Dátum vydania

28. 03. 2011

Kategórie článku

Súvisiace články

Hodnotenie článku

Článok sa mi páči / nepáči

43%

Celkový počet hlasov: 1184

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Caroline Bijvoet predstavila kontajnerovú reštauráciu „Wijn fo Water“

caroline-bijvoet.jpg

Caroline Bijvoet je holandská architektka, ktorá sa narodila roku 1965. Po vyštudovaní Fakulty architektúry na Technickej univerzite v Delfte , pracovala v rôznych ateliéroch, vrátane pražského ateliéru D.A. Studio Praha. Roku 1995 si založila vlastný ateliér Bijvoet architektuur & stadsontwerp a zároveň sa vrátila na Fakultu architektúry Technickej univerzity v Delfte, kde dodnes pracuje ako externý pedagóg. Okrem toho pôsobí aj na katedre architektúry a staviteľstva Rotterdamskej Univerzity.

Jej portfólio zaberá veľké množstvo menších i väčších projektov, medzi ktoré patrí aj realizácia dočasnej reštaurácie „Wijn of Water “ v Rotterdame, ktorá je postavená z repasovaných lodných kontajnerov. Jej originálne riešenie zaujalo aj editorov knihy Container Architecture, ktorí realizáciu Caroline Bijvoet zaradili do svojej atraktívnej publikácie.

wijn-of-water-kontext.jpg

Reštaurácia „Wijn of water“ bola postavená na základe zadania investora, ktorý určil lokáciu rieky, stanovil podmienku použitia lodných kontajnerov a samotnú realizáciu obmedzil nízkymi nákladmi a časovým limitom. Ďalšie špecifiká tvorili skupina prípadných hostí, : presnejšie hostí s vyšším vzdelaním, priestory pre multikultúrnu a umeleckú verejnosť, stredozemská kuchyňa a miesta pre cca 50 ľudí. Celková realizácia vznikla v priebehu niekoľkých mesiacov, od januára do mája roku 2005.

Caroline Bijvoet dokázala svojím návrhom nielen naplniť očakávanie investora, ale vytvorila atraktívnu stavbu, ktorá svojím vzhľadom na prvý pohľad zaujme, osloví svojich hostí nielen dobrou kuchyňou, ale i zážitkom z návštevy reštaurácie postavenej z lodných kontajnerov, ktoré sú v bežnom chápaní použiteľné maximálne na uskladnenie potrebného nákladu.

Jej názor na architektúru a urbanizmu je jasný:

Myslím, že je škoda mať nepeknú architektúru a dobré urbanistické prostredie; na druhej strane nie je možné mať dobrú architektúru v zlom urbanistickom prostredí. Preto sa domnievam, že budovy musia reagovať na okolie. Nemám rada „architektonický objekt“, ktorý môže stáť kdekoľvek. To však nemusí nevyhnutne znamenať, že dobrá architektúra by mala splývať s okolím.

wijn-of-water-caroline-bijvoet.jpg
winj.jpg

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 66 | T: 0.503220

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne