Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

624 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

06. 12. 2023, meniny má: Mikuláš

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

discussions

Najnovšie komentáre

discussions

Nové trate sú len na papieri

Mali by sa stavať ďalšie električkové trate do Vajnôr či Devínskej Novej Vsi.

BRATISLAVA. Električky by mali premávať od Zlatých pieskov až do Vajnôr, koľajnice sa majú potiahnuť aj z Dúbravky na Devínsku Novú Ves. Zatiaľ všetko ostáva v návrhoch. V týchto lokalitách sa pripravuje výstavba priemyselných a obytných štvrtí Cepit a Lamačská Brána – mesto sa chce s investormi dohodnúť na spolufinancovaní.

Tri trate a ich kombinácie

„Základné plány sa už urobili, ale treba vytypovať konkrétne pozemky, kadiaľ by trať viedla,“ povedal hovorca dopravného podniku Peter Kavecký o prepojení do Vajnôr a zokruhovaní račianskej radiály. „Je to investícia mesta. Trate sa najskôr musia zaniesť do územného plánu.“ Dodal, že potom bude aj jasnejšie, kedy sa tam električky dostanú. Zatiaľ sa neurčito hovorí o niekoľkých rokoch.

Mária Račková z magistrátu povedala, že majú dopravnú štúdiu s tromi variantmi trás. Uvažuje sa o trati Rača – Vajnory – Cepit alebo Krasňany – Rendez – Vajnory – Cepit. Ďalšou možnosťou je spojenie Zlaté Piesky – Vajnory – Cepit a tiež kombinácia prvého alebo druhého variantu s tretím.

Kam potiahnu koľaje

Nie je isté, či električky z Dúbravky pôjdu až do Devínskej, alebo len po Lamačskú Bránu. „Územný plán ráta s traťou až do Devínskej Novej Vsi,“ hovorí Račková. Podľa nej by riešenie mohlo byť jasnejšie, keď investor dokončí urbanistickú štúdiu novej štvrte.

Michal Dekánek zo združenia Mhd.sk hovorí, že električky pomôžu, aby sa po veľkej výstavbe doprava dramaticky nezhoršila. Zároveň je obslužnosť územia MHD výhodou pre investorov.

„Máme záujem, aby tam električka bola,“ povedala Tatiana Mikušová za spoločnosť Cepit. Očakáva, že s mestom budú o spolupráci podrobnejšie rokovať, až keď sa trate objavia v územnom pláne. Hovorca Penty Martin Danko povedal, že sú otvorení aj tomu, aby sa električka dostala až do Devínskej. „Teraz sme v štádiu príprav územia, tieto otázky sa budú riešiť až neskôr.“

Celý článok na SME.sk

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne