Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

21. 05. 2024, meniny má: Zina

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

discussions

Najnovšie komentáre

discussions

MobEx – Medzinárodná výstava o urbanizme, krajinotvorbe, územnom plánovaní a GIS

V dňoch od 3. mája do 8. mája 2010 sa konala v priestoroch Primaciálneho paláca medzinárodná výstava o urbanizme, krajinotvorbe, územnom plánovaní a GIS, ktorú organizovala Fakulta architektúry STU v Bratislave v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislavou. Výstava bola súčasťou medzinárodného projektu Mobile Exhibition of Urbanism, Landscape Design, Land-Use Planning and GIS realizovaného s finančnou podporou International Visegrad Fund.

Cieľom projektu je formou putovnej výstavy MobEx na konkrétnych štúdiách a projektoch prezentovať prístup k riešeniu urbánnych a krajinných území a na konkrétnych príkladoch vytvoriť priestor pre vzájomnú výmenu skúseností k tvorbe. Širším cieľom je otvoriť priestor pre väčšiu vzájomnú informovanosť laickej a odbornej verejnosti o prístupoch k tvorbe a realizácii územnoplánovacích podkladov a územných plánov od štruktúr zonálnych až po štruktúry regionálne.

Projektu sa zúčastňujú všetky krajiny Visegrádskej štvorky, koordinátorom projektu je Fakulta architektúry STU v Bratislave s garantom Ing. arch. Jurajom Furdíkom, PhD. a partnermi sú Fakulta architektúry Krakovskej technickej univerzity s garantom Prof. E. Węcławowicz – Bilskou, PhD. a dr inż. arch. R. Blazym, Magyar Urbanisztikai Tudásközpont v Budapešti s garantom R. Ongjerthom a Česká asociace pro geoinformace v súčinnosti s Provozně ekonomickou fakultou Mendelovej univerzity v Brne s garantmi RNDr. J. Hiessom a Mgr. J. Machalovou, PhD.

MobEx je malý polročný grant realizovaný v období od 1. marca do 31. augusta 2010, v rámci ktorého sa uskutoční 5 výstav: v Bratislave (od 3. mája do 8. mája 2010) v Brne (od 24. mája do 8. júna 2010), v Bítove (od 9. júna do 11. júna 2010), v Krakove (od 21. júna do 27. júna 2010) a v Budapešti (od 28. júna do 4. júla 2010).

Výstava MobEx prezentuje 42 posterov zo všetkých krajín Visegrádskej štvorky. Autormi posterov za Slovensko a Poľsko sú študenti Fakulty architektúry, stážistky a študenti z UPMF v Grenobli a študenti z Fakulty architektúry Krakovskej technickej univerzity, ktorí prezentujú štúdie na využitie a rozvoj územia Podhorského pásu v MČ Bratislava – Nové Mesto. Práce z Maďarska a Českej republiky, ktorých autormi sú profesionáli a študenti, prezentujú celé spektrum urbánnej a krajinnej problematiky s dôsledným využitím GIS technológií (Príloha 4 postre SK,PL,HU,CZ)

Ukážka prác zo

Slovenska
sk03.jpg sk08.jpg sk10.jpg sk07a.jpg sk07b.jpg

Česka

cz01.jpg cz07.jpg cz08.jpg network-analyses-poster-5m.jpg cz09.jpg

Poľska

pl01.jpg pl02.jpg pl03.jpg pl07.jpg pl08.jpg

Maďarska

hu01.jpg hu02.jpg hu03.jpg hu04.jpg hu05.jpg

Vernisáž v Primaciálnom paláci v Bratislave sa konala 3. mája 2010 o 16:00. Vernisáž otvoril garant výstavy a koordinátor grantu MobEx Ing. arch. J. Furdík, PhD., ktorý prezentoval ciele grantu MobEx a obsah a rozsah výstavy. Za International Visegrad Fund objasnila úlohy a aktuálne zameranie Visegrádskych grantov Barbora Hromeková. Za magistrát, s ktorého podporou sa realizovala výstava v dôstojných priestoroch Primaciálneho paláca, prezentoval aktuálne problémy Bratislavy vo vzťahu k témam výstavy hl. architekt Bratislavy Prof. Štefan Šlachta, následne partneri z Poľska a Maďarska v zastúpení dr inż. arch. R. Blazym (Krakovská technická univerzita) a R. Ongjerthom (riaditeť Magyar Urbanisztikai Tudásközpont) stručne predstavili obsah ich prác. RNDr. J. Hiess (predseda CAGI) ocenil úroveň prezentovaných prác a širokú účasť odbornej a laickej verejnosti. Na záver otvorenia vystúpil podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja JUDr. Ivo Nesrovnal, ktorý podporil prezentáciu aktuálnych urbánnych problémov formou výstav a ponúkol priestor na vzájomnú budúcu spoluprácu.

Vernisáž pokračovala diskusiou zúčastnených, ktorých zaujali prezentované témy, hlavne vo vzťahu k urbánnym problémom Bratislavy.

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne