Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť
627 územných plánov
947 článkov
4807 fotografií
05. 07. 2025
Do konca septembra 2024 máte možnosť pripomienkovať Návrh nového územného plánu Mesta Košice.
Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.
Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.
V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.
Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?
Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?
Mestská časť Košice – Západ má rozlohu 5,32 km² a počtom
obyvateľov 42 150 je najväčšou MČ v Košiciach. Nachádza sa na západ
od centrálnej mestskej zóny a tvorí jeden z jej sídliskových satelitov.
Výstavba sídliska s prívlastkom Terasa alebo inak Nové Mesto sa začala
v polovici šesťdesiatych rokov v spojitosti s výstavbou
Východoslovenských železiarní. Celá mestská časť je rozdelená na osem
územných celkov – Lunikov ktorých centrum tvorí obchodné stredisko,
priľahlá zeleň a fontány.
Deviatym a najmladším zastavaným územím je lokalita individuálnej
bytovej výstavby v ktorej sa nachádza cca 200 rodinných domov. Územím
zároveň vedie cesta I. triedy E50, ktorá má význam pre medzinárodnú
dopravu.
Bývanie v mestskej časti Košice – Západ, s počtom cca 15000 bytových
jednotiek zabezpečuje kvalitné bývanie všetkým generáciám obyvateľov
hlavne vďaka kompletnej vybavenosti i blízkosti centra mesta. Rozvinutá
cestná sieť zabezpečuje v mestskej časti dopravu a dostupnosť všetkými
smermi v rámci územia mesta a jeho okolia.
Sídlisko Terasa napriek svojmu obytnému charakteru , má svoje oddychové
zóny a parky s množstvom zelene. V mestskej časti sa nachádza
i najväčšie miestne trhovisko, ktoré je tradične využívané na predaj
ovocia a zeleniny, kvetov i iných produktov.
Súčasný názov Senec, používaný od prvej polovice 20.storočia, vychádza zo starších pomenovaní Zemch, Szempc a Wartberg. Mesto sa skladá zo štyroch sídelných častí (Senec, Svätý Martin, Červený majer a Horný dvor). Senec je známy predovšetkým ako významné slovenské letné turistické centrum. Mesto je príťažlivé na bývanie nielen pre blízkosť hlavného mesta Bratislavy, ale aj kvalitné životné prostredie a rekreačný areál Slnečných jazier. Senec bol v rokoch 1949–1960 a 1996–2004 sídlom okresu.
Hájske (v minulosti Kepešd, Dverníky, maď. Köpösd, nem. Köppeschd) je obec na Slovensku v okrese Šaľa. Obec Hájske je situovaná 26 km na západ od mesta Nitra v Podunajskej nížine na juhozápadnom okraji Nitrianskej pahorkatiny. Nadmorská výška obce je 126 m n. m. Katastrálne územie má rozlohu 1407 ha. Odlesnený, rovinný až pahorkatinový chotár tvoria treťohorné uloženiny, v severovýchodnej časti s vrstvou spraše. Z pôd prevažuje úrodná černozem. Samotné pôdne a klimatické podmienky určujú poľnohospodársky charakter obce.
Fintice sú obec na Slovensku v okrese Prešov. Chotár obce sa rozprestiera na severovýchodnom okraji Šarišskej vrchoviny na pravom brehu rieky Sekčov, osem kilometrov od centra Prešova.
Obec Kameničná je strednej veľkosti s 1940 obyvateľmi leží vo východnej časti Žitného ostrova, na pravom brehu Váhu. Cesta, ktorá vedie z Komárna do Kolárova ju pretína na dve polovice. Nadmorská výška obce je 110 metrov nad morom.
Beladice sú obec na Slovensku v okrese Zlaté Moravce. Obec Beladice zahŕňa štyri časti: Veľké Chrášťany, Malé Chrášťany, Pustý Chotár, Beladice a osada Perov osídlená rómskym etnikom. Obec má 1560 obyvateľov.
Likavka je obec na Slovensku v okrese Ružomberok. Obec Likavka sa nachádza na Liptove, susedí s mestom Ružomberok, je s ním takmer spojená. Nachádza sa na pravom brehu rieky Váh v malej kotlinke medzi vrchmi Mních, Predný Choč a Čebrať, priamo na dopravnej ceste, ktorá spája Oravu s Liptovom. Nadmorská výška obce je 520 m n. m.
Obec Veľké Kozmálovce leží na ľavom brehu rieky Hron, asi 2 kilometre vzdušnej čiary od Slovenskej brány smerom na juh. Celá obec aj s chotárom leží na rovine. Susedné obce sú: na juh Starý Tekov, na východ Rybník a Hronské Kosihy, na sever Tlmače a na západ Malé Kozmálovce.
Prvý raz je písomne doložená v listine z roku 1322, nepriamo v zmienke o Andrejovi z Kozmáloviec. Priamo sa prvý raz spomína v roku 1337 a potom v roku 1372. Pôvodne patrila Forgáchovcom, v bližšie neurčenej dobe Levickému hradu, panstvu Zlaté Moravce a od 18. storočia Migazziovcom. V katastri obce ležali dve, dnes už zaniknuté stredoveké osady: Braian, ktorá sa spomína v roku 1075 a Scevlen z roku 1209.
Podtatranská obec Štrba, ležiaca na južnom úpätí Vysokých Tatier v nadmorskej výške 829 metrov, je jednou z najvyššie položených obcí na Slovensku. Z obce sa vám naskytne jedinečný pohľad na panorámu Vysokých Tatier na severe i hrebene a hlboké lesy Nízkych Tatier na južnom horizonte.
Žilina je krajské a okresné mesto na severozápade Slovenska na sútoku riek Váh, Kysuca a Rajčanka. Žilina je štvrté najväčšie mesto na Slovensku. Je administratívnym, hospodárskym a kultúrnym centrom severozápadného Slovenska. Žilinská kotlina sa nachádza medzi horskými chrbátmi pohorí Malá Fatra, Strážovské vrchy, Súľovské vrchy, Javorníky a Kysucká vrchovina.
Stránka: 1 2
Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené
ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne