Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

25. 04. 2024, meniny má: Marek

Úradná tabuľa

02. 09. 2011

Mesto Trenčín ako orgán územného plánovania podľa §22 ods. 1 Zákona č. 50/76 zb., v znení neskorších predpisov, zahajuje a oznamuje prerokovanie Návrhu ÚPN mesta Trenčín.

Viac | Územný plán

Konanie ukončené.

Trenčín

Štát

Slovensko

Kraj

Trenčiansky

Okres

Trenčín

Prvá písomná zmienka

1111

Rozloha

8199 ha

Počet obyvateľov

55883

Primátor

Mgr. Richard Rybníček

E-mail

msu@trencin.sk

Web

msu@trencin.sk

Zdroj informácií

E-Obce

Reality

Top Reality
Reality Trenčín

Reality Trenčín na Reality.pro

Fotogaléria

TrenčínTrenčínTrenčín
TrenčínTrenčínTrenčín
TrenčínTrenčínTrenčín

Trenčín

Trenčín je prirodzeným geografickým centrom stredného Považia. Z hľadiska administratívneho členenia Slovenskej republiky je správnym centrom Trenčianskeho kraja.
Trenčín sa skladá z 10 katastrálnych území: Hanzlíková, Istebník, Kubra, Kubrica, Orechové, Opatová, Trenčianske Biskupice, Záblatie a Zlatovce.

Polohopis
Trenčín sa nachádza v západnej časti Slovenska. Rovinnú Trenčiansku kotlinu, ktorá sa skláňa pozdĺž rieky Váh, uzatvárajú na východe masívy pohorí Považského Inovca a Strážovských vrchov, na západe výbežky Bielych Karpát.
Hlavným tokom v meste je rieka Váh, ktorá tvorí os aglomerácie v smere sever – juh.

Vďaka svojej strategicky výhodnej polohe je Trenčín významným centrom obchodu, hospodárstva, kultúry a športu. Svoje sídla a pobočky tu majú mnohé inštitúcie a spoločnosti. Dlhoročnú tradíciu v meste majú výstavy a veľtrhy, mesto je známe i ako mesto módy.

Doprava
Cestná doprava
Mestom prechádza diaľnica D1 Bratislava – Košice a prieťahy štátnych ciest I/61 a II/507. Plánuje sa výstavba rýchlostnej cesty R2, ktorá odbremení vyťaženú štátnu cestu I/50, ktorá lemuje mesto Trenčín v juhozápadnom okraji. Tento rok (2010) by mala začať aj výstavba juhovýchodného obchvatu mesta Trenčín, ktorého súčasťou je aj druhý cestný most cez rieku Váh v Trenčíne.

Železničná doprava
Źelezničná trať Bratislava – Košice, súčasť medzinárodného PAN-európskeho koridoru Balt – Jadran.

Letecká doprava
V mestskej časti Trenčianske Biskupice na juhozápade mesta leží Trenčianske letisko, ktoré slúži na vojenské prípadne aj civilné účely. Na tomto letisku sú aj letecké opravovne Trenčín, ktoré uskutočňujú opravy lietadiel z celého sveta.

Školstvo
Rôznorodá sieť vzdelávacích inštitúcií zabezpečuje vzdelávanie od predškolského veku po univerzitné vzdelanie. Možnosti vysokoškolského vzdelávania ponúkajú Vysoká škola manažmentu a Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka.

Kultúra
Je centrom širokého a intenzívneho folklórneho diania, hudobného života so stáročnou tradíciou, mestom festivalov rôznych žánrov a foriem kultúry, kultúrnych pamiatok z rôznych období a vyspelého výtvarníctva.

Návrat

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne