Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

18. 05. 2024, meniny má: Viola

Pernek

Štát

Slovensko

Kraj

Bratislavský

Okres

Malacky

Prvá písomná zmienka

1394

Rozloha

2736 ha

Počet obyvateľov

809

Starosta

Frantíšek Bokes

E-mail

starosta@pernek.sk

Web

starosta@pernek.sk

Zdroj informácií

E-Obce

Reality

Top Reality
Reality Pernek

Reality Pernek na Reality.pro

Fotogaléria

PernekPernekPernek

Pernek

Pernek je administratívno-správne súčasťou Bratislavského kraja a jeho severného obvodu Malacky. Rozprestiera sa na rozhraní rovinného územia južnej časti Záhorskej nížiny a podhoria Malých Karpát. Svojou strategickou polohou tvorí križovatku ciest medzi významnými mestami a obcami regiónu ako sú Malacky, Rohožník, Pezinok, Bratislava. Cesta do Pezinka tvorí jeden z mála cestných prechodov cez pohorie Malých Karpát. Pernek susedí s katastrami obcí Jabloňové, Vojenský obvod Záhorie, Kuchyňa, Pezinok. Tým, že sa Pernek nachádza len 40 km od Bratislavy a má veľmi krásnu prírodu, je predurčený ako rekreačné zázemie hlavného mesta.

Dominantami územia sú Baba (lyžiarske stredisko, športovo rekreačné aktivity), Podbabská dolina (rekreačná lokalita), Malé Karpaty, Pernecký potok a letisko.

Pernek síce nemá priamy styk so štátnou hranicou, ale najbližší hraničnýpriechod do Rakúska (Angern) je vzdialený iba približne 30 km, do Maďarska (prechod Rajka) približne 55 km. V súčasnosti je obec členom Združenia miest a obcí Slovenska a Regionálneho združenia obcí záhorskej oblasti.

Návrat

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne