Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

624 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

09. 12. 2023, meniny má: Izabela

Košice - Košická Nová Ves - Mestská časť

Štát

Slovensko

Kraj

Košický

Okres

Košice I

Prvá písomná zmienka

1297

Rozloha

945 ha

Počet obyvateľov

2647

Starosta

Ing. Michal Krcho

E-mail

mcknv@netkosice.sk

Web

mcknv@netkosice.sk

Zdroj informácií

E-Obce

Reality

Top Reality

Reality Košice - Košická Nová Ves - Mestská časť na Reality.pro

Košice - Košická Nová Ves - Mestská časť

Košická Nová Ves je mestskou časťou Košíc, druhého najväčšieho mesta na Slovensku. S centrom mesta ju spájajú autobusové a trolejbusové linky MHD. V obci je zriadená materská škola a Detský domov. Športové aktivity sa realizujú na futbalovom štadióne a tenisových dvorcoch. V poslednom období sa tu rozvíja i podnikateľská činnosť, pribudli obchody, reštaurácie a služby. Blízkosť mesta a príjemné prostredie sa stalo atraktívnym pre bývanie a prinieslo rozmach výstavby nových rodinných domov.

Mestskú časť Košice – Košická Nová Ves tvorí pôvodne samostatná obec, ktorá bola s Košicami zlúčená v roku 1968. Z 99 percent tvoria zástavbu tejto mestskej časti pôvodné rodinné domy. Len tri objekty sú iného ( panelového ) charakteru.

Hranica MČ na juhozápadnej strane sa začína na trojchotári Dargovských hrdinov, Vyšné Opátske, Košická Nová Ves. Pokračovanie hranice po západnej, severnej a čiastočne východnej strane viď popísané v u MČ Dargovských hrdinov – až po styk Sečovskej cesty s vonkajšou okresnou hranicou.

Územný plán mestskej časti počíta s rozširovaním výstavby. Problematicky sa v tomto smere vykresľuje vysporiadanie vlastníckych práv majiteľov pozemkov a financovia zo zdojov mestskej časti pri plánovanej výstavbe inžinierských sietí, chodníkov, ciest a verejnej zelene, čo obnáša asi 40% investičných nákladov. I tak plán počíta s výrazným zvýšením osídlenia zo súčasných 2 100 ( apríl 2001 ) na 6 000 obyvateľov. K terajším 700 domom by malo pribudnúť asi 2 000 nových rodinných domov.

Strategická rozvojová poloha Košíc. Budúce prepojenie na Východné mesto

Návrat

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne