Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4807 fotografií

online návštevníkov

13. 06. 2024, meniny má: Anton

Aktuality

Nový územný plán Mesta Košice

snimka-obrazovky-2024–06–07–085912.png

Do konca septembra 2024 máte možnosť pripomienkovať Návrh nového územného plánu Mesta Košice.

07. 06. 2024 | viac

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Zdroj

Spolok architektov Slovenska

Zobrazení

9531

Dátum vydania

06. 07. 2015

Kategórie článku

Hodnotenie článku

Článok sa mi páči / nepáči

48%

Celkový počet hlasov: 745

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

PARALELY

paralely-pozvanka.jpg

Ídea výstavy PARALELY vznikla na základe série výstav o slávnych vilách Great Villas. Tento výber prezentuje tie majstrovské diela, ktoré v sebe nesú spoločné znaky s vilami architekta Ladislava Hudeca zrodené v Šanghaji. Aj touto výstavou by sme chceli poukázať na momenty jemného súzvuku architektúry víl zrodených v krajinách Vyšegradskej štvorky s architektúrou Východnej Ázie v zrkadle architektúry Ladislava Hudeca. V snahe ukázať širokej verejnosti aj tieto hodnoty signatári Memoranda o spolupráci architektov Vyšegradských krajín založili Nadáciu architektúry Vyšegradskej štvorky.

Dnes, keď spolupráca Ázie a Európy v oblasti hospodárstva a kultúry nadobúda čoraz väčší význam, krajiny Vyšegradskej štvorky znamenajú jeden zo základných pilierov tejto spolupráce vzhľadom na ich historické a kultúrne tradície. Esenciálnym spojivom medzi našimi kultúrami je architektúra a iné umenia, akým je napríklad hudba – mysliac tu na našu pentatóniu – cestou ktorých opäť nachádzame naše spoločné korene. V momente rozpoznávania týchto našich spoločných hodnôt sa nám upriamuje pozornosť predovšetkým na výnimočné osobnosti obdobia začiatku 20.-ho storočia, na tvorcov umelcov, na verejných činiteľov, na architektov a inžinierov akým bol aj Ladislav Hudec, ktorého životné dielo je organickou súčasťou kultúry Ázie, Európy a krajín Vyšegradskej štvorky.

Cieľom aj tejto putovnej výstavy je poukázať na naše významné spoločné kultúrne hodnoty, a na význam interakcií v oblasti vedy medzi našimi krajinami, vytvárajúce efekt synergie v minulom období s dosahom aj na súčasnosť. Táto platforma nám vytvára základ aj našej budúcej spolupráce. Dôležité momenty tohto procesu ukazuje nám už spomínaná séria výstav slávnych víl Great Villas trvajúca dodnes od začiatku roku 2008 – dokumentujúca celé jedno storočie vývoja – ako aj výstava sakrálnej architektúry v našich krajinách pod názvom „Duchovné miesta“ – „Sacral places“.

Na začiatku minulého storočia sa teda zrodila taká kultúrna a umelecko – architektonická hodnota prameniaca zo studnice našej spoločnej kultúry, ktorej dosah sa prejavil až v ďalekej Východnej Ázii. Preto je našim cieľom ukázať túto hodnotu celému Svetu.

Kurátori : Ernő Kálmán DLA, Zsófia Szántay

paralely-pozvanka.jpg

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 62 | T: 0.343022

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne