Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

624 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

02. 12. 2023, meniny má: Bibiána

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Zdroj

Vydavateľstvo EuroStav

Zobrazení

53559

Dátum vydania

26. 03. 2014

Kategórie článku

Hodnotenie článku

Článok sa mi páči / nepáči

51%

Celkový počet hlasov: 574

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Inovácie v udržateľnej architektúre a výstavbe

banner-udrzatelnost.jpg

V odvetví slovenskej architektúry a stavebníctva prebieha výrazná transformácia. Pôvodné legislatívne normy a modely sú nahradzované novšími, inovatívnejšími, efektívnejšími a zodpovednejšími najmä voči prírode a ľuďom samotným ale aj voči ekonomike. Tento trend možno označiť ako udržateľná výstavba. V súčasnosti prebieha viacero legislatívnych zmien a pojem „udržateľné“ alebo „zelené“ budovy sa postupne dostáva do povedomia odbornej i laickej verejnosti.

Medzinárodná odborná konferencia
UDRŽATEĽNOSŤ V ARCHITEKTÚRE A VO VÝSTAVBE

Hlavná téma: Inovácie v udržateľnej architektúre a výstavbe (novostavby, obnova, modernizácia a rekonštrukcie)

Termín konania: 10. apríl 2014

Miesto konania: kongresová sála SLSP, Tomášikova ul., Bratislava 3

V odvetví slovenskej architektúry a stavebníctva prebieha výrazná transformácia. Pôvodné legislatívne normy a modely sú nahradzované novšími, inovatívnejšími, efektívnejšími a zodpovednejšími najmä voči prírode a ľuďom samotným ale aj voči ekonomike. Tento trend možno označiť ako udržateľná výstavba. V súčasnosti prebieha viacero legislatívnych zmien a pojem „udržateľné“ alebo „zelené“ budovy sa postupne dostáva do povedomia odbornej i laickej verejnosti.

Vydavateľstvo EUROSTAV organizuje konferenciu na túto tému od roku 2011. Tento rok sa bude konať už jej 4. ročník. Vydavateľstvo EUROSTAV sa dohodlo s SKGBC (Slovenská rada pre zelené budovy) na spolupráci pri organizovaní 4. ročníka konferencie pod oficiálnym názvom:

4. ročník EUROSTAV Conference a 1. ročník konferencie SKGBC

MOTTO KONFERENCIE

Stratégia udržateľnosti tvorivosť architekta a projektanta neobmedzuje, patrí k „novým" výzvam.

ZÁMER KONFERENCIE

Konferencia „Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe“ bude riešiť kľúčové otázky a trendy týkajúce sa udržateľných budov na Slovensku a v regióne strednej a východnej Európy. Chce osloviť projektantov, architektov, investorov ale aj firmy i jednotlivcov, ktorí sa chcú zapojiť do rozvoja udržateľnej architektúry a stavebníctva na Slovensku.

KONFERENCIA JE URČENÁ

všetkým účastníkom investičného procesu, od architektov, projektantov, manažérov firiem pôsobiacich na stavebnom trhu, až po developerov a investorov.

CIELE KONFERENCIE

  • medzinárodná výmena skúseností,
  • prispieť k širšej osvete témy konferencie medzi odbornou verejnosťou,
  • zviditeľniť projekty udržateľnej architektúry, pripravované i realizované u nás aj v zahraničí,
  • poukázať najmä na špecifiká procesu navrhovania a manažovania výstavby, ktorej výsledkom má byť udržateľná architektúra,
  • vytvoriť priestor na odborné diskusie rozhodujúcich subjektov na stavebnom trhu počas konferencie aj spoločenského večera.

Viac informácií o konferencii nájdete TU KONFERENCIE Stratégia udržateľnosti tvorivosť architekta a projektanta neobmedzuje, patrí k „novým" výzvam. ZÁMER KONFERENCIE Konferencia „Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe“ bude riešiť kľúčové otázky a trendy týkajúce sa udržateľných budov na Slovensku a v regióne strednej a východnej Európy. Chce osloviť projektantov, architektov, investorov ale aj firmy i jednotlivcov, ktorí sa chcú zapojiť do rozvoja udržateľnej architektúry a stavebníctva na Slovensku. KONFERENCIA JE URČENÁ všetkým účastníkom investičného procesu, od architektov, projektantov, manažérov firiem pôsobiacich na stavebnom trhu, až po developerov a investorov. CIELE KONFERENCIE – medzinárodná výmena skúseností, – prispieť k širšej osvete témy konferencie medzi odbornou verejnosťou, – zviditeľniť projekty udržateľnej architektúry, pripravované i realizované u nás aj v zahraničí, – poukázať najmä na špecifiká procesu navrhovania a manažovania výstavby, ktorej výsledkom má byť udržateľná architektúra, – vytvoriť priestor na odborné diskusie rozhodujúcich subjektov na stavebnom trhu počas konferencie aj spoločenského večera. Viac informácií o konferencii nájdete TU. Slávnostné odovzdávanie ocenenia za výraznejší čin v oblasti udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe sa koná v rámci spoločenského večera vždy po odbornej časti konferencie. Vydavateľstvo EUROSTAV zriadilo Cenu časopisu EUROSTAV s názvom VISIO 2020 ako ocenenie za výraznejší čin v oblasti udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe. Redakcia časopisu EUROSTAV a redakčná rada časopisu v súvislosti s myšlienkou podporovať projekty, osvetu a vzdelávanie v oblasti udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe na Slovensku zriadili cenu VISIO 2020 ako cenu časopisu EUROSTAV, ktorou sa oceňuje každoročne výrazný čin v oblasti udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe na Slovensku. O Cene rozhoduje 3-členná odborná porota v zložení prof. Ing. arch. R. Špaček, Csc., prof. Ing. D. Petráš, PhD. a Ing. arch. D. Lalíková, CSc. Viac informácií o Cene VISIO 2020 nájdete v štatúte ceny na www.vydavatelstvoeurostav.sk/konferencie..

Slávnostné odovzdávanie ocenenia za výraznejší čin v oblasti udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe sa koná v rámci spoločenského večera vždy po odbornej časti konferencie. Vydavateľstvo EUROSTAV zriadilo Cenu časopisu EUROSTAV s názvom VISIO 2020 ako ocenenie za výraznejší čin v oblasti udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe. Redakcia časopisu EUROSTAV a redakčná rada časopisu v súvislosti s myšlienkou podporovať projekty, osvetu a vzdelávanie v oblasti udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe na Slovensku zriadili cenu VISIO 2020 ako cenu časopisu EUROSTAV, ktorou sa oceňuje každoročne výrazný čin v oblasti udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe na Slovensku. O Cene rozhoduje 3-členná odborná porota v zložení prof. Ing. arch. R. Špaček, Csc., prof. Ing. D. Petráš, PhD. a Ing. arch. D. Lalíková, CSc.

Viac informácií o Cene VISIO 2020 nájdete v štatúte ceny na www.vydavatelstvoeurostav.sk/konferencie.

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 61 | T: 0.411703

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne