Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

622 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

28. 09. 2023, meniny má: Václav

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Zdroj

Združenie pre urbanizmus a územné plánovanie Slovenska ZUÚPS

Zobrazení

7422

Dátum vydania

12. 03. 2013

Kategórie článku

Hodnotenie článku

Článok sa mi páči / nepáči

45%

Celkový počet hlasov: 431

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Výstava LAND-URBIA 2013

logo-land-urbia.jpg

Bratislava, 25. 2. 2013 – V dňoch 18. až 21. apríla 2013 sa na výstavisku Agrokomplex v Nitre uskutoční prvý ročník výstavy LAND-URBIA 2013 na tému Plánovaním k rozvoju identity územia.

Výstava na rozlohe približne 2 000 m2 je súčasťou komplexu výstav Domexpo, Gardenia, Solaris, Bonsai a ďalších, ktoré v čase ich konania navštívi približne 40-tisíc návštevníkov. Bude sa venovať predovšetkým prezentácii inovatívnych urbanistických a krajinárskych riešení územia, vydareným realizáciam a bude mať bohatý program spojený s trojdňovou odbornou konferenciou a panelovými diskusiami. Návštevníci majú možnosť zoznámiť sa s kvalitnými koncepciami, víziami, projektmi, realizáciami a spoznať možnosti a príklady ochrany a podpory identity územia.

Sprievodná trojdňová odborná konferencia sa bude venovať téme identity priestoru. V jednotlivých blokoch sa bude hovoriť o jej význame, potenciáli pre mestá a obce, ale aj o tom, ako ju prezentovať a rozvíjať. Samostatná časť konferencie sa bude venovať legislatíve – verejnosť bude mať možnosť spoznať návrh nového stavebného zákona, nového zákona o ochrane prírody, pripravovanú novelu zákona o pamiatkovej starostlivosti a zákon o pozemkových úpravách. K návrhom zákonov prebehne verejná diskusia, ktorej cieľom je hľadať ich vzájomnú previazanosť a zosúladenie. Ďalšie časti konferencie sa budú venovať významu identity, novým trendom v urbanizačnom procese, metodickým prístupom na zachovanie identity a inšpiratívnym prípadovým štúdiám, ktoré pozitívne podporili identitu a genia loci riešených území. Výstupom konferencie budú závery a odporúčania prednášajúcich pre investorov a štátne inštitúcie, ale tiež povzbudenie lokálnych lídrov chrániť svoje hodnoty pred nekoordinovanou zástavbou, ktorá by mohla narušiť identitu na úrovni jednotlivých krajín, regiónov, mikroregiónov aj sídiel. Prípravu konferencie koordinuje Slovenská technická univerzita v Bratislave a budú na nej prednášať domáci a zahraniční účastníci.

V rámci výstavy LAND-URBIA 2013 bude odprezentovaná Cena za krajinu s výsledkami v rokoch 2010 a 2012, Cena za urbanizmus 2011, Cena ARCH, Cena D. Jurkoviča 2012 a bude vyhlásená ďalšia súťaž – Cena ZUUPS 2013, ktorá bude národným kolom európskej súťaže ECTP. Výstavu budú tvoriť hlavne prezentácie inovatívnych riešení územia a vydarené realizácie a expozície miest a obcí. Na výstave budú mať svoj priestor tiež štátne inštitúcie, odborné organizácie, univerzity, ale aj projekčné ateliéry, štúdiá či mimovládne organizácie. Výstava bude obsahovať postery, modely, fotografie a filmy, expozície budú dotvárať umelecké fotografie, sochárske diela, dizajnérske návrhy a tvorba umeleckých škôl.

Hlavným organizátorom výstavy je Združenie pre urbanizmus a územné plánovanie na Slovensku. Záštitu nad výstavou preberá ZMOS, Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie a Ministerstvo dopravy a regionálneho rozvoja SR. Hlavný partner výstavy je spoločnosť Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra, medzi ďalšími partnermi sú Ústav manažmentu a Fakulta architektúry STU v Bratislave, Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre a Umelecká beseda Slovenska.
Už tradične mediálna podpora zo strany portálu UzemenPlany.sk

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 63 | T: 0.210617

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne