Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť
625 územných plánov
947 článkov
4807 fotografií
10. 12. 2024, meniny má: Radúz
Do konca septembra 2024 máte možnosť pripomienkovať Návrh nového územného plánu Mesta Košice.
Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.
Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.
V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.
Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?
13560
21. 03. 2016
Celkový počet hlasov: 1001
Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?
21. apríla 2016 sa uskutoční už šiesty ročník medzinárodnej odbornej konferencie Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe, ktorú pripravuje vydavateľstvo Eurostav spolu so Slovenskou radou pre zelené budovy (SKGBC). Tentoraz bude hlavnou témou konferencie Smart princípy: teória verzus realita.
V odvetví slovenského stavebníctva prebieha výrazná transformácia. Zastarané legislatívne normy sú postupne nahradzované novšími, inovatívnejšími, efektívnejšími a zodpovednejšími voči ekonomike, prírode i ľuďom samotným. Zelené budovy sú výzvou a príležitosťou pre projektantov, architektov, investorov a pre firmy, ktorých správanie je zodpovedné, chcú byť súčasťou tejto transformácie a získať z nej.
Konferencia Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe je určená širokej odbornej verejnosti z oblasti stavebníctva a architektúry, najmä architektom, projektantom, developerom, investorom, generálnym manažérom firiem pôsobiacich na stavebnom trhu. Pozostáva z troch blokov zameraných na riešenie kľúčových otázok. V rámci každého bloku prezentácie vystúpia dvaja či traja spíkri a po nich nasleduje moderovaná panelová diskusia.
O hlavnej téme Smart princípy: teória verzus realita sa bude diskutovať v týchto blokoch:
Ron Baker Holandský architekt, partner londýnskej architektonickej kancelárii PLP Architecture, ktorej najznámejší projekt je centrála spoločnosti Deloitte v Amsterdame – budova The Edge – jedna z najudržateľnejších budov na svete. Pracoval tiež na projektoch pre Kuwait city a na rezidenčných projektoch v Kalkate, v Indii. (https://www.plparchitecture.com/)
Simon Allford Londýnsky architekt, spoluzakladateľ architektonickej kancelárie AHMM v Londýne. K najvýznamnejším realizáciám ich kancelárie patrí University of Amsterdam v Holandsku, administratívne budovy v Londýne 10 Burlington Street a 240 Blackfriars. V súčasnosti realizujú novú budovu centrály pre Google v Londýne alebo Právnickú fakultu v Amsterdame. (http://www.ahmm.co.uk/)
Markus Pernthaler Rakúsky architekt, absolvent Graz University of Technology. Medzi jeho najzaujímavejšie referencie patrí Západné oddelenie Salzburgskej štátnej nemocnice, Detská nemocnica v Salzburgu, Tepláreň Arsenal vo Viedni, Vodárenská veža Loviisa vo Fínsku. Posledné tri roky sa zaoberá predovšetkým „Smart City Project Graz“ – rakúskym hlavným projektom pre udržateľnosť mestského vývoja. (http://www.markus-pernthaler.at/)
Viac info nájdete na webe Vydavateľstva Eurostav (prelink http://www.vydavatelstvoeurostav.sk/), kam postupne pribúdajú najaktuálnejšie novinky, ktoré sa konferencie týkajú.
Prihláška. (prelink na http://www.vydavatelstvoeurostav.sk/…prihlaska123)
Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 63 | T: 0.428251
ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne