Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

613 územných plánov

946 článkov

4805 fotografií

online návštevníkov

26. 10. 2021, meniny má: Demeter

Aktuality

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Diskusia k téme verejných priestorov Prešova.

Radi by sme Vás srdečne pozvali na podujatie Verejné priestory Prešov, ktoré predstavuje prvé zo série diskusno — participačných stretnutí k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestranstiev Prešov.

22. 02. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Strážené parkovisko pre bicykle - Štutgart Vaihingen

27809.jpg

Štutgart je nemecké mesto s približne 600 tis. obyvateľmi. Okrem príjemného mestského prostredia je možné všimnúť si veľkú popularitu používania bicyklov. Podiel ciest vykonaných bicyklom je približne 6%. Mňa osobne zaujala Bicyklová servisná stanica (Fahrrad service station) na železničnej stanici Vaihingen.

Môžete si tu bezpečne odložiť bicykel a ďalej pokračovať MHD alebo vlakom, prípadne si ho požičať. Okrem toho tu poskytujú aj základný servis pre bicykle, ako drobné opravy, nafúkanie kolesa a pod..
O meste Štutgart budeme ešte počuť v súvislosti s podporou ekologických druhov dopravy. Predstavitelia mestskej samosprávy na čele s aktívnym primátorom Wolfgangom Schustrom aktívne podporujú svojimi opatreniami ekologické druhy dopravy ako je MHD a cyklistická doprava. Ich stratégia obsahuje celý rad opatrení, ktoré slúžia na to, aby sa obyvatelia cítili vo svojom meste dobre, a aby využívali čo najmenej osobný automobil.
Keďže mesto je postavené na viacerých kopcoch, bicyklovanie od jedného bodu k druhému môže byť občas riadna námaha. Preto sa samospráva spojila s britským výrobcom elektrických bicyklov, firmou Pedelec, aby spustili program verejného požičiavania elektrických bicyklov. Zaujímavosťou je to, že elektrobicykle si kúpia samotní občania, no nekupujú si batéria ani nabíjačky. Totiž na elektrobicykle si môžu požičať batérie z približne 500 verejných stanovísk, kde sa budú batérie môcť dobíjať.

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 65 | T: 0.361340

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne