Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť
627 územných plánov
947 článkov
4807 fotografií
05. 07. 2025
Do konca septembra 2024 máte možnosť pripomienkovať Návrh nového územného plánu Mesta Košice.
Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.
Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.
V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.
Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?
15482
21. 05. 2012
Celkový počet hlasov: 660
Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?
V sobotu 26. mája pokračujeme druhým workshopom zo série nášho projektu Škola urbanizmu: cyklus tvorivých dielní „Staviame mesto“. Portál UzemnePlany.sk mediálnym partnerom.
Workshop je tentokrát zameraný na tému „Budúcnosť našich miest“. Zážitkovou formou predstavíme, čo je to mesto a ako sa tvorí jeho budúcnosť. Po jednoduchom predstavení myšlienky sa následne všetci spoločne pokúsime nakresliť ako bude mesto vyzerať o niekoľko rokov dopredu.
Vysledkom bude náš vlastný územný plán!
A navyše absolvovaním minikurzu tvorby územného plánu získajú naši urbanisti vstup na festival v Rači, kde ich čaká ďalší veľmi zaujímavý program!
Takto sa našim malým urbanistom darilo minule:
http://www.iur.sk/…aviame-mesto
Priveďte ich znovu a zavolajte aj svojich znamych, je to rodinné podujatie, na veku nezáleží, príďte podporiť náš projekt, ktorý má veľké ambície robiť veľké zmeny!
Tešíme sa na Vás a Vašich mladých urbanistov v sobotu 26. mája o 15.00 v Detskom múzeu!
Základný kameň mesta slávnostne položili krstní rodičia projektu – hlavná architektka mesta Bratislavy Ingrid Konrad a predseda IUR Roman Talaša. Na pravidelných workshopoch ďalšie tehly, domy, stromy i ulice naprojektujú, vymodelujú a postavia už deti. Na istý čas sa každé z nich stane architektom, ale aj primátorom, developerom a zároveň aj občanom.
Cyklus začínajúcich tvorivých dielní je prvou časťou projektu Škola urbanizmu, ktorý podporuje proces výchovy k spoločenskej zodpovednosti a rozvíja záujem o veci verejné. Jeho základnou myšlienkou je viesť žiakov základných a stredných škôl k zodpovednosti voči prostrediu, ktoré nás obklopuje, a k porozumeniu organizácie mesta s dôrazom na životné prostredie a jeho nárokov pre udržateľný rozvoj. Projekt je dlhodobý a rozčlenený do niekoľkých fáz.
Workshopy sú určené pre deti od päť do desať rokov a ich rodičov. Budú prebiehať na mesačnej báze v interiérových, ale aj exteriérových priestoroch. „Naším cieľom je, aby deti a ich rodičia vnikli do problematiky budovania mesta a v rozhovoroch s architektmi a urbanistami získali informácie o tom, ako sa plánuje rozvoj mesta, čo je dôležité pre život v okolí ich bydliska, ako sa deti dostanú do škôlky a rodičia do roboty,“ uviedla hlavná architektka Bratislavy. Ako dodala, pre rodičov je zaujímavé dozvedieť sa, ako môžu získavať informácie o plánovanej výstavbe, tvorbe verejných priestorov, akými fázami prechádza pripomienkovanie projektov.
„Chceme vyvolať záujem o veci verejné a motivovať k participácii na tvorbe mesta, aby občan bol konštruktívnym partnerom vo všetkých územnoplánovacích procesoch,“ spresnila. „Považujem za dôležité podčiarknuť, že sa dali dokopy partneri, ktorým záleží na budúcnosti mesta a ďalších generáciách. Hravou a zážitkovou formou motivujeme deti k rozmýšľaniu o meste, o jeho rozvoji a vedieme ich k uvedomeniu si zodpovednosti za svoje okolie a udržateľnosť rozvoja,“ doplnil Matúš Bizoň zo združenia urbanE.T.
Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 64 | T: 0.069792
ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne