Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

624 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

06. 12. 2023, meniny má: Mikuláš

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Autor

Reality.sk

Autor fotografií

Reality.sk

Zdroj

http://www.reality.sk/clanok/novinky/najlepsi-rezidencnu-developer-sr

Zobrazení

17373

Dátum vydania

11. 05. 2013

Kategórie článku

Hodnotenie článku

Článok sa mi páči / nepáči

48%

Celkový počet hlasov: 730

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Najlepší rezidenční developeri SR: Slnečnice a Mladé Čunovo

nrd-foto-4.jpg

/Bratislava 7. máj 2013/ Najlepšími rezidenčnými developermi Slovenskej republiky za rok 2012 sú developeri projektov Mladé Čunovo v kategórii pozemky a Slnečnice v kategórii rodinné domy. Pilotný ročník súťaže vyhlásil časopis Reality SK a realitný portál reality.sk pod záštitou hlavnej architektky hlavného mesta SR Bratislavy Ing. arch. Ingrid Konrad. Odborným garantom súťaže bola Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska (NARKS). Portál UzemnePlany.sk ako mediálny partner.

Ambíciou súťaže Najlepší rezidenčný developer SR je zviditeľniť hodnotné počiny developerov v oblasti rezidenčnej výstavby na Slovensku. „Na Slovensku udeľujeme ceny za architektúru i realizáciu. Cítili sme však, že tu absentuje ocenenie investorov, respektíve developerov, ktorých predstava sa najvýznamnejšie podpisuje pod finálny vzhľad lokalít, či dokonca mestských častí. Ohodnotením práce najlepších v tak dôležitej oblasti, akou je rezidenčná výstavba, chceme upozorniť na pozitívne príklady prístupu developerov v tomto segmente a z dlhodobého hľadiska napomôcť rozvíjať kultúru bývania na Slovensku,“ hovorí v mene vyhlasovateľa súťaže Martin Lazík, predseda odbornej poroty súťaže Najlepší rezidenčný developer SR. Do súťaže sa mohli prihlásiť projekty z oblasti rezidenčnej výstavby z celého Slovenska. V prvom ročníku vyhlásili dve kategórie: rodinné domy a pozemky. O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodla odborná porota.

nrd-foto-2.jpg
nrd-foto-3.jpg

Víťaz kategórie rodinné domy: Slnečnice

slnecnice-05–1.jpg

Víťazom v kategórii rodinné domy sa stal projekt Slnečnice, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti mestskej časti Bratislava-Petržalka. Ide o prvú fázu novovznikajúcej časti Bratislavy – Južného mesta. Projekt vyšiel víťazne z hlasovania poroty z hľadiska zabezpečenia financovania, koncepčnosti projektu v rámci veľkého urbanistického súboru a architektonického prínosu. Dôležitými kritériami pri hodnotení boli tiež dobrá občianska vybavenosť a dostupnosť do mesta. Porota ocenila aj prvok tzv. susedského stretávania, ktorý označila za zaujímavý príspevok k riešeniu verejného priestoru a sociálnych vzťahov.

slnecnice-09–1.jpg
slnecnice-14–1.jpg
slnecnice-01–1.jpg

O projekte Slnečnice

Rezidenčný projekt Slnečnice sú najjužnejšou časťou novovznikajúcej časti Bratislavy – Južného mesta. V tesnej blízkosti Petržalky, obopínané bratislavskou hrádzou a v priamom dotyku s lužnými lesmi poskytujú svojim obyvateľom možnosť bývania priamo v prírode. Zaujímavý je systém radovej zástavby a architektúra tehlových domov s využitím prírodných materiálov. Stavby dopĺňajú účelne riešené pozemky so zachovanou intimitou každého z nich. Na území s rozlohou takmer 5 ha rastie 70 rodinných domov v radovej zástavbe, rozdelených do blokov po 2, 4 a 6 v rôznych pôdorysoch a s možnosťou nízkoenergetického vyhotovenia. Zároveň bol vytvorený priestor aj na rekreačnú zónu s malým jazierkom a ihriskom pre deti. K dispozícii obyvateľom budú aj kaviarne a obchody v prízemných častiach priľahlých vilových domov. Projekt sa nachádza v zelenej časti Bratislavy, má priame napojenie na petržalskú hrádzu a poskytuje množstvo príležitostí na aktívny oddych. Viac informácií na www.slnecnice.sk

Víťaz kategórie pozemky: Mladé Čunovo

mlade-cunovo-5.jpg

Víťazom v kategórii pozemky sa stal projekt Mladé Čunovo, ktorý sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Bratislava-Čunovo. Porota pri výbere ocenila predovšetkým 100 % úspešnosť predaja projektu v priebehu dvoch rokov, dopravné napojenie a riešenie verejného priestoru v rámci projektu s dôrazom na veľkorysé zastúpenie zelene. Developer zodpovedne pristupoval aj k zlepšovaniu životného prostredia v celej lokalite, či už vybudovaním detského ihriska v mestskej časti, rekonštrukciou chodníka alebo vybudovaním komunitných susedských záhrad. Hodnotenie projektov Jednou zo základných podmienok pre prihlásenie projektu do súťaže bola dokončenosť projektu. V prípade pozemkových projektov bolo nevyhnutné, aby mali skolaudované všetky inžinierske siete a komunikácie. V druhej kategórii sa mohli prihlásiť iba skolaudované rodinné domy. Projekty hodnotila nezávislá porota zložená pod odborným dohľadom NARKS z profesionálov z oblasti architektúry ako aj predaja nehnuteľností. Porota zasadla v zložení: Ing. Adriena Litomerická, viceprezidentka C. E. I. a členka predsedníctva NARKS, prof. Ing. arch. Štefan Šlachta PhD., architekt a teoretik architektúry a Mgr. Martin Lazík, generálny sekretár NARKS. Pri rozhodovaní sa zohľadňovali nasledujúce kritériá: lokalita, urbanistické riešenie, architektúra rodinných domov, ekológia projektu, spoločenská zodpovednosť developera, dokončenosť projektu, kvalita realizácie a úspešnosť predaja.

O projekte Mladé Čunovo

Nová obytná štvrť Mladé Čunovo na celkovej ploche približne 10,7 hektárov ponúkla 132 stavebných pozemkov s kompletnými inžinierskymi sieťami pre výstavbu rodinných domov. Predaj pozemkov sa spustil v roku 2010 a bol ukončený v septembri 2012. Mladé Čunovo oslovilo širokú verejnosť najmä konceptom príjemného prírodného prostredia so širokou možnosťou športového vyžitia, veľkoryso riešenými cestami a chodníkmi s pásom zelene a dobrou dostupnosťou do centra Bratislavy. Najväčší záujem o bývanie v Mladom Čunove prejavili najmä mladé rodiny. Projekt charakterizuje veľkorysé množstvo verejnej zelene, ktorá sa rozkladá na ploche viac ako 5500 m2. Susedské záhrady, ktoré môžu využívať všetci obyvatelia mestskej časti, ako aj široké komunikácie vytvárajú ideálny priestor pre spoločné aktivity detí i dospelých. Mladí rodičia vítajú ideu, že nie je nevyhnutné uzatvárať sa vo svojich domoch a že môžu spoznávať susedov v kultivovanom verejnom priestore. Viac informácií na www.mladecunovo.sk

mlade-cunovo-2.jpg
mlade-cunovo-3.jpg
mlade-cunovo-4.jpg

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 73 | T: 0.603858

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne