Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

624 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

11. 12. 2023, meniny má: Hilda

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Autor

Ing. Michal BurákIng. Michal Burák

Zdroj

urbanE.T.

Zobrazení

12359

Dátum vydania

09. 09. 2011

Kategórie článku

Hodnotenie článku

Článok sa mi páči / nepáči

52%

Celkový počet hlasov: 799

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Letná škola 2011

letna-skola-pozvanka.jpg

Dovoľujeme si Vás pozvať na záverečnú prezentáciu a vernisáž výstavy výsledných prác účastníkov Letnej školy 2011, ktorá sa uskutoční v sobotu, 10. Septembra 2011 v priestoroch Fakulty architektúry STU na Námestí Slobody 19 v Bratislave.

Letná škola, ktorú organizuje Fakulta architektúry STU BA spolu za pomoci partnerov, dňa 5.9.2011 otvorila svoje dvere študentom za účasti štyroch zahraničných škôl: Volgograt State University of Architecture and Civil Engineering, Rusko, Provozně ekonomická fakulta, Mendelova Univerzita v Brně, Česká republika, Fakulta stavební, Vysoká škola báňska – TU Ostrava , Česká republika, Wydział Architektury, Politechnika Krakowska, Krakov, Poľsko a študentov organizátora Fakulty architektúry STU a BA. Blok zaujímavých prednášok, v ktorých sa objavia také mená ako sú Michel Heesen, Hans Stakelbeek, Ing.arch.Hrušovský, Ing.arch Závodný, otvorila hlavná architektka mesta Bratislava Ing.arch.Ingrid Konrad.

Téma Letnej školy sa začala formovať na základe oslovenia Holandského veľvyslanectva v Bratislave (v zastúpení veľvyslankyne Daphne Bergsma), ktoré informovalo o záujme architekta Michela Heesena a fotografa Hansa Stakelbeeka prezentovať doterajšie výsledky ich grantu venujúceho sa problémom dotknutých území v koridore hlavných severo – južných a východo – západných dopravných diaľnic E75 a E50.

V náväznosti na tento záujem a v spojení so zameraním a študijným programom Fakulty architektúry STU v Bratislave sa navrhlo zrealizovanie Letnej školy 2011 so zahraničnou účasťou spolupracujúcich univerzít, v spolupráci so štátnymi, verejnými a odbornými pracoviskami a so sponzorskou podporou slovenských firiem nachádzajúcich sa v riešenom území a zaujímajúcich sa o podporu fakulty a územného rozvoja mesta.

letna-skola-pozvanka.jpg

Témou letnej školy sa stalo hľadanie nových inšpirácií a návrhov pre riešenie kľúčových priestorov pravobrežného centra Bratislavy, ktoré je preťaté medzinárodnou cestou E75 (D1, Einsteinova ul.). Ide najmä o priestory križovania Einsteinovej ul. s Panónskou cestou (most SNP) a Jantárovou cestou (Starý most).

V náväznosti na Dunaj ako jeden z hlavných prírodných determinantov územia a na južný rozvoj mesta v Petržalke bolo navrhnuté v Územnom pláne mesta z r. 2006 pravobrežné celomestské centrum, ktoré v súčasnosti dostáva reálne kontúry. Aditívna forma realizácie jednotlivých stavieb a skupín stavieb, aj keď v súlade s územným plánom mesta, v realite vytvorili nové problémy a námety v území, hlavne vo vzťahu ku kvalite foriem a funkčnosti celého územia a jeho častí. Exponovaná doprava v území – od vodnej, koľajovej, automobilovej, cyklistickej až po pešiu – vytvára veľké problémy ale zároveň aj výzvy pre tvorbu pravobrežného centra.

Cieľom Letnej školy je hľadanie nových inšpirácií urbanistických, krajinárskych, architektonických a dizajnérskych návrhov pre zlepšenie kvality prostredia napĺňajúceho predstavy súčasnosti zvyšovaním kvality verejných priestorov v území s posilnením ich vzťahu k nábrežiu, historickému jadru, celomestskému centru Bratislavy ako i k obytným zónam Petržalky, so skúmaním jeho úlohy v štruktúre mesta a celého regiónu.

Zdroj: urbanE.T.

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 66 | T: 0.383543

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne