Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

622 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

02. 10. 2023, meniny má: Levoslav

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Zdroj

Vydavateľstvo EuroStav, s.r.o.

Zobrazení

8860

Dátum vydania

09. 03. 2012

Kategórie článku

Hodnotenie článku

Článok sa mi páči / nepáči

42%

Celkový počet hlasov: 500

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

KONTROLA KVALITY NA STAVBÁCH, 2. DIEL – HRUBÁ STAVBA

kontrola-ii-titulka.jpg

Publikácia Kontrola kvality na stavbách, 2. diel – Hrubá stavba nadväzuje na 1. diel – Stavebné výrobky. Zaoberá sa kontrolou kvality zhotovovania konštrukcií hrubej stavby pri realizácii pozemných stavieb. Problematiku podáva komplexne a môže byť spoľahlivým pomocníkom pri systematickej kontrole prác, ktoré majú najväčší podiel na celkovej kvalite stavebného diela.

Publikácia Kontrola kvality na stavbách, 2. diel – Hrubá stavba nadväzuje na 1. diel – Stavebné výrobky. Zaoberá sa kontrolou kvality zhotovovania konštrukcií hrubej stavby pri realizácii pozemných stavieb. Problematiku podáva komplexne a môže byť spoľahlivým pomocníkom pri systematickej kontrole prác, ktoré majú najväčší podiel na celkovej kvalite stavebného diela.

Publikácia je rozdelená do štyroch kapitol. Prvá kapitola je úvodná – tu je objasnená celková štruktúra publikácie a vysvetlené základné pojmy súvisiace s témou. Druhá kapitola uvádza prehľad normových požiadaviek na kontrolu kvality prác pri výrobe hrubej stavby. V tretej kapitole je uvedený súbor skúšobných metód a postupov používaných pri kontrole kvality pri realizácii hrubej stavby, spracovaný v súlade s aktuálne platnými technickými normami, ktoré kontroly a skúšky presne špecifikujú. Všetky tri kapitoly sú spracované tak, aby mohli byť praktickou pomôckou pri každodennej kontrolnej činnosti na stavbe počas realizácie všetkých bežných prác, ale aby poskytovali dostatočné množstvo informácií, ktoré sú potrebné pre zabezpečenie spolupráce so špecializovanými firmami alebo pri riešení zložitejších problémov súvisiacich s kvalitou.

kontrola-ii-titulka.jpg Štvrtá kapitola obsahuje súbor kontrolných listov (checklistov), spracovaných ako pomôcka pre kontrolu takých činností, ktorých zabezpečenie je nevyhnutnou podmienkou kvalitného priebehu prác, ale ktoré spravidla nie sú obsiahnuté v kontrolnom a skúšobnom pláne. Tieto Kontrolné listy sú aj na CD, ktoré je súčasťou knihy. V publikácii sú tiež prílohy s geometrickými odchýlkami konštrukcií a murovaných prvkov.

Texty publikácie sú spracované precízne, štruktúrovane a na vysokej odbornej úrovni, čo podporuje jej zrozumiteľnosť a dobrú čitateľnosť. Autor zapracoval do publikácie relevantné informácie zo 68 platných technických noriem, čo umožňuje užívateľovi knihy disponovať poznatkami, aké žiadna iná publikácia vydaná na Slovensku takto komplexne neobsahuje.

Publikácia je určená nielen pracovníkom útvarov kontroly kvality, manažérom kvality na stavbách, stavbyvedúcim, majstrom, technickému dozoru investora, ale aj všetkým ostatným zainteresovaným odborníkom v oblasti kontroly kvality na stavbách. Cenné informácie získajú z nej i pracovníci skúšobných laboratórií a tiež študenti stredných a vysokých škôl stavebného zamerania, ktorí sa majú oboznámiť s celou škálou kontrolných a skúšobných činností.

Autor: Ivan Juríček
Vydalo: Vydavateľstvo Eurostav, spol. s r. o., Bratislava
Rok vydania: 2012
Formát: 165×235 mm
Počet strán: 284
Tvrdá väzba
Cena: 18 €
ISBN 978–80–89228–33–1

Obsah publikácie:

1 Úvod
2 Normové požiadavky na kontrolu prác pri výrobe hrubej stavby
2.1 Kontrola lešenárskych prác
2.2 Kontrola betonárskych prác
2.3 Kontrola murárskych prác
2.4 Kontrola montáže prefabrikovaných konštrukcií
2.5 Kontrola montáže oceľových konštrukcií
2.6 Kontrola montáže drevených stavebných konštrukcií
3 Kontroly a skúšky
3.1 Kontrola geometrickej presnosti
3.2 Skúšky čerstvého betónu
3.3 Skúšky zatvrdnutého betónu
3.4 Skúšky výstuže
3.5 Skúšky mált a muriva
4 Kontrolné listy
Prílohy
Zoznam literatúry

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 64 | T: 0.303060

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne