Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4807 fotografií

online návštevníkov

25. 06. 2024, meniny má: Olívia, Tadeáš

Aktuality

Nový územný plán Mesta Košice

snimka-obrazovky-2024–06–07–085912.png

Do konca septembra 2024 máte možnosť pripomienkovať Návrh nového územného plánu Mesta Košice.

07. 06. 2024 | viac

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Zobrazení

25464

Dátum vydania

26. 11. 2010

Kategórie článku

Súvisiace články

Hodnotenie článku

Článok sa mi páči / nepáči

43%

Celkový počet hlasov: 1297

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

CLUBOVKA 2010

baner-alberto-web-b.jpg

…na ochranu historických staveb se lze dívat různym spůsobem, a to je vidět i na pamatkových úřadech. Jejich pohled není jednotný.
Především je italský vztah k památkám familiárnější, méně formální než ten český.
Jejich ochrana možná není tak striktní a dogmatická jako tady. Určite je to i tím, že jich máme tolik. Samozřejmě, že u zásadních velkých staveb, chrámů či paláců, se spíše pečlivě restauruje, nic méně u „běžných“ starých staveb, kterých je v Itálii opravdu hodně, se skutečně přestavuje, tady nemůžete trvat na zachování každého detailu. Ale my máme v tomto směru velké tradice a skušenosti.
Tady je patrná tendence rekonstruovat tak aby nebylo vidět, co je co. Staré se mícha s novým tak, aby to bylo k nerozeznání – ja tomu říkam mimetické konstrukce. V Itálii se architekti nebojí přiznat, co k historii přidali. V tomto ohledu by sme měli být sebevědomější, být si více jistii sami sebou, nebát se konfrontace naší doby s těmi minulými.

CLUBOVKA – dobrá káva, dobrý dizajn, dobrá architektúra, dobrí ľudia a dobrý večer…

CLUBOVKA 2010 _ HOSŤ _ ARCHITEKT ALBERTO DI STEFANO, TALIANSKO
03. DECEMBRA 2010 _ VSG HLAVNÁ 27 _ KOŠICE
viac informácii na info@clubovka.sk;

FILOZOFIA

…kdesi na začiatku bola myšlienka o prázdnom priestore,do ktorého by sa zmestilo veľa ľudí, veľa pocitov, veľa myšlienok,veľa nápadov…

Možno ste si všimli, že kam sa pozriete, niekto sa vás snaží obtiahnuť a rôznymi formami prázdneho klamu na vás získať. Ponúkajú vám bullshit, ktorý vôbec nepotrebujete, zahlcujú vás informáciami, ktoré vám nijako nepomôžu a búšia do vás reklamou takým spôsobom, že si už pomaly nikto nepamätá, čo je život. Opakom bullshitu dneška je INŠPIRÁCIA, akýsi základ života plný spávne vibrujúcej ENERGIE.
INŠPIRÁCIA je život driemajúci v nás ľuďoch,ktorý chceme prebudiť.
INŠPIRÁCIU netreba deklarovať v zákonoch, ani pretláčať cez mlynček reklamy, existuje vnútri veci a ľudí. Treba ju len odhaliť. Áno – chceme ju odhaľovať a prebúdzať aj my, ktorí vám pripravujeme CLUBOVKU.

Pretavujeme nespornú energiu architektov, dizajnérov, fotografov, hudobníkov…a v neposlednom rade aj svoju…v zhmotnenú INŠPIRÁCIU, z ktorej sa môže nadýchať KAŽDÝ KTO CHCE. Vy aj My si potom pozrieme scenárom pripravenú CLUBOVKU, ktorá je však podľa nás niečim oveľa viac a dáva nám všetkým hlavne to nehmotné – motiváciu, dobrú náladu, radosť, ďalšiu ENERGIU vstať z gauča a ísť za novými myšlienkami. Dáva INŠPIRÁCIU.

CLUBOVKA, ako neformálne stretnutie priateľov architektúry, ktorá vznikla z potreby stretnúť sa, vymeniť si názory, poznatky, informácie, získať nové, viesť klubové debaty o architektúre a dizajne.
CLUBOVKA je pôda, ktorá je oslobodená od „IZMOV“, od odbornej kritiky, je predovšetkým o človeku, o jeho práci snoch,o názore,o jeho motivácii, o tom čo na prvý pohľad nevidieť, o myšlienke…
Zmyslom CLUBOVKY je predstaviť výrazných tvorcov súčasnej svetovej architektúry a dizajnu – ľudí, ktorí žijú svoj bohatý život v absolútnej a permanentnej tvorivej búrke, túžbe a vášni…

pozv-alberto-0312-mail-page-1-maly.jpg

HISTÓRIA

CLUBOVKA vznikla v januári 2002.
Táto úspešná aktivita už dávno presahuje slovenské dimenzie a získava si svoje postavenie v medzinárodnom rámci. Svedčia o tom usporiadané Clubovky v Prešove, Košiciach, Bratislave a v Prahe. Nedá mi neskromne nespomenúť, že CLUBOVKA v roku 2007 získala cenu Prof. MARTINA KUSÉHO za sústavnú a úspešnú osvetovú a popularizačnú činnosť v oblasti architektúry a za moju „maličkosť“…

Cez šesťdesiat týchto podujatí prinieslo na slovenskú pôdu špičkové európske osobnosti z odboru architektúry, dizajnu a výtvarného umenia. Najvýstižnejšie hovorí sám za seba zoznam majstrov architektúry, dizajnu a umenia, ktorí prijali pozvanie na CLUBOVKU: Bořek ŠÍPEK, Eva JIŘIČNÁ, Vlado MILUNIČ, Dominique APPLOVÁ, Barbora ŠKORPILOVÁ, štúdio OLGOJCHORCHOJ, David VÁVRA, Maxim VELČOVSKÝ, Fabio NOVEMBRE a Paolo PIVA, Ron ARAD, Martin KOHLBAUER, Rem KOOLHAAS jr., Ladislav KUŠNÍR, Ivan MATUŠÍK, Jerszy SEYMOUR, John BOSCH, Rene van ZUUK, Roberto PALOMBA, Nani MARQUINA, Stefan DIEZ, Matali CRASSET, za štúdio ASYMPTOTE Lise Ann COUTURE, Karim RASHID, Gaetano PESCE, Jaime HAYON, Edouard FRANCOIS …

Obohatením klubových večerov boli také osobnosti ako fotograf Jan SAUDEK, režisér Jan HŘEBĚJK, herečka Milka ZIMKOVÁ, hudobník Marián VARGA, Peter LIPA, Tono a Sava POPOVIČOVCI, Leona MACHÁLKOVÁ a baletný sólista Gianpiero RUSSO z Talianska. Atmosféru jednotlivých stretnutí dotvára aj špecifické prostredie VŽDY INÉ, v ktorom sa CLUBOVKA uskutočňuje.

pozv-alberto-0312-mail-page-2-maly.jpg

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 65 | T: 0.443612

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne