Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť
625 územných plánov
947 článkov
4807 fotografií
10. 12. 2024, meniny má: Radúz
Do konca septembra 2024 máte možnosť pripomienkovať Návrh nového územného plánu Mesta Košice.
Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.
Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.
V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.
Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?
Vydavateľstvo EuroStav, s.r.o.
23084
11. 11. 2011
Celkový počet hlasov: 1167
Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?
Cena ARCH je prestížnou cenou za architektúru, od roku 1998 udeľovanou mienkotvorným odborným časopisom ARCH o architektúre a inej kultúre, ktorý od roku 2006 vydáva Vydavateľstvo Eurostav, s.r.o. Zámerom ceny je vyzdvihnúť pozoruhodné diela domácej architektonickej scény a prispieť tak k jej ďalšej kultivácii. Cena ARCH má vysoký profesionálny kredit, ktorý zabezpečuje účasť špičkových európskych architektov v porote. Jej špecifickým znakom je pravidlo, že sa do nej nemožno prihlásiť. Nominácie na Cenu ARCH udeľuje každoročne redakčná rada časopisu, ktorú tvoria významné osobnosti slovenskej a stredoeurópskej architektonickej scény.
Vo štvrtok 10. 11. 2011 bola v priestoroch Dvorany Ministerstva kultúry SR slávnostne odovzdaná Cena ARCH 2011.
O udelení Ceny ARCH 2011 rozhodovala medzinárodná porota v zložení: Andrea Bacová (šéfredaktorka časopisu ARCH, Slovensko), Andrej Hrausky (Slovinsko), Ján Krcho (Slovensko), Tomáš Rusín (Česká republika) a Marta Schreieck (Rakúsko) v dňoch 21. – 23. septembra 2011. Porota posudzovala trinásť architektonických diel, ktoré na tohoročnú cenu nominovala redakčná rada časopisu. Boli to: Cassovar Business Center I., v Košiciach, Základná škola Tulipán v Nitre, Eurovea – nábrežná promenáda – v Bratislave, Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Berlíne, Rezidencia Záhorská v Bratislave-Záhorskej Bystrici, Dom zlomu v Kynceľovej, Polyfunkčný dom Viktória v Bratislave, Avelane Clinic v Nitre, Rekonštrukcia Zimného štadióna O. Nepelu v Bratislave, Nízkoenergetický bytový komplex Minergo v Bratislave, Centrála Phoenix Zeppelin v Banskej Bystrici, Chata PI na Domaši, Otio – dom pri fare – v Nitre-Dražovciach.
CENTRÁLA PHOENIX ZEPPELIN, BANSKÁ BYSTRICA
Architekti: BRANISLAV HOVORKA, ŠTEFAN MORAVČÍK, MARTIN
PAULÍNY
Z hodnotenia poroty:
Je to architektúra budúcnosti, je v nej pochopenie miesta, pochopenie úlohy a z toho rezultujúce logické a primerané riešenie, svedomito spracované, nezávisle od výšky finančného stropu. (Marta Schreieck)
Je obdivuhodné, že niekto sa vôbec rozhodol pristúpiť k servisu a predaju stavebných strojov s takou dávkou kultúry a vytvoril podmienky pre architektov, aby mohli realizovať výnimočne komplexné dielo v prímestskej lokalite. Phoenix Zeppelin je v tomto prípade nasledovaniahodným precedensom. (Andrea Bacová)
V prípade Zeppelinu vidím moment prekvapenia v tom, že sme tam našli architektonické momenty, ktoré nikto neočakával a nikto si nemyslel, že by to tam v tej situácii malo byť. V tom je obrovské pozitívum… (Ján Krcho)
Bola tam obdivuhodná komplexnosť architektonickej úvahy. Architekti to riešili od kvetináča vonku až po kľúč v skrinke. (Tomáš Rusín)
Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 64 | T: 0.387163
ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne