Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

625 územných plánov

947 článkov

4807 fotografií

online návštevníkov

12. 07. 2024, meniny má: Nina

Aktuality

Nový územný plán Mesta Košice

snimka-obrazovky-2024–06–07–085912.png

Do konca septembra 2024 máte možnosť pripomienkovať Návrh nového územného plánu Mesta Košice.

07. 06. 2024 | viac

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Autor fotografií

gut gut

Zdroj

Vydavateľstvo EuroStav, s.r.o.

Zobrazení

41544

Dátum vydania

15. 11. 2010

Kategórie článku

Súvisiace články

Hodnotenie článku

Článok sa mi páči / nepáči

46%

Celkový počet hlasov: 1717

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Cena ARCH 2010

dunajska-pohlad-z-dvora-foto-gutgut.jpg

Cena ARCH je prestížnou cenou za architektúru, od roku 1998 udeľovanou mienkotvorným odborným časopisom ARCH o architektúre a inej kultúre, ktorý od roku 2006 vydáva Vydavateľstvo Eurostav, s.r.o. Zámerom ceny je vyzdvihnúť pozoruhodné diela domácej architektonickej scény a prispieť tak k jej ďalšej kultivácii. Cena ARCH má vysoký profesionálny kredit, ktorý zabezpečuje účasť špičkových európskych architektov v porote. Jej špecifickým znakom je pravidlo, že sa do nej nemožno prihlásiť. Nominácie na Cenu ARCH udeľuje každoročne redakčná rada časopisu, ktorú tvoria významné osobnosti slovenskej a stredoeurópskej architektonickej scény.

Tohtoročné slávnostné vyhlásenie laureáta Ceny ARCH 2010 sa uskutočnilo 11. novembra 2010 v priestoroch Dvorany Ministerstva kultúry na Námestí SNP v Bratislave. O udelení Ceny ARCH 2010 rozhodovala medzinárodná porota v zložení: Andrea Bacová (šéfredaktorka časopisu ARCH), Ľubica Koreňová (Slovensko), Richard Manahl (Rakúsko), Pavel Nasadil (Česká republika) a Robert Špaček (Slovensko) v dňoch 30. septembra a 1. októbra 2010. Porota posudzovala jedenásť architektonických diel, ktoré na tohoročnú cenu nominovala redakčná rada časopisu. Boli to: Polyfunkčný dom Mlynská v Košiciach, Vinársky komplex Elesko v Modre, Ateliér architekta v Čachticiach, Digital Park II v Bratislave-Petržalke, Pamätník obetiam holokaustu v Bánovciach nad Bebravou, Nadstavba bytového domu v Bratislave, Dunajská – Inner City Residence – v Bratislave, Rodinný dom v Bratislave-Devíne, Polyfunkčný dom Veles v Bratislave. Bytový dom Manhattan v Bratislave a Nadstavba Paláca Motešických v Bratislave.

dunajka-ulicny-pohlad-foto-gutgut.jpg

Laureát Ceny ARCH 2010

Polyfunkčný bytový dom DUNAJSKÁ – INNER CITY RESIDENCE, BRATISLAVA Architekti: GUTGUT / ROMAN HALMI, PETER JURKOVIČ, LUKÁŠ KORDÍK, ŠTEVO POLAKOVIČ, spolupráca MARCEL DZURILLA, ROMAN ŽITŇANSKÝ

Z hodnotenia poroty:

Je to experiment, ale pro mne je ten dům neuvěřitelně městský. Chápu ho jako strukturu, která se může proměňovat v čase… je to příležitost, protože se tam třeba vytvoří komunita se svojí kontrolou jednotlivých prostorů a ti lidé budou neuvěřitelně pyšní na svůj dům.(Pavel Nasadil)

„Veľmi si cením, že v takomto priestore vznikol dom s nespornými kvalitami, ktorý posúva ďalej myslenie o tom, kam môže smerovať mestské bývanie v budúcnosti. Považujem to za podstatnú nadhodnotu celého konceptu… Je to presne také bývanie, aké by v meste malo byť – aj s tou nedokonalou privátnosťou, o ktorej tu hovoríme. Myslím si totiž, že kolektívne bývanie v meste má byť aj o tom, že niekde sa intimita poruší, že chcem komunikovať so susedom a chcem žiť s ľuďmi v dome. Myslím si, že v tomto je ten koncept veľmi dobrý – že hľadá odpoveď na nové formy bývania v meste a pre mladú generáciu nebude problém, aby sa stotožnila s takýmto bývaním.“ (Andrea Bacová)

.. gutgut realizovali veľmi rozvoľnenú štruktúru, ktorá zo svojej podstaty ponúka výhodu rôznorodých a hojných exteriérových priestorov. Tomu rozumiem úplne dokonale, pretože > sa o to isté snažíme aj v našom ateliéri. Správnou hmotovou konfiguráciou, správnym umiestnením a rozložením stavby získať pridané hodnoty pre vnútorné priestory, získať > exteriérové priestory, ktoré sú súčasťou konceptu.(Richard Manahl)

Architekti preukázali veľa odvahy. Je to čin, ktorý je pre mesto veľmi dôležitý a veľmi ´gutgut´. (Robert Špaček)

dsc-0012.jpg

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 65 | T: 0.584232

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne