Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

613 územných plánov

946 článkov

4805 fotografií

online návštevníkov

27. 10. 2021, meniny má: Sabína

Aktuality

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Diskusia k téme verejných priestorov Prešova.

Radi by sme Vás srdečne pozvali na podujatie Verejné priestory Prešov, ktoré predstavuje prvé zo série diskusno — participačných stretnutí k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestranstiev Prešov.

22. 02. 2018 | viac

Zdroj

Public Spaces

Zobrazení

14466

Dátum vydania

31. 10. 2014

Kategórie článku

Hodnotenie článku

Článok sa mi páči / nepáči

47%

Celkový počet hlasov: 703

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

AKÉ VEREJNÉ PRIESTORY CHCEME V BRATISLAVE?

ts-public-spaces-sk.jpg

Konferencia Public Spaces je zameraná na súčasné strategické nástroje plánovania a tvorby verejných priestorov ako je placemaking, urbánna akupunktúra, taktický urbanizmus a participatívne plánovanie v kontexte komplexného prístupu a stratégií rozvoja na úrovni mesta.

Súčasné progresívne stratégie tvorby verejných priestorov predstavia uznavaní zahraniční experti na tvorbu verejených priestorov:

Mike Lydon /The Street Plans Collaborative, NY/, ktorý bude hovoriť o nástrojoch, prístupe a význame taktického urbanizmu, fínsky architekt Marco Casagrande /C-Lab/ pomenuje katalytický význam urbánnej akupunktúry pri tvorbe verejných priestorov a ich význame pri regenerácii mesta, Elena Madison /Project for Public Spaces, NY/ predstaví svoje skúsenosti v práci s komunitou na tvorbe koncepcií rozvoja a manažovania verejných priestorov.

Konferencia „PUBLIC SPACES“ sa uskutoční v čase 20. – 21. novembra 2014 v priestoroch Berlinky v Slovenskej Národnej Galérii. AKÉ VEREJNÉ PRIESTORY CHCEME V BRATISLAVE?

Konferencia je organizovaná Fakultou architektúry STU v Bratislave, Ústavom urbanizmu a územného plánovania, s podporou Hlavného mesta Bratislava, Ministerstva kultúry SR, v spolupráci s veľvyslanectvami USA, Fínska, Spolkovej Republiky Nemecko a Rakúskeho kultúrneho fóra v Bratislave.

Súčasťou novembrového dialógu budú a pravidelné prednášky v rámci medzinarodného projektu „november talks“, podporované nadáciou Sto, vrámci ktorého sa uskutoční 6. 11. 2014 o 17:00 na Fakulte architektúry prednáška chorvátskeho ateliéru NFO v zastúpení architektov Marunica a Ravnić.

13. 11. 2014 o 17:00 taktiež na Fakulte architektúry prebehne prednáška svetoznámeho architektka a designera Willa Alsopa.

Nasledovať budú dve špeciálne prednášky Masimilana Fuksasa /Fuksas architekti, IT/ a Marca Casagrande /C-Lab/, ktoré odznejú priamo na konferenci PUBIC SPACES.

Súčasťou konferencie je aj viac ako 20 občianskych projektov vo verejnom priestore Bratislavy. Môžete vidieť ako aktívni ľudia premieňajú priestor medzi budovami na živé a atraktívne miesta – tržnice, komunitné, mobilné či strešné záhrady. Generujú aktivity v priestore námestí a ulíc, bojujú a vyzývajú k zastaveniu narastajúceho vizuálneho smogu a znečisteniu verejných priestorov. Poukazujú na krásne, zaujímavé a užitočné miesta a služby, či sa snažia premeniť a skrášliť zanedbané verejné priestranstvá.

Sériou videovizitiek postupne predstavíme všetky projekty ktoré bude možné vzhliadnuť v SNG a na FA STU v dňoch konania konferencie.

REGISTRÁCIA

Kapacita konferencie je obmedzená, preto je potrebné registrovať sa na webstránke www.publicspaces.sk do 10. 11. 2014

KONTAKT

Ing. arch. Katarína Boháčová, PhD. – Ústav urbanizmu a územného plánovania FA STU publicspacebratislava@gmail.comwww.publicspaces.sk

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 62 | T: 0.398856

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne