Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

624 územných plánov

947 článkov

4806 fotografií

online návštevníkov

09. 12. 2023, meniny má: Izabela

Aktuality

Urban Upgrades 2022

uu22-atrium-web-archinfo.png

Dovoľujeme si Vás pozvať na podujatie, ktoré sa uskutoční v Košiciach a obciach východného Slovenska od 04. do 05. novembra 2022.

27. 10. 2022 | viac

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Zdroj

Vydavateľstvo Eurostav

Zobrazení

21536

Dátum vydania

12. 03. 2013

Kategórie článku

Hodnotenie článku

Článok sa mi páči / nepáči

48%

Celkový počet hlasov: 532

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

3. ročník konferencie UDRŽATEĽNOSŤ V ARCHITEKTÚRE A VO VÝSTABE

for-uzemne-plany-marek2013.jpg

Vydavateľstvo Eurostav spolu s partnermi už po tretíkrát organizuje úspešnú, architektmi a projektantmi uznávanú, medzinárodnú konferenciu na aktuálnu tému Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe. Téma udržateľnosti vo výstavbe začína konečne výraznejšie rezonovať medzi architektmi, projektantmi, investormi a developermi. Hlavnou témou 3. ročníka konferencie sú Inovácie v udržateľnej architektúre a výstavbe (v novostavbách i pri obnove, modernizácii a rekonštrukcii). Konferencia sa bude konať 25. Apríla 2013 v kongresovej sále SLSP na Tomášikovej ulici v Bratislave.

Konferencia je určená širokej odbornej verejnosti z oblasti stavebníctva a architektúry, najmä architektom, projektantom, developerom, investorom, generálnym manažérom firiem pôsobiacich na stavebnom trhu.

Odbornými garanti konferencie
prof. Ing. arch. Robert Špaček, CSc., FA STU Bratislava
prof. Ing. Dušan Petráš, PhD., SvF STU Bratislava

Konferencia sa koná pod záštitou ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Jána Počiatka.

Organizátor: Vydavateľstvo Eurostav spol. s r.o.
Spoluorganizátori: Slovenská komora architektov, Slovenská komora stavebných inžinierov
Mediálny partner: UzemnePlany.sk

Aj tento rok sa so svojimi skúsenosťami podelia renomovaní a úspešní zahraniční architekti udržateľnej architektúry ako francúzsky architekt Jean-Philippe Vassal, architekt z londýnskej kancelárie Roddy Langmuir, či architekt Aleš Papp a ďalší významní predstavitelia udržateľnej architektúry.

jean-philippe-vassal.jpg Jean-Philippe Vassal
Architekt z architektonickej kancelárie LACATON & VASSAL ARCHITECTES v Paríži. Patrí k renomovaným francúzskym architektom, ktorí sa vo svojej tvorbe venujú udržateľnej architektúre. Participoval na viacerých projektoch rekonštrukcii budov, v rámci ktorých dodržiaval princípy udržateľnosti (recyklácia, lokálne zdroje materiálov, atď.). Je laureátom ceny HOLCIM AWARDS za udržateľnú architektúru a držiteľ ďalších ocenení.

roddy-langmuir.jpg Roddy Langmuir
Architekt z architektonickej kancelárie Cullinan studio v Londýne. Za svoju architektonickú tvorbu získal viacero ocenení. Pracoval na veľkých projektoch doma aj v zahraničí, napr. projekt novej Univerzity manažmentu v Singapure, na projekte j budovy v jordánskom meste Petra alebo projekt ústrednej budovy v Kráľovskej botanickej záhrade v Edinburgu. V poslednom období sa venuje najmä projektom udržateľnej architektúry. V súčasnosti spolupracuje tiež na príprave udržateľného projektu rozvoja mesta Shahat v Líbyi.

ales-papp.jpg Aleš Papp
Architekt z architektonickej kancelárie Cuboid architekti, ktorý spolupracoval na projekte budovy City Green Court v Prahe, ktorej autorom je Richard Meier & Partners LLP. Projekt získal 1. Cenu v súťaži Best of Realty 2012 v kategórii nová administratívna budova a Best Office Development CIJ Awards 2012.

Ďalšími prednášajúcimi budú: Robert Špaček (FA STU), Alena Ohradzanská (MDVRR SR), Peter Bohuš (e-Dome), Ivan Kubík (ateliér Ivan Kubík), Ladislav Nagy (CEPM), Milan Vokoun (Skanska CZ), Jens Jacobsen (Bene AG), Patrik Polakovič (Holcim), Igor Borguľa (Rehau), Gernot Wagner (POOR Rakúsko), Dušan Petráš (SvF STU)

Podrobne analyzované budú okrem iného aj tieto udržateľné projekty

city-green-court.jpg City Green Court
City Green Court je udržateľná budova, a to nielen pokiaľ ide o nízku spotrebu energií pri prevádzke, ale aj vďaka ďalším kritériám, ako sú napr. minimálna spotreba vody, použitie dažďovej vody prevádzku, systém regulácie osvetlenia v závislosti na dennom svetle, použitie lokálnych materiálov, atď. City Geen Court je prvá kancelárska budova v Českej republike, ktorá získala certifikáciu LEED Platinum. Získala tiež 1. Cenu v súťaži Best of Realty 2012 v kategórii nová administratívna budova a Best Office Development CIJ Awards 2012.

obchodno-spolocenske-centrum-central.jpg CENTRÁL
Ide o prvé obchodno-spoločenské centrum v strednej Európe, ktoré získalo certifikát udržateľnej budovy LEED. Na konferencii bude predstavený architektonický koncept a princípy udržateľnosti komplexu, ako aj technické a technologické inovácie.

forum-business-center.jpg Forum Business Center
Táto administratívna budova so 17 nadzemnými podlažiami je v súčasnosti vo výstavbe a bola projektovaná a je stavaná podľa princípov udržateľnej architektúry. Po dokončení v lete tohto roku bude spĺňať podmienky pre certifikáciu BREEAM. Architektonický koncept ako aj inovácie použité pri výstavbe tejto budovy príde na konferenciu predstaviť Ing. arch. Ladislav Nagy – autor projektu.

Program je štruktúrovaný do troch odborných blokov (úvodný, architektonický, inovácie v udržateľnej architektúre), po ktorých nasleduje odborná diskusia na tému: Financovanie udržateľnej a energeticky efektívnej výstavby. Partnermi konferencie sú top spoločnosti a inštitúcie zo slovenského stavebníctva i architektúry, ktoré svojimi firemnými aktivitami prispievajú k osvete v oblasti udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe. Viac informácií o konferencii a nielen to nájdete tu.
Prihlásiť sa na konferenciu môžete prostredníctvom formulára na stránke eurostavu, alebo zaslaním prihlášky (prihláška.doc). Členovia SKSI, SKA a SKGBC, predplatitelia časopisu Eurostav a ARCH majú zvýhodnenú cenu. Cenník nájdete tu.

Cena Visio 2020

Vyvrcholením konferencie ,už tradične, bude odovzdávanie ceny časopisu EUROSTAV – Cena VISIO 2020, ktorá sa udeľuje za významný čin v oblasti udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe.

Môže ísť o:

  • konkrétnu realizáciu diela, postaveného na Slovensku, ktoré spĺňa kritériá udržateľnej architektúry,
  • výrazné osvetové a vzdelávacie iniciatívy na podporu udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe,
  • publikačnú činnosť, či už pre odbornú alebo širšiu verejnosť k téme udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe,
  • iný čin, ktorý uzná porota za hodný tohto ocenenia.

Každý rok sa udeľuje maximálne jedna cena vo forme diplomu a pre tento účel vytvoreného artefaktu.

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 69 | T: 0.658882

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne