Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

606 územných plánov

946 článkov

4805 fotografií

online návštevníkov

21. 07. 2019, meniny má: Daniel

Aktuality

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Diskusia k téme verejných priestorov Prešova.

Radi by sme Vás srdečne pozvali na podujatie Verejné priestory Prešov, ktoré predstavuje prvé zo série diskusno — participačných stretnutí k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestranstiev Prešov.

22. 02. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

42%

Nie

33%

Nedá sa zovšeobecňovať

24%

Aktuálne diskusie

Najnovšie komentáre

Ekopolis už nie je futuristická extravagancia

id11451–1.jpg

Ak včas neprídeme k rozumu, hrozí nám krutý a potupný zánik vo vlastných splodinách a odpade. Táto veštba, hoci stále nenaplnená, visí nad ľudstvom ako Damoklov meč už bezmála jedno storočie.

Tvárou v tvár apokalyptickým dôsledkom živelného rozvoja najväčších svetových aglomerácií zrejme niet inej voľby, ako ju prijať s plnou vážnosťou. Zdá sa, že naliehavá idea sebazáchovy do zoznamu megatrendov ani vývojových koncepcií najvplyvnejších štátnikov sveta zatiaľ neprenikla. Dva unikátne mestské projekty – Masdar a Jungle Urbaine však nehľadiac na to potvrdzujú, že žiť v harmónii a zhode s prírodou sa predsa len dá.

Základy najčistejšieho mesta planéty

„Nejde o módny výstrelok, ale o prežitie ľudstva,“ poznamenal slávny britský architekt Sir Norman Foster na margo svojho projektu Masdar. Termín, ktorým Arabi označujú prameň, tak nadobudol hneď ďalší význam: najdokonalejší projekt ekologického bývania súčasnosti opierajúci sa o najnovšie vedecké poznanie. id11451–2.jpgPri napĺňaní svojej jedinečnej vízie vychádzal Foster z dvoch premís, ktoré nemohol obísť: mesto budúcnosti nesmie produkovať žiadne splodiny a musí byť energeticky sebestačné. Inými slovami to znamená maximálne zužitkovať ekologicky nezávadné prírodné zdroje. Do mozaiky splnenia týchto požiadaviek vhodne zapadne napríklad získavanie úžitkovej vody cez výkonné odsoľovacie zariadenia, recyklácia odpadovej vody na polievanie vegetácie a jej následné využitie ako zdroj biopalív, chladnejší vlhký vzduch prúdiaci od mora, solárne prístrešky slúžiace ako tieň i zdroj slnečnej energie zároveň alebo vysoký múr ako protihluková stena a súčasne ochrana pred rozpálenou púšťou.

Masdar – prvý ekopolis na svete, ktorého základný kameň položili vo februári 2008, sa bude rozkladať na ploche 6 kilometrov štvorcových v púšti neďaleko Abu Dabi, hlavného mesta Spojených arabských emirátov. Po ukončení výstavby v roku 2018 by sa tu malo trvalo ubytovať takmer 48-tisíc ľudí. Neodmysliteľnou súčasťou najčistejšieho mesta planéty majú byť aj rozsiahle zelené zóny, ktoré mu dodajú nevšedný rozmer.

Ekodžungľa na rozhraní súše a mora

Ak sa povie, že Hong Kong patrí medzi najhustejšie osídlené zóny na zemeguli, myslí sa tým najmä jeho ekonomické srdce rozložené na rovnomennom ostrove. Štatistika nepustí: na jednom štvorcovom kilometri sa tam tlačí okolo 30-tisíc ľudí (v porovnaní s 94 vo Francúzsku a 20-tisíc v Paríži)! V jednej z dvoch autonómnych oblastí Číny s osobitným štatútom, ktorú vytvára dokopy 260 ostrovov a ostrovčekov na brehu Juhočínskeho mora, žije na ploche 1 092 km2 neuveriteľných 7 018 636 obyvateľov. Tento zemepisný trpaslík sa však zapísal do povedomia sveta ako skutočný ekonomický tiger!

id11451–1.jpg Celkový obraz krajiny tým, paradoxne, netrpí. Hongkonský Central Business District s mimoriadne členitým horizontálnym reliéfom sa tiahne medzi kľukatými brehmi Rieky perál a zelenými pahorkami viditeľnými z najvyššieho vrchu Hong Kongu – Štítu Victoria (Victoria Peak). Túto fascinujúcu scenériu dotvárajú desiatky oceľovo-sklenených mrakodrapov, ktoré vďaka vertikálnej členitosti terénu vybudovali terasovitým spôsobom.

Urbanisti sa už dlhé roky pokúšajú nájsť východisko pre preľudnený Hong Kong. Belgický vizionársky architekt Vincent Callebaut neostal zadanej úlohe ani vlastnej povesti ekologicky cítiaceho človeka nič dlžný: tentoraz sa popasoval s problémom renaturalizácie ultramoderného mestského „mraveniska“ v Hong Kongu. Jeho projekt Mestskej džungle – Jungle Urbaine z roku 2007 ponúka riešenie vskutku originálne. Posúďte sami.

Vrátiť vôňu „Prístavu vôní“, skoncovať s jeho znečisťovaním a natrvalo mu zabezpečiť kvalitné životné prostredie. Prvá reakcia kritikov nebola príliš zhovievavá: totálne futuristická stavba, kde sa environmentálne kritériá spájajú s extravaganciou koncepcie! Víťaz konkurzu, ktorý vypísalo mesto Hong Kong, však neustrnul iba pri ekológii, ale pridal aj akýsi „bonus navyše“ – napríklad podmorskú operu, pešie promenády, cyklistické chodníky či oceánografické múzeá. Skrátka atrakcie umožňujúce skvalitnenie života jeho obyvateľov.

Nová štvrť supervežiakov na morskom pobreží sa lineárne rozvinie až do dĺžky 2,7 kilometra. Ich atraktivita nespočíva len vo výške či atypickej konštrukcii, ale aj v zelenom sfarbení, ktoré na rozdiel od svojich starších predchodcov získajú vďaka bujnej vegetácii. Nielenže dosiahnu absolútnu energetickú sebestačnosť, ale túto komoditu budú môcť dokonca predávať, keďže jej vyprodukujú viac ako samé spotrebujú. Obrovské veže teda budú fungovať ako živé stromy zabezpečujúce recykláciu atmosféry, čím sa stanú ozajstnými zelenými pľúcami Hong Kongu. Slovom – unikátny recept ako zväčšiť zoom teritória v mikrosvete a na pobreží Juhočínskeho mora vyčariť nielen zelený, ale na dôvažok aj „voňavý prístav“.

Hoci hongkongská mestská džungľa nebude držiteľom titulu prvého ekopolisu na svete, Callebautova koncepcia zašla v myšlienke ešte ďalej: snúbi sa s predstavou o symbióze mora a súše, na rozhraní ktorých vyrastú ultramoderné rekreačno-obytné „bunky“ zapustené pilótmi do morského dna a navzájom prepojené otvorenými zelenými zónami či kaskádovitými terasami. Breh sa tak čiastočne vysunie do mora a dialóg ľudí s vodou naberie novú dimenziu – vzniknú tu kúpaliská, maríny, jazierka, záhrady, parky, ale aj kilometre príťažlivých pobrežných promenád a cyklotrás pozdĺž novovytvorených lagún.

Ďalšie zaujímavé futuristické urbanistické návrhy nájdete v našom DISKUSNOM FÓRE.

Diskusia

Pridať komentár [73] | Sledovať diskusiu [2] | RSS

Stránka: 1 2 3 4

Půjčka 3000000 kc a 10000000 kc

04. 06. 2019 20:03:39 | Lubica

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Nabízím Vám rychlé a spolehlivé finanční půjčky. Můžete použít tento úvěr na co potřebujete, stejně jako konsolidovat svůj závazek. O půjčku můžete požádat od 50 000 Kč do 8 000 000 Kč. Vysoká průchodnost schválených aplikací. Zaručuji vám rychlé a profesionální chování. Pro více informací o této půjčce kontaktujte: lubicapotocka4@gmail.com

Nebankovní půjčka snadno a rychle

04. 06. 2019 22:00:08 | Lubica

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Nabízím vám výhodný finanční úvěr pro celou Českou republiku s rychlým vyřízením už do 24 hodin včetně vyplacení financí. Můžete žádat o úvěr od 50.000 Kč až do 5.000.000 Kč. Splatnost tohoto úvěru se dá nastavit až na 240 měsíců. Rychlý a efektivní schvalovací proces s velkou průchodností schválených žádostí. Tento úvěr můžete využít na cokoliv budete potřebovat. Víc informací získáte na emailu:lubicapotocka4@gmail.com

Potřebujete urgentní financování? Můžeme pomoct!

04. 06. 2019 22:38:02 | Demel Král

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Sprostredkujeme Vám spotrebitelský úver od 5 000 do 8 000 000 €. Preskúmanie vašej žiadosti v priebehu niekolkých hodín online, okamžite zaplatíte svoje peniaze na svoj úcet. možnost predcasného splatenia. Splatnost 6 - 360 mesiacov. Pre zamestnancov, dôchodcov, podnikatelov, klientov po platobnej neschopnosti. Každý môže od nás získat pôžicku. {Demelkralpujcky.cz@gmail.com} Príklad zástupcu: 50 000 € / splatnost 60 mesiacov / splátka 876,39 € / celková suma 52 583,27 EUR. Pre viac informácií kontaktujte: {demelkralpujcky.cz@gmail.com}.

pujcku od 50.000 Kc až do 50.000.000 Kc

04. 06. 2019 22:39:09 | Lenka Bolkova

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Svedectví o tom, jak jsem dostal svuj úver moje jméno je tantzer stanislav žiji v praze 3, dostal jsem svuj úver 1.500000 euro od tohoto legitimního veritele, kontaktujte jeho email: (leni.bolkova01@gmail.com) pro váš úver je velmi legitimní. slibuji, že všem svedcím jeho dobrou vuli: leni.bolkova01@gmail.com

Spolehlivý a bezplatný půjčka dostupný všem.

05. 06. 2019 19:34:46 | Adriana W. Keinemans.

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Dobrý den, Abych vám pomohl propagovat vaše aktivity nebo prekonat financní problémy, poskytuji spolehlivý a bezplatný kredit bez protokolu dostupných od 5.000 Eur do 1.000.000 Eur pro vaše potreby po dobu 300 mesícu. Úroky se pohybují od 1,2% do 2,6%. Schválení je rychlé a efektivní se 100% zárukou. Pro více informací prosím kontaktujte email: sercancabinet@gmail.com. Zaregistrujte svou prihlášku online a behem 48 hodin je váš kredit k dispozici na vaše úctu bez protokolu. E-mail: sercancabinet@gmail.com Děkuji S pozdravem. Adriana W. Keinemans.

investice

06. 06. 2019 13:36:00 | bishop berry smith

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Potřebujete 100% financování? Vydáváme půjčky s dostupnou úrokovou sazbou 3% Jste podnikatel nebo podnikatelka? Máte finanční nepořádek? Potřebujete půjčku k zahájení malého a středního podnikání? Máte nízké kreditní skóre a je těžké získat kapitálové půjčky od místních bank a jiných finančních institucí? Zájemci by měli kontaktovat nás na e-mailu: bishopberrysmith@gmail.com

PONÚKAME VŠETKY DRUH PÔŽIČIEK

06. 06. 2019 14:23:59 | Pali Gyűrösi

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Ponúkam vám rýchle a spoľahlivé finančné pôžičky bez nezmyselných poplatkov s nízkou úrokovou sadzbou. Túto pôžičku môžete využiť na čokoľvek budete potrebovať, tiež na konsolidáciu vašich záväzkov. Môžete žiadať o pôžičku od 50.000 EURO až do 5.000.000 EURO. Veľká priechodnosť schválených žiadostí. Zaručujem vám rýchle a profesionálne rokovaní. Podrobnejšie informácie o tejto pôžičke získate na emailu: paligyurosi3@gmail.com

Zdarma půjčky od bezpečné soukromé společnosti

09. 06. 2019 01:39:14 | Mehmet Hakan

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

50 000 Kč až 25 000 000 Kč (jedinečná nabídka bezkonkurenčního úvěru v České republice) Zabýváme se - poukázkami, půjčkami, konsolidací, oddlužením, realizací - finančními prostředky na podnikání, bydlení, rekonstrukcí, úhradou pohledávek. Stojíte za rychlým a snadným řešením finanční situace od soukromé osoby s okamžitou realizací do 24 hodin v kanceláři. Zaručujeme důvěrnost, solidní vyjednávání, 100% řešení s jasnými podmínkami pro klienty starší 18 let: zaměstnanci, důchodci, studenti, matky na MD, dpp, dejte nám opravit vaše obavy a email: mehmethakan117@gmail.com

pôžičky

12. 06. 2019 10:15:03 | Elena

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Vážení hľadači úverov Ste v akýchkoľvek finančných ťažkostiach? Chcete začať podnikať? Táto úverová spoločnosť bola založená na organizáciách pre ľudské práva na celom svete s jediným cieľom pomôcť chudobným a ľuďom s finančnými ťažkosťami života. Ak chcete požiadať o úver, vráťte sa k nám s podrobnosťami nižšie: elenanino0007@gmail.com Názov: Požadovaná výška úveru: Trvanie úveru: Telefónne číslo: Ďakujem ti a Boh žehnaj DÔVERA Elena

pôžičky

12. 06. 2019 10:15:04 | Elena

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Vážení hľadači úverov Ste v akýchkoľvek finančných ťažkostiach? Chcete začať podnikať? Táto úverová spoločnosť bola založená na organizáciách pre ľudské práva na celom svete s jediným cieľom pomôcť chudobným a ľuďom s finančnými ťažkosťami života. Ak chcete požiadať o úver, vráťte sa k nám s podrobnosťami nižšie: elenanino0007@gmail.com Názov: Požadovaná výška úveru: Trvanie úveru: Telefónne číslo: Ďakujem ti a Boh žehnaj DÔVERA Elena

investice

16. 06. 2019 08:44:44 | Jindrich Drapela

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

50 000, - Kč do 25 000 000, - Kč (jedinečná nabídka bezkonkurenčního úvěru v ČR) Řešíme - poukázky, úvěry, konsolidace, odpuštění dluhů, exekuce - finance pro podnikání, bydlení, rekonstrukce, platby pohledávek. Stojíte za rychlé a snadné řešení finanční situace od soukromé osoby s okamžitým vykonáním do 7 pracovních hodin v kanceláři. Zaručujeme důvěrnost, solidní vyjednávání, 100% řešení s jasnými podmínkami pro klienty starší 18 let: zaměstnanci, důchodci, studenti, matky na MD, dpp, nechte nám své starosti vyřešíme vám na adrese fm3564557@gmail.com

pôžičky

21. 06. 2019 04:05:04 | Elena

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Vážení hľadači úverov Ste v akýchkoľvek finančných ťažkostiach? Chcete začať podnikať? Táto úverová spoločnosť bola založená na organizáciách pre ľudské práva na celom svete s jediným cieľom pomôcť chudobným a ľuďom s finančnými ťažkosťami života. Ak chcete požiadať o úver, vráťte sa k nám s podrobnosťami nižšie: elenanino0007@gmail.com Názov: Požadovaná výška úveru: Trvanie úveru: Telefónne číslo: Ďakujem ti a Boh žehnaj DÔVERA Elena

Velmi rychlá nabídka pro seriózní a upřímné lidi

21. 06. 2019 04:08:24 | Lenka

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

50 000, - Kč do 25 000 000, - Kč (jedinečná nabídka bezkonkurenčního úvěru v ČR) Řešíme - poukázky, úvěry, konsolidace, odpuštění dluhů, exekuce - finance pro podnikání, bydlení, rekonstrukce, platby pohledávek. Stojíte za rychlé a snadné řešení finanční situace od soukromé osoby s okamžitým vykonáním do 7 pracovních hodin v kanceláři. Zaručujeme důvěrnost, solidní vyjednávání, 100% řešení s jasnými podmínkami pro klienty starší 18 let: zaměstnanci, důchodci, studenti, matky na MD, dpp, nechte nám své starosti vyřešíme vám na adrese: leni.bolkova01@gmail.com

POUŽÍVEJTE SE PRO VAŠE NEBEZPEČNÉ ÚVĚRY DNES

23. 06. 2019 02:07:30 | Ivan Bonifác

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Potřebujete osobní finance? Business Cash Finance? Nezajištěné finance Rychlé a jednoduché finance? Rychlý proces aplikace? Finance. Poskytované služby zahrnují, * konsolidace dluhu Finance * Business Finance Services * Osobní finance služby Nápověda kontaktujte nás ještě dnes a získat nejlepší půjčku služby osobní peníze obchodní peníze jen napište nám níže Kontaktujte nás: ivanbonifac02@gmail.com

Finančné prostriedky do výšky 4 900 000 Sk

23. 06. 2019 02:09:56 | Paul Hilary

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Rýchle a spoľahlivé Finanční úvery s nízkou úrokovou sadzbou od 40 000 Sk do 4 900 000 Sk. Jasná a zrozumiteľná zmluva, jasné dodacie podmienky. Počas niekoľkých minút po podaní žiadosti viete, či vám môžem poskytnúť tento úver a za akýchkoľvek podmienok. Táto skvelá ponuka platí pre celú Slovenskú republiku. Ku každej aplikácii pristupujem individuálne. Pre viac informácií kontaktujte: kapitalnetworkfinance@gmail.com

Potřebujete půjčku?

23. 06. 2019 18:15:42 | WALTER

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Potřebujete půjčku? Nabízíme všechny druhy úvěrů, jako jsou osobní půjčky, konsolidace dluhu úvěru, rizikového kapitálu, obchodní úvěr, vzdělávací úvěr, úvěr na bydlení, a úvěr z jakéhokoli důvodu a naléhavé potřeby !. s úrokovou sazbou 3% Byli jste odmítnuty vaší bankou? Máte špatný úvěr? Máte nezaplacené účty? Jste v dluhu? Potřebujete založit firmu? Už se nemusíte bát, abychom vám nabídli možnost získat půjčku. Naše půjčka se pohybuje od jakékoli částky vašeho choice.if zájem nás kontaktujte na tomto e-mailu pravexfinancialservice@gmail.com s následujícími detaily 1. Vaše plná jména: _______ 2. Kontaktní adresa: _______ 3. Země bydliště: ______ 4. Částka úvěru Požadováno: ________ 5. Doba trvání: _____ 6. Pohlaví: _____ 7. Povolání: ________ 8. Měsíční příjem: _______ 9. Datum narození: ________ 10.Telefonní číslo: _________ Email: pravexfinancialservice@gmail.com Whatsapp +34631881585

Snadná a perfektní nabídka úvěrů

23. 06. 2019 18:20:10 | Lenka Bolkova

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Potřebujete osobní finance? Business Cash Finance? Nezajištěné finance Rychlé a jednoduché finance? Rychlý proces aplikace? Finance. Poskytované služby zahrnují, * konsolidace dluhu Finance * Business Finance Services * Osobní finance služby Nápověda kontaktujte nás ještě dnes a získat nejlepší půjčku služby osobní peníze obchodní peníze jen napište nám níže Kontaktujte nás: leni.bolkova01@gmail.com

loan

24. 06. 2019 01:55:21 | jose dennison

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Vážený pán / pani   Hľadáte obchodný úver, osobný úver, pôžičku na bývanie, auto   úver, študentský úver, pôžička na konsolidáciu dlhu, nezabezpečený úver, podnik   Kapitál atď ... ALEBO ste odmietli úver bankou alebo akýmkoľvek finančným   inštitúcia pre jeden alebo viac dôvodov. Ste na správnom mieste   Vaše úverové riešenia!   Som súkromný veriteľ, poskytujem pôžičky spoločnostiam a jednotlivcom na úrovni a   nízky a cenovo dostupný záujem   2%.   Máte záujem? Kontaktujte nás pre následné spracovanie úveru a   presun do 48 hodín;   C Napíšte nám @: josedennisonloans007@googlemail.com a pre viac informácií o nás navštívte naše webové adresy www.dennisonloanscompany.com Vďaka a Boh požehnal S pozdravom, Pán Jose

posojilo

27. 06. 2019 09:53:17 | Adrian BAYFORD

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Dober dan Ali potrebujete posojilo za vsak namen? Ste v finančnem problemu? Potrebujete finančno rešitev? Bridge Finance ponuja ljubezen z ugodno obrestno mero. Naša posojila so enostavna, poceni in hitra. Pišite nam danes, da dobite potrebno posojilo. Lahko se ujemamo z vsakim posojilom z obrestno mero le 2% na vaš proračun. Če vas zanima, nas kontaktirajte takoj (adrianbay0008@gmail.com)

Financná ponuka a úver do 48 hodín

30. 06. 2019 16:54:26 | Darina Gregorova

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Dámy a páni, máte financné problémy Myslíte si, že môžete získat úver rýchlo a lahko? Už sa nemusíte bát, je to vaša šanca realizovat svoj projekt. Ponúkam osobné pôžicky, úvery a hypotéky online v rozmedzí od 5 000 do 5 000 000 v období od 12 do 300 mesiacov. Úroková sadzba úveru je 3% z celého úveru a podmienky ponuky úveru sú velmi jednoduché. Požadované úvery dostanete do 48 hodín od predloženia dokumentov. Pre viac informácií prosím kontaktujte ma emailom: kreditfinancie.online44@gmail.com

Stránka: 1 2 3 4

Pridať komentár

Nie ste prihlásený, pre využitie výhod pre registrovaných sa prihláste alebo zaregistrujte

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 87 | T: 0.537456

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne