Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

606 územných plánov

946 článkov

4805 fotografií

online návštevníkov

21. 07. 2019, meniny má: Daniel

Aktuality

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Diskusia k téme verejných priestorov Prešova.

Radi by sme Vás srdečne pozvali na podujatie Verejné priestory Prešov, ktoré predstavuje prvé zo série diskusno — participačných stretnutí k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestranstiev Prešov.

22. 02. 2018 | viac

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

42%

Nie

33%

Nedá sa zovšeobecňovať

24%

Aktuálne diskusie

Najnovšie komentáre

Ekopolis už nie je futuristická extravagancia

id11451–1.jpg

Ak včas neprídeme k rozumu, hrozí nám krutý a potupný zánik vo vlastných splodinách a odpade. Táto veštba, hoci stále nenaplnená, visí nad ľudstvom ako Damoklov meč už bezmála jedno storočie.

Tvárou v tvár apokalyptickým dôsledkom živelného rozvoja najväčších svetových aglomerácií zrejme niet inej voľby, ako ju prijať s plnou vážnosťou. Zdá sa, že naliehavá idea sebazáchovy do zoznamu megatrendov ani vývojových koncepcií najvplyvnejších štátnikov sveta zatiaľ neprenikla. Dva unikátne mestské projekty – Masdar a Jungle Urbaine však nehľadiac na to potvrdzujú, že žiť v harmónii a zhode s prírodou sa predsa len dá.

Základy najčistejšieho mesta planéty

„Nejde o módny výstrelok, ale o prežitie ľudstva,“ poznamenal slávny britský architekt Sir Norman Foster na margo svojho projektu Masdar. Termín, ktorým Arabi označujú prameň, tak nadobudol hneď ďalší význam: najdokonalejší projekt ekologického bývania súčasnosti opierajúci sa o najnovšie vedecké poznanie. id11451–2.jpgPri napĺňaní svojej jedinečnej vízie vychádzal Foster z dvoch premís, ktoré nemohol obísť: mesto budúcnosti nesmie produkovať žiadne splodiny a musí byť energeticky sebestačné. Inými slovami to znamená maximálne zužitkovať ekologicky nezávadné prírodné zdroje. Do mozaiky splnenia týchto požiadaviek vhodne zapadne napríklad získavanie úžitkovej vody cez výkonné odsoľovacie zariadenia, recyklácia odpadovej vody na polievanie vegetácie a jej následné využitie ako zdroj biopalív, chladnejší vlhký vzduch prúdiaci od mora, solárne prístrešky slúžiace ako tieň i zdroj slnečnej energie zároveň alebo vysoký múr ako protihluková stena a súčasne ochrana pred rozpálenou púšťou.

Masdar – prvý ekopolis na svete, ktorého základný kameň položili vo februári 2008, sa bude rozkladať na ploche 6 kilometrov štvorcových v púšti neďaleko Abu Dabi, hlavného mesta Spojených arabských emirátov. Po ukončení výstavby v roku 2018 by sa tu malo trvalo ubytovať takmer 48-tisíc ľudí. Neodmysliteľnou súčasťou najčistejšieho mesta planéty majú byť aj rozsiahle zelené zóny, ktoré mu dodajú nevšedný rozmer.

Ekodžungľa na rozhraní súše a mora

Ak sa povie, že Hong Kong patrí medzi najhustejšie osídlené zóny na zemeguli, myslí sa tým najmä jeho ekonomické srdce rozložené na rovnomennom ostrove. Štatistika nepustí: na jednom štvorcovom kilometri sa tam tlačí okolo 30-tisíc ľudí (v porovnaní s 94 vo Francúzsku a 20-tisíc v Paríži)! V jednej z dvoch autonómnych oblastí Číny s osobitným štatútom, ktorú vytvára dokopy 260 ostrovov a ostrovčekov na brehu Juhočínskeho mora, žije na ploche 1 092 km2 neuveriteľných 7 018 636 obyvateľov. Tento zemepisný trpaslík sa však zapísal do povedomia sveta ako skutočný ekonomický tiger!

id11451–1.jpg Celkový obraz krajiny tým, paradoxne, netrpí. Hongkonský Central Business District s mimoriadne členitým horizontálnym reliéfom sa tiahne medzi kľukatými brehmi Rieky perál a zelenými pahorkami viditeľnými z najvyššieho vrchu Hong Kongu – Štítu Victoria (Victoria Peak). Túto fascinujúcu scenériu dotvárajú desiatky oceľovo-sklenených mrakodrapov, ktoré vďaka vertikálnej členitosti terénu vybudovali terasovitým spôsobom.

Urbanisti sa už dlhé roky pokúšajú nájsť východisko pre preľudnený Hong Kong. Belgický vizionársky architekt Vincent Callebaut neostal zadanej úlohe ani vlastnej povesti ekologicky cítiaceho človeka nič dlžný: tentoraz sa popasoval s problémom renaturalizácie ultramoderného mestského „mraveniska“ v Hong Kongu. Jeho projekt Mestskej džungle – Jungle Urbaine z roku 2007 ponúka riešenie vskutku originálne. Posúďte sami.

Vrátiť vôňu „Prístavu vôní“, skoncovať s jeho znečisťovaním a natrvalo mu zabezpečiť kvalitné životné prostredie. Prvá reakcia kritikov nebola príliš zhovievavá: totálne futuristická stavba, kde sa environmentálne kritériá spájajú s extravaganciou koncepcie! Víťaz konkurzu, ktorý vypísalo mesto Hong Kong, však neustrnul iba pri ekológii, ale pridal aj akýsi „bonus navyše“ – napríklad podmorskú operu, pešie promenády, cyklistické chodníky či oceánografické múzeá. Skrátka atrakcie umožňujúce skvalitnenie života jeho obyvateľov.

Nová štvrť supervežiakov na morskom pobreží sa lineárne rozvinie až do dĺžky 2,7 kilometra. Ich atraktivita nespočíva len vo výške či atypickej konštrukcii, ale aj v zelenom sfarbení, ktoré na rozdiel od svojich starších predchodcov získajú vďaka bujnej vegetácii. Nielenže dosiahnu absolútnu energetickú sebestačnosť, ale túto komoditu budú môcť dokonca predávať, keďže jej vyprodukujú viac ako samé spotrebujú. Obrovské veže teda budú fungovať ako živé stromy zabezpečujúce recykláciu atmosféry, čím sa stanú ozajstnými zelenými pľúcami Hong Kongu. Slovom – unikátny recept ako zväčšiť zoom teritória v mikrosvete a na pobreží Juhočínskeho mora vyčariť nielen zelený, ale na dôvažok aj „voňavý prístav“.

Hoci hongkongská mestská džungľa nebude držiteľom titulu prvého ekopolisu na svete, Callebautova koncepcia zašla v myšlienke ešte ďalej: snúbi sa s predstavou o symbióze mora a súše, na rozhraní ktorých vyrastú ultramoderné rekreačno-obytné „bunky“ zapustené pilótmi do morského dna a navzájom prepojené otvorenými zelenými zónami či kaskádovitými terasami. Breh sa tak čiastočne vysunie do mora a dialóg ľudí s vodou naberie novú dimenziu – vzniknú tu kúpaliská, maríny, jazierka, záhrady, parky, ale aj kilometre príťažlivých pobrežných promenád a cyklotrás pozdĺž novovytvorených lagún.

Ďalšie zaujímavé futuristické urbanistické návrhy nájdete v našom DISKUSNOM FÓRE.

Diskusia

Pridať komentár [73] | Sledovať diskusiu [2] | RSS

Stránka: 1 2 3 4

Úvěr od soukromých investorů

17. 05. 2019 19:01:54 | Mehmet Hakan

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Dobrý den, pane / madam. Jsme soukromá investorská společnost a nabízíme 2% úrokové úvěry a nabízíme různé úvěry jako osobní půjčky, podnikatelské úvěry, konsolidační úvěry, zajištěné a nezajištěné úvěry, vánoční půjčky, Děkujeme, že jste si přečetli tuto reklamu a požádali o půjčku. Pro více informací a dotazů nás prosím kontaktujte na adrese mehmethakan117@gmail.com

Potrebujete úver, kontaktujte nás teraz

17. 05. 2019 21:23:04 | Lenka Bolkova

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

poskytujeme pôžičku všetkým deťom veľmi rýchlym a jednoduchým spôsobom, pôžičku na bývanie, študentský úver, podnikateľský úver, pôžičku investorov atď. Ponúkame pôžičku všetkým jednotlivcom, firmám a spoločnostiam, ktoré potrebujú finančnú pomoc v nízkom záujme 3%. nás na: e-mail: leni.bolkova01@gmail.com

Jak jsem dostal svůj úvěr od důvěryhodného věřitele

19. 05. 2019 01:59:35 | Scott

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

949/5000 Svjedočanstvo - ponuda kredita "" Ne smijete propustiti ovu priliku [zovem se gospodin Robin Scott. Živim u SAD-u i danas sam sretan čovjek? i ja sam sebi rekao da zajmodavac koji spašava moju obitelj iz naše loše situacije, ja ću se osvrnuti na nekoga tko ga traži, dao je sreću meni i mojoj obitelji. Trebao mi je zajam od 50.000 dolara. Čovjek s troje djece. Tražim kredit za tri mjeseca kako bih otplatio svoje dugove. Prevario sam se i uzeo svoj novac dok nisam konačno sreo Boga. Nikad nisam mislio da još uvijek postoje pravi zajmodavci za novac na internetu, ali na moje veliko iznenađenje dobio sam kredit bez gubitka vremena. Upoznao sam tog iskrenog i BOG-a strahovitog zajmodavca koji mi je pomogao sa zajmom od 50.000 dolara. On je Bog koji se boji čovjeka, ako vam je potreban zajam kako biste riješili svoje probleme i možete vratiti zajam, kontaktirajte ga i recite mu da vas je gospodin Robin Scott uputio k njemu. Kontaktirajte Mr.donalda Waltera, putem e-maila: {calvinlarrylenders@gmail.com}

Jak jsem dostal svůj úvěr od důvěryhodného věřitele

19. 05. 2019 02:00:09 | Scott

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

949/5000 Svjedočanstvo - ponuda kredita "" Ne smijete propustiti ovu priliku [zovem se gospodin Robin Scott. Živim u SAD-u i danas sam sretan čovjek? i ja sam sebi rekao da zajmodavac koji spašava moju obitelj iz naše loše situacije, ja ću se osvrnuti na nekoga tko ga traži, dao je sreću meni i mojoj obitelji. Trebao mi je zajam od 50.000 dolara. Čovjek s troje djece. Tražim kredit za tri mjeseca kako bih otplatio svoje dugove. Prevario sam se i uzeo svoj novac dok nisam konačno sreo Boga. Nikad nisam mislio da još uvijek postoje pravi zajmodavci za novac na internetu, ali na moje veliko iznenađenje dobio sam kredit bez gubitka vremena. Upoznao sam tog iskrenog i BOG-a strahovitog zajmodavca koji mi je pomogao sa zajmom od 50.000 dolara. On je Bog koji se boji čovjeka, ako vam je potreban zajam kako biste riješili svoje probleme i možete vratiti zajam, kontaktirajte ga i recite mu da vas je gospodin Robin Scott uputio k njemu. Kontaktirajte Mr.donalda Waltera, putem e-maila: {calvinlarrylenders@gmail.com}

Nabízím půjčky

19. 05. 2019 06:57:16 | okfin

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Nabídka úvěru bez protokolu Jsem jednotlivec a pomáhám všem lidem, kteří potřebují financování svých projektů, půjčkami v rozmezí od 5 000 do 20 000 000 € s dostupnou sazbou 2%. Kontaktní e-mail: frolex.okfinance110@gmail.com

Půjčky s rychlým schválením

19. 05. 2019 06:58:26 | Lenka Bolkova

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Potřebujete půjčky na projekt, investice, osobní půjčky, úvěry na podnikání, úvěry na bydlení, studentské půjčky, půjčky na konsolidaci a vánoční půjčky? Potřebujete půjčku k zahájení malého, středního nebo velkého podnikání? Potřebujete úvěr na vybudování domu nebo úvěru na auto? Potřebujete půjčku na nákup vybavení pro práci? Získejte odpověď na všechny vaše problémy a získejte svůj úvěr dnes s úrokovou sazbou 3% a naše transakce jsou rychlé, bezpečné a pohodlné a 100% záruka. e-mail prostřednictvím: leni.bolkova01@gmail.com

Nabízím půjčky

19. 05. 2019 07:01:36 | okfin

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Nabídka úvěru bez protokolu Jsem jednotlivec a pomáhám všem lidem, kteří potřebují financování svých projektů, půjčkami v rozmezí od 5 000 do 20 000 000 € s dostupnou sazbou 2%. Kontaktní e-mail: frolex.okfinance110@gmail.com

pôžičku

22. 05. 2019 16:58:33 | Karin Sabine

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Dobrý deň, pán / pani, Potrebujete urgentný úver na založenie podniku, alebo potrebujete refinančný úver, potrebujete úver na splatenie dlhu? Potrebujete pôžičku na kúpu auta alebo domu? Ak áno nie viac, ponúkame všetky druhy úverov za prijateľnú úrokovú sadzbu bez kontroly kreditu !!! Kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu. E-mail: sabinhelps@gmail.com Ďakujem. Slečna Karin Sabine

pujcku od 50.000 Kc až do 8.000.000 Kc

22. 05. 2019 17:05:59 | Demel Král

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Zajistíme pro Vás spotrebitelský úver od 50 000 do 8 000 000 Kc. Prozkoumání vaší žádosti behem nekolika hodin online, okamžité zaplacení penez na váš úcet. možnost predcasného splacení. Splatnost 6 - 360 mesícu. Pro zamestnance, duchodce, podnikatele, klienty po insolvenci. Každý muže od nás získat pujcku. Demel Král.{demelkralpujcky.cz@gmail.com} Reprezentativní príklad: 50 000 Kc / splatnost 60 mesícu / splátka 876,39 Kc / celková mzda 52 523,27 Kc. V tomto prípade postací kopie OP a dve poslední výplatní pásky. Pro více informací kontaktujte: demelkralpujcky.cz@gmail.com.

Vážné rychlé financování online: demelkralpujcky.cz@gmail.com

22. 05. 2019 17:06:25 | Demel Král

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Vážné rychlé financování online: demelkralpujcky.cz@gmail.com Potrebujete financování pro svuj domov, pro vaše podnikání, pro nákup automobilu, pro nákup motocyklu, pro vytvorení vlastního podniku, pro vaše osobní potreby, více pochybností. Osobní kredity udeluji od 5 000 € do 50 000 000 € s nominální úrokovou sazbou 2% bez ohledu na výši. Uvedte prosím v žádosti o úver presnou cástku, kterou byste chteli, a její splatnost. Pro více informací nás kontaktujte pouze na této e-mailové adrese: demelkralpujcky.cz@gmail.com Demel Král.

investice

24. 05. 2019 12:28:46 | Jindrich

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Jmenuji se Jindřich Drepela. Bydlím v České republice, chci použít toto médium, abych upozornil všechny žadatele o úvěr, aby byli velmi opatrní, protože podvod je všude. Před několika měsíci jsem byl finančně napjatý a kvůli mému zoufalství jsem byl podveden několika online věřiteli. Téměř jsem ztratil naději, že mě můj přítel odkázal na velmi spolehlivého věřitele Jindřicha Drepela, který mi půjčil nezajištěný úvěr ve výši 500 000 Kč po dobu 24 hodin bez stresu. Pokud potřebujete nějaký kredit, kontaktujte ho nyní prostřednictvím e-mailu: fm3564557@gmail.com, používám toto médium pro varování všech žadatelů o úvěr do pekla, které jsem prošel v rukou těch podvodných věřitelů: fm3564557@gmail.com. Děkuji

Půjčka 3000000 kc a 10000000 kc

24. 05. 2019 15:20:55 | Alexej

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Nabízím vám rychlé a spolehlivé financní pujcky. Tuto pujcku mužete využít na cokoliv budete potrebovat, také na konsolidaci vašich závazku. Mužete žádat o pujcku od 50.000 Kc až do 8.000.000 Kc. Velká pruchodnost schválených žádostí. Zarucuji vám rychlé a profesionální jednání. Podrobnejší informace o této pujcce získáte na emailu: alexejdalek121@gmail.com

Půjčka 3000000 kc a 10000000 kc

28. 05. 2019 19:04:37 | Michal

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Praktický úvěr pro každého žadatele v České republice, díky individuálnímu přístupu získá úvěr téměř každý . Můžete získat úvěry od 40.000 Kč až do 23.500.000 Kč. Není potřeba ručit nemovitostí. Neplatíte žádné poplatky. Výše měsíčních splátek a doba splatnosti se dá přizpůsobit vašim možnostem. Zcela zdarma a nezávazně můžete o tento úvěr žádat na emailu: sopuchmichal2@gmail.com

Půjčka 3000000 kc a 10000000 kc

28. 05. 2019 19:05:57 | Lubica

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Vážné rychlé financování online: lubicapotocka4@gmail.com Potrebujete financování pro svuj domov, pro vaše podnikání, pro nákup automobilu, pro nákup motocyklu, pro vytvorení vlastního podniku, pro vaše osobní potreby, více pochybností. Osobní kredity udeluji od 5 000 € do 50 000 000 € s nominální úrokovou sazbou 2% bez ohledu na výši. Uvedte prosím v žádosti o úver presnou cástku, kterou byste chteli, a její splatnost. Pro více informací nás kontaktujte pouze na této e-mailové adrese: lubicapotocka4@gmail.com

investice

29. 05. 2019 07:59:03 | bishop berry smith

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Potrebujete úver, ak áno, kontaktujte tento e-mail pre viac informácií bishopberrysmith@gmail.com

WE OFFER ALL KIND OF LOANS

30. 05. 2019 05:36:26 | WE OFFER ALL KIND OF LOANS

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Do You Need A Loan To Consolidate Your Debt At 1.0%? ValidusCapital@­execs.­com ( ValidusCapital@­techie.­com ) Or A Personal Loans * Business Loans etc. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: ValidusCapital@­execs.­com ( ValidusCapital@­techie.­com ) We Offers Financial Consulting To Client, ValidusCapital@­execs.­com ( ValidusCapital@­techie.­com ) Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: ValidusCapital@­execs.­com ( ValidusCapital@­techie.­com )

pôžičky

01. 06. 2019 03:02:08 | Elena

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Vážení hľadači úverov Ste v akýchkoľvek finančných ťažkostiach? Chcete začať podnikať? Táto úverová spoločnosť bola založená na organizáciách pre ľudské práva na celom svete s jediným cieľom pomôcť chudobným a ľuďom s finančnými ťažkosťami života. Ak chcete požiadať o úver, vráťte sa k nám s podrobnosťami nižšie: elenanino0007@gmail.com Názov: Požadovaná výška úveru: Trvanie úveru: Telefónne číslo: Ďakujem ti a Boh žehnaj DÔVERA Elena

investice

01. 06. 2019 14:21:29 | Jindrich Drapela

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Ponúkam vám rýchle a spoľahlivé finančné úvery od priameho poskytovateľa bez poplatkov a bez založenia nehnuteľnosti. Ponúkam vám úvery od 40.000 euro až do 4.500.000 euro. Záznam v registroch dlžníkov alebo exekúcie nie je prekážkou. Môžem pomôcť tiež žiadateľom bez náležitý príjmu. Vybavení všetkých formalít vrátane vyplatenie financií už do 24 hodín od podpísania úverovej zmluvy. Zadarmo a nezáväzne žiadajte na emailu: fm3564557@gmail.com

investice

01. 06. 2019 14:25:50 | Jindrich Drapela

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Nabízím vám rychlé a spolehlivé finanční úvěry od přímého poskytovatele bez poplatků a bez zástavy nemovitosti. Nabízím vám úvěry od 40.000 Kč až do 4.500.000 Kč. Záznam v registrech dlužníků nebo exekuce není překážkou. Mohu pomoci také žadatelům bez doložitelného příjmu. Vyřízení všech formalit včetně vyplacení financí už do 24 hodin od podepsání úvěrové smlouvy. Zdarma a nezávazně žádejte na emailu: fm3564557@gmail.com

Rychlá a spolehlivá bezplatná půjčka

04. 06. 2019 03:09:20 | Peter Hashmi

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Nabízím Vám rychlé a spolehlivé finanční půjčky. Můžete použít tento úvěr na co potřebujete, stejně jako konsolidovat svůj závazek. O půjčku můžete požádat od 50 000 Kč do 8 000 000 Kč. Vysoká průchodnost schválených aplikací. Zaručuji vám rychlé a profesionální chování. Pro více informací o této půjčce kontaktujte: peterhashmi19@gmail.com

Stránka: 1 2 3 4

Pridať komentár

Nie ste prihlásený, pre využitie výhod pre registrovaných sa prihláste alebo zaregistrujte

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 87 | T: 0.530035

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne