Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

606 územných plánov

944 článkov

4803 fotografií

online návštevníkov

24. 01. 2019, meniny má: Timotej

Aktuality

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Diskusia k téme verejných priestorov Prešova.

Radi by sme Vás srdečne pozvali na podujatie Verejné priestory Prešov, ktoré predstavuje prvé zo série diskusno — participačných stretnutí k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestranstiev Prešov.

22. 02. 2018 | viac

VÝSKUM V OBLASTI AUTONÓMNEHO ÚZEMNÉHO PLÁNOVANIA

eu-logo-2.png

Zvýšenie súkromných investícií prostredníctvom spolupráce výskumných inštitúcií a podnikateľskej sféry.

29. 01. 2018 | viac

Zdroj

urbanE.T.

Zobrazení

17217

Dátum vydania

12. 03. 2012

Kategórie článku

Súvisiace články

Hodnotenie článku

Článok sa mi páči / nepáči

51%

Celkový počet hlasov: 308

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

42%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

Najnovšie komentáre

Mestský festival urbanE.T. v Bratislave

dscf9883.jpg

Bratislava – Mestská časť Rača 1.6.- 3.6. 2012 zažije prvý krát jedinečný „mestský festival“ urbanE.T. Program festivalu sa skladá z umeleckých a interaktívnych intervencií v mestskom priestore, výstav, filmových projekcií, workshopov, mestských hier, koncertov, diskusií a odbornej konferencie. V meste sa budú koncentrovať najvýznamnejšie NGO v SR, venujúce sa mestu a jeho rozvoju.

Takisto aj odborníci z oblasti architektúry, urbanizmu, marketingu, psychológie a pod. Prinesieme kultúru a osvetu pútavým spôsobom, ale takisto aj relevantné výstupy pre mesto a jeho budúci rozvoj. To všetko pre ľudí a o ľuďoch, pretože práve ľudia tvoria mesto! urbanE.T. je kultúrno-sociologicko komunitný projekt, ktorý pracuje s témou mesta ako so živou štruktúrou a organizmom. Venuje sa pritom v prvom rade architektúre a urbanizmu ako platforme pre sociálny a kultúrny život v meste. Za cieľ si primárne kladie deklarovať verejnú povahu verejných priestorov!

dscf9883.jpg dscf0359.jpg dscf0151.jpg dscf0058.jpg
dsc0474.jpg dsc0466.jpg dsc0398.jpg dsc0394.jpg
dsc0065.jpg urban01.jpg

Po minuloročnom úspešnom prvom ročníku mestského festivalu urbanE.T. v Ružomberku, ktorý sa konal 31.3. – 2.4. 2011, sa projekt presúva priamo do Bratislavy a to do mestskej časti Rača. Hneď na úvod príprav festivalu sa významnými partnermi stalo Mesto Bratislava-časť Rača, UzemnePlany.sk, Inštitút urbánneho rozvoja, Slovenská Technická Univerzita, nadácia Ekopolis, Cyklokoalícia a mnohí ďalší.

snimek-018.jpg Program festivalu urbanE.T. sa bude tradične skladať zo štyroch blokov urbanEDU, urbanART, urbanGAME, a urbanTRIP. V bloku urbanEDU ide najmä o vzdelávacie aktivity o verejných priestoroch a meste vôbec. Cieľom je ukázať verejnosti ako sa podieľať na plánovaní a tvorbe svojho okolia. Nosným prvkom je odborná konferencia na tému „Tradičné hodnoty územia vs. developerské záujmy”. Súčasťou bloku bude ďalej Občianska mapa, projekt „World Café“, filmové projekcie a ďalšie. UrbanART predstavuje rôznorodú umeleckú, či kultúrnu intervenciu vo verejných priestoroch, ako aj ich nevšedné dotváranie a oživenie. Súčasťou budú najmä výstavy, koncerty, vystúpenia umelcov, mapping show a ďalšie. UrbanTRIP znamená objavovanie špecifických hmotných či abstraktných, moderných a historických stránok mesta najmä prostredníctvom komentovanej exkurzie mestom. No a na záver blok urbanGAME mesto premení na gigantické ihrisko, divadelnú arénu alebo tanečnú scénu. Súčasťou sú urbanGOLF, urbanFREEZE, urbanCURLING, urbanLEGO a mnohé ďalšie.

Združenie urbanE.T. bolo založené v roku 2010 kolegami na Slovenskej Technickej Univerzite z odboru Priestorové plánovanie a manažment. Združenie vytvára kreatívne prostredie pre ľudí, ktorých spája nie len odbor priestorové plánovanie, ale hlavne tých, ktorí majú záujem o aktuálne dianie v architektúre, urbanizme a udržateľnom rozvoji v území. Už prostredníctvom niekoľkých akcií a podujatí organizovanými pod združením urbanE.T. sa stala naša značka silnou a etablovanou.

Viac sa dozviete na našom webe www.urbanet.sk, alebo facebookovskej stránke http://www.facebook.com/projekt.urbanET

Diskusia

Pridať komentár [1] | Sledovať diskusiu [2] | RSS

urbanE.T

20. 03. 2012 23:52:50 | bohumil kováč

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

osobne ocenujem angazovanost kolegov v urbanE.T o vec verejnu. akcia v ruzomberku mala podla mna aj pre mesto vyzanm, staci ak si aspon 25 ludi napr. uvedomilo problem postihnutych spoluobcanov. Akcii v Raci zelam uspech ! co tak sa planovaci spojit so studakmi architektami?
Pridať komentár

Nie ste prihlásený, pre využitie výhod pre registrovaných sa prihláste alebo zaregistrujte

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 85 | T: 0.415762

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne