Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

606 územných plánov

946 článkov

4805 fotografií

online návštevníkov

19. 04. 2019, meniny má: Jela

Aktuality

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Diskusia k téme verejných priestorov Prešova.

Radi by sme Vás srdečne pozvali na podujatie Verejné priestory Prešov, ktoré predstavuje prvé zo série diskusno — participačných stretnutí k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestranstiev Prešov.

22. 02. 2018 | viac

Autor

Mesto Bratislava

Autor fotografií

Eurosense

Zdroj

Mesto Bratislava

Zobrazení

11812

Dátum vydania

05. 12. 2013

Kategórie článku

Hodnotenie článku

Článok sa mi páči / nepáči

51%

Celkový počet hlasov: 479

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

42%

Nie

33%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

Najnovšie komentáre

 • Nabídka půjčky

  Máte jedinečnou možnost získat výhodně úrokovanou půjčku od přímého investora až do 1.000.000 Kč. …

  17. 04. 2019 / 22:05 | Lubica potocka

 • Nabídka půjčky

  Máte jedinečnou možnost získat výhodně úrokovanou půjčku od přímého investora až do 1.000.000 Kč. …

  17. 04. 2019 / 22:05 | Lubica potocka

 • Nabídka úvěrů

  Nabídka úvěrů Nabízíme půjčky zájemcům za nízké úrokové sazby. Pokud máte zájem, zkuste …

  17. 04. 2019 / 17:34 | Nabídka úvěrů

 • investice

  Dobrý den, hledáte legitimního a důvěryhodného finančního věřitele? Potřebuješ půjčku? …

  17. 04. 2019 / 13:43 | bishop berry smith

 • Seriózní finanční služby

  chceme si z manzelkou postavit rd na nasom pozemku,no pri ziadosti vyjadrenia mesta sme dostali zarazajucu …

  16. 04. 2019 / 10:59 | lucky

Bratislava vyhlásila medzinárodnú súťaž na riešenie rozvojovej osi Petržalky

3dmodel-eurosense.jpg

Slovenská metropola vyhlásila urbanistickú súťaž na riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalka, územia, ktorým bude v budúcnosti viesť nosný systém mestskej hromadnej dopravy a v dotknutom území sa dlhodobo pripravuje investičný rozvoj. V zadaní súťaže je premietnutý verejný prísľub primátora Milana Ftáčnika, ktorý v mene bratislavskej samosprávy vyhlásil, že stredom Petržalky pozdĺž Chorvátskeho ramena nebude viesť štvorprúdová komunikácia.

Existenciu iných, obslužných ciest má generovať súťaž, ktorá zadefinuje okrem iného ideové východiska pre funkčné využitie celého centrálneho územia Petržalky. Odborníci zároveň majú určiť limity potenciálneho zastavania územia, zachovania resp. možného rozširovania zelených, oddychových zón a tiež prepojenia dopravných systémov a komplexného rozvoja mobility, ktorá preferuje verejnú dopravu s pešou a cyklistickou. Pomocou ideovej súťaže návrhov s názvom Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalky mesto Bratislava získa najlepší návrh, ktorý by mal víťaz následne dopracovať v urbanistickej štúdii. Tá by potom mala slúžiť na spracovanie územného plánu zóny alebo na zmeny a doplnky územného plánu mesta. Jedným z hlavných cieľov súťaže je overenie konceptu trasovania električky pozdĺž Chorvátskeho ramena, ktorá by mala viesť od Šafárikovho námestia až po Janíkov dvor a ktorá sa bude spolufinancovať z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra vprogramovom odbobí v rokoch 2014 – 2020. Električkový koridor doplnený udržateľnými formami dopravy má nahradiť diskutovanú štvorprúdovku popri Chorvátskom ramene, ktorá je v súčasnosti ukotvená v územnom pláne mesta.

3dmodel-eurosense.jpg

Oznámenie o pravidlách súťaži návrhov je zverejnené na oficiálnej stránke metropoly (www.bratislava.sk), a tiež vo vestníku verejného obstarávania. Súťažné podmienky a súťažné podklady si záujemcovia môžiu stiahnuť na stránke www.obstaravanie.bratislava.sk. Podmienky súťaže presne špecifikujú kritériá, ktoré uplatní odborná hodnotiaca komisia pri posudzovaní jednotlivých projektov. Najväčšia váha bodov je pritom kladená na oblasť funkčného využitia územia, komplexného riešenia verejných priestorov a na udržateľnú koncepciu rozvoja mobility (max. 20 zo 100 bodov). Medzi hodnotiacimi členmi deväťčlennej poroty sú okrem zástupcov mesta (napr. hlavná architektka Ingrid Konrad, vedúca oddelenia koordinácie územných systémov Jela Plencnerová), odborných zamestnancov miestnej samosprávy i reprezentanti externého, medzinárodného urbanisticko-architektonického prostredia (napr. Peter Gero, Patrik Kotas, Alena Kubová-Gauché).

Bratislava má šancu realizovať veľkolepú premenu jedinečného prírodného priestoru uprostred stotisícového sídliska Petržalka na atraktívny mestský priestor s vybudovaním električkovej trasy s dominanciou prírodných prvkov a mestotvornej občianskej vybavenosti. Územie od Šafárikovho námestie až po Janíkov dvor dopravne dostupný navrhovanou električkovou traťou by malo vytvoriť centrálnu rozvojovú zónu s potenciálom pritiahnuť ľudí a ponúknuť obyvateľom Petržalky kvalitné mestské a prírodné prostredie. Vďaka európskym peniazom sa má zrealizovať revitalizácia tohto veľkého a polohou významného územia, ktorá by mohla stať sa v ikonickým projektom kontexte svetovej architektúry.

Zdroj ilustračného obrázku: 3D model budov © EUROSENSE 2013

Diskusia

Pridať komentár [3] | Sledovať diskusiu [1] | RSS

Realizujte svoje projekty a zaplatite svoj dlh do 24 hodín

21. 02. 2018 00:29:41 | BAN

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Realizujte svoje projekty a zaplatite svoj dlh do 24 hodín Vypožičať si peniaze priamo bez hodnotenia BKR (teraz lacná pôžička) Termín úverov sa pohybuje od 1 roka do 30 rokov.Požičané sumy sú od 1 000 do 800 000 € Výhody: - hotovosť do 24 hodín alebo váš bankový účet - potrebujete ročný a finančná správa - podmienky sú flexibilné, môžete platiť, pokiaľ ide o vás-mail: bank.paris.bfi@iiiha.pro

Realizujte svoje projekty a zaplatite svoj dlh do 24 hodín

21. 02. 2018 00:30:26 | BAN

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Realizujte svoje projekty a zaplatite svoj dlh do 24 hodín Vypožičať si peniaze priamo bez hodnotenia BKR (teraz lacná pôžička) Termín úverov sa pohybuje od 1 roka do 30 rokov.Požičané sumy sú od 1 000 do 800 000 € Výhody: - hotovosť do 24 hodín alebo váš bankový účet - potrebujete ročný a finančná správa - podmienky sú flexibilné, môžete platiť, pokiaľ ide o vás-mail: bank.paris.bfi@iiiha.pro

GENUINE BG/SBLC FOR LEASE OR SALE

01. 03. 2018 12:51:35 | Leon Tourish

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

We have a direct genuine provider for BG/SBLC specifically for lease, at leasing price of 4+2 of face value, Issuance by HSBC London/Hong Kong or any other AA rated Bank in Europe, Middle East or USA. Contact : Mr. Leon Tourish Email:Mchugh017@gmail.com Skype ID: Mchugh017@gmail.com Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved. All inquires to Mr. Leon Tourish should include the following minimum information so I can quickly address your needs: Complete contact information: What exactly do you need? How long do you need it for? Are you a principal borrower or a broker? Contact me for more details. Leon Tourish
Pridať komentár

Nie ste prihlásený, pre využitie výhod pre registrovaných sa prihláste alebo zaregistrujte

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 83 | T: 0.317517

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne