Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

606 územných plánov

946 článkov

4805 fotografií

online návštevníkov

21. 04. 2019, meniny má: Ervin

Aktuality

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Diskusia k téme verejných priestorov Prešova.

Radi by sme Vás srdečne pozvali na podujatie Verejné priestory Prešov, ktoré predstavuje prvé zo série diskusno — participačných stretnutí k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestranstiev Prešov.

22. 02. 2018 | viac

Horúca téma

Lezecká stena Pod Mostom

19. 04. 2019 / 20:24 | 51

Najnovšie komentáre

• Garantovaná nebankovní pujcky v Ceské republice.

Dobrý den, Abychom vám pomohli s realizací vašich financních projektu nebo se setkali s obtížemi …

19. 04. 2019 / 20:24 | Martin Moravová

• Helfen Sie jeder ehrlichen Person

Hallo, ich bin eine ernstzunehmende Person, die den Menschen hilft, die Ihre Aktivitäten und Schulden …

19. 04. 2019 / 19:38 | Bernadette

• Credit

Poskytujeme všetky druhy úverov, ako sú investičné úvery, projektové financovanie a finančná …

19. 04. 2019 / 17:28 | timothy kober

• Credit

Poskytujeme všetky druhy úverov, ako sú investičné úvery, projektové financovanie a finančná …

19. 04. 2019 / 16:37 | timothy kober

• plutocreditfinancier@gmail.com

19. 04. 2019 / 16:36 | timothy kober

RSS

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

42%

Nie

33%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Fórum » Otázky občanov » Vec verejná » územný plán obce - zmena?

Diskusia: územný plán obce - zmena?

Pridať komentár [30] | Sledovať diskusiu [0] | RSS

Stránka: 1 2

mchorvatova

Chcela by som sa opýtať, či je možné bez zmeny územného

15. 10. 2008 22:39:31 | mchorvatova

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

plánu obce, na pozemkoch, resp. v lokalite, ktorá bola v územnom pláne výhľadovo určená pre verejnú zeleň postaviť štvorbytovú jednotku – novostavbu. Územný plán bol schválený v roku 2005. Dnes tu stoja domy, ktoré boli v územnom pláne určené na postupnú asanáciu – s výhľadom na výsadbu verejnej zelene. Je potrebné pristúpiť k zmene územného plánu, alebo to môže obec postaviť aj bez tejto zmeny? Podotýkam, že pozemky sa nachádzajú v ochrannom pásme železníc. Ďakujem.
Mira Chorvátová, Sučany

admin

JE to v rozpore s platnym uzemnym planom. Ak je v

16. 10. 2008 09:58:20 | admin

platnom UPN plocha vyhladovo urcena na verejnu zelen, tak bez zmeny uzemneho planu nie je mozne tuto plochu vyuzit na iny ucel, jedine cez zmeny a doplnky UPN. Navyse ak je to v ochrannom pasme zeleznic, tak stavebny urad musel urobit chybu, aby tam takto stavba mohla stat, lebo v takomto uzemi nie je mozne stavat, resp. je to mozne, ale spravca zeleznic musel vydat vynimku pre takuto vystavbu, co pravdepodobne aj vydal.

perecka

Dobry den, mam zaujem o jeden pozemok v lokalite

28. 08. 2009 08:44:00 | perecka

Kosice-Kavecany. Oblast kde je umiestneny pozemok je rekreacna, je tam mozne postavit dom s agroturizmom, elektrika, voda, plyn je blizko. Jediny problem je prijazdova cesta, ta totiz nie je zakreslena v uzemnom plane, takze by ho zrejme bolo treba zmenit. Najblizsia cesta, je asi 10 metrov od nasho pozemku. Chcela by som sa opytat, ci vzhladom na mnozstvo vyjadreni prislusnych organov a cely proces je niekto (resp. firma) ktorá sa prave tymto aktivitam venuje.

Dakujem,

Perecarova, Kosice

admin

Samozrejme, zmenu robia architekti - urbanisti, proces

28. 08. 2009 10:37:51 | admin

obstaravania zasa povereny obstaravatel. Plati to podla rozsahu – investor, alebo obec. Zvacsa vsak investor.

bulikovci

Dobry den, chcela by som sa Vas opytat, ci moze od nas

17. 05. 2010 18:53:25 | bulikovci

ziadat starosta zmenu uzemneho planu obce?
Situacia:
Manzel sa rozhodol otvorit si malu prevadzku – predajnu v obci. Podal podnikatelsky zamer na obci, ktory bol prerokovany a starosta suhlasil, s tym , ze si musime vybavit vsetky povolenia. Na stavebnom urade podal vsetky potrebne dokumenty na zmenu uzivania stavby z garaze na prevadzku – tam tvrdili, ze ma vsetky doklady v poriadku, nasledne stavebny urad odoslal tieto dokumenty na schvalenie obci.
Tu nas starosta stopol, najprv ze ma 30 dnovu lehotu na vyjadrenie a nasledne od nas ziadal zmenu uzemneho planu obce, kedze budova je vedena ako garaz. Uz druhy tyzden nas kontaktuje s clovekom, ktory udajne ma odsuhlasit tieto zmeny, zatial sme na neho nedostali ani telefonne cislo. Uz nas aj informoval, ze tato zmena nas moze vyjst aj na 2000 EUR,
Je takyto postup spravny?
Na internete som citala, ze zmenu uzemneho planu odsuhlasuje obec. Budovu mame kompletne vymeranu aj s pristupovou cestou, napajanim na zdroje… Su spracovane k nej projekty, ktore vyzadoval stavebny urad.
Ako mame dalej postupovat?
Dakujem

admin

tazko povedat ako na vec, je to standardny postup, ak sa

18. 05. 2010 11:36:58 | admin

meni vyuzitie pozemku je potrebna zmena uzemneho planu. Predpokladam, ze mate zaujem otvorit si v garazi nejaku malu predajnu?
V uzemnom plane je tento pozemok vedeny len ako byvanie, alebo zmiesana funkcia bavanie a vybavenost?

bulikovci

Zajtra pojdem na obecny urad a zistim.... Co si mam este

18. 05. 2010 18:37:31 | bulikovci

vsimnut na uzemnom plane?
Manzel tvrdi, ze je to vedene ako oblast na byvanie – rodinne domy, hoci o dom dalej je vedla nas pošta. My sme vsak nic nestavali. Ta garaz na nasom pozemku uz stoji 30 rokov (dom sme kupili pred 3 rokmi a garaz bola postavena ako stavba "na cierno ", cize aj tu sme museli uz davat na papiere.
Ano, bude to mala predajna .
Dakujem za odpoved a doplnim info.

bulikovci

je to oblast na byvanie.

19. 05. 2010 16:41:32 | bulikovci

admin

ak teda v zavaznych regulativoch uzemneho planu nieje

19. 05. 2010 18:47:21 | admin

uvedena moznost zmiešanej funkcie – teda byvanie a občianska vybavenosť, tak sa pravdepodobne zmene uzemneho planu nevyhnete.
Samozrejme, ziadat o zmenu este neznamena, ze takato zmena bude aj odsuhlasena v obecnom zastupitelstve.

bulikovci

Dakujem. Chcem sa vsak opytat, co su"zavazne regulativy

21. 05. 2010 16:55:09 | bulikovci

uzemneho planu"? Ja som sa pozerala na mapku s vyznacenym uzemim. Su aj nezavazne regulativy uzemneho planu? Prepacte, ale ja som len laik. Dakujem

treba si to pozriet v textovej casti uzemneho planu, ci

21. 05. 2010 18:45:38 |

tam nie je uvedena taka moznost, zmiesanej funkcie, resp. nieco na ten sposob

[/quote=bulikovci] Bolo Vam spravne doporucene pozriet

25. 05. 2010 16:01:33 |

si zavazne regulativy v zavaznej casti Uzemneho planu, ktore boli vyhlasene aj Vseobecne zavaznym nariadenim (VZN) vasej obce. Ale okrem toho davam do pozornosti vyhlasku 55/2001 o uzemnoplanovacich podkladoch a uzemnoplanovacej dokumentacii, (najdete na internete) §9, §10 , co moze obsahovat obytne uzemie. Myslim, ze predajna v rozsahu jednej garaze by sa mohla umiestnit aj bez zmeny funkcneho vyuzitia uzemia.
admin

dobra informacia, dakujeme marbog.

25. 05. 2010 17:34:46 | admin

admin

Ospravedlnujem sa, moja informacia nebola celkom presna.

25. 05. 2010 18:14:50 | admin

Ide sice o vyhlasku 55/2001, ale §12 ods. 9 a 10.

bulikovci

Dakujem krasne za radu. Velmi ste my pomohli. Precitala

25. 05. 2010 21:46:54 | bulikovci

som si dole citovane ustanovenie. Pan starosta vsak medzi casom uz od nas neziada zmenu uzemneho planu. Ale uz zahajil konanie spolu so stavebnym uradom. Este v jednej veci, ak by ste my vedeli pomoct. Prizval k tejto zmene aj spravcu cesty 2 triedy. ( co v povodnom termine pri tomto stavebnom konani nebolo). Neviete nahodou, co tymto sleduje? Dakujem

Spravcom cesty II. triedy je prislusny samospravny kraj.

26. 05. 2010 11:32:16 |

Pokial je Vas pozemok v priamom kontakte s cestou II. triedy, tak jej spravca je automaticky dotknuty ucastnik v územnom konani. Ak tak nie je, moze byt osloveny koli zasobovaniu Vasej prevadzky dopravou, lebo pre cestu II. triedy platia urcite obmedzenia uvedene v Cestnom zakone. Ale toto je moj subjektivny nazor. Najlepsie by Vam to zdovodnil starosta.

toto standartne ziadaju stavebne urady - treba projektik

26. 05. 2010 12:58:30 |

napojenia stavby, ci pozemku na prijazdovu komunikciu, je to viac menej formalita, ale treba ju mat. Kratka sprievodna sprava a nejaky vykresik.
Simona

Kúpili sme si pred 3 rokmi pozemok orná poda v strede

30. 11. 2010 06:50:58 | Simona

obce intraviláne ,oplotili ,terénne úpravy atď. Na jar hodláme začať stavať RD+garáž , prišli sme na obecný úrad požiadať o vynatie pody pod stavbov a zaroven stavebné povolenie a td vybavovať . Starosta nám to nedal -ukázal nám územný plán kde na tomto mieste v roku 2002 obecné zastupitelstvo odsúhlasilo výstavbu RD . Že koli nášemu domu musí zasa obec.zastupitelstvo zasadnúť a rozhodnúť . No a to je najskor február 2011. Keď už v tom roku 2002 tam naplánovali výstavbu RD ja som ho medzi tým kúpil vlastne ja idem podla územného plánu nie ? Mohol by mi už teraz dať súhlas ?

admin

Ak som teda spravne pochopil, uzemny plan je

30. 11. 2010 08:08:49 | admin

schvaleny?
Ta plocha kde chcete stavat je v tomto uzemnom plane vyznacena ako NAVRH, alebo VYHLAD? Ak navrh, tak stavat mozete, ak vyhlad, musi sa zmenit uzemny plan a preklasifikovat tuto plochu na navrh.

Simona

No dnes som sa dozvedel že ten územný plán je spravený

30. 11. 2010 18:11:22 | Simona

na občiansku vybavenosť , nie RD . Čiže musia rozhodnúť a zasadnúť asi nanovo.

Stránka: 1 2

Pridať komentár

Nie ste prihlásený, pre využitie výhod pre registrovaných sa prihláste alebo zaregistrujte

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne