Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

606 územných plánov

946 článkov

4805 fotografií

online návštevníkov

20. 04. 2019, meniny má: Marcel

Chotín

Chotín

Návrat

Obstarávateľ

Obec Chotín

Spracovateľ

SpracovateľIng. arch. Martin Pavlík

Poverený obstarávateľ

Poverený obstarávateľIng. arch. Gertrúda Čuboňová

Počet zobrazení

26765

Pridané

14. 5. 2012

Vložil

VložilIng. arch. Martin Pavlík

Návrh optimálneho priestorového usporiadania a funkčného využívania územia s prihliadnutím na krejinno-ekologické, kultúrno-historické a socio-ekonomické podmienky

Z hľadiska územno-správneho patrí záujmové územie obce do Nitrianskeho kraja, okresu Komárno. Progresívny rozvojový význam pre Nitriansky kraj z pohľadu širších medzinárodných súvislostí má Podunajský sídelný pás. Dunaj, ako vodná cesta a sídelný pás celoeurópskeho významu, bude konkrétnym spôsobom ovplyvňovať komunikačné a hospodárske podmienky a využitie územia Nitrianskeho kraja.
Obec Chotín predstavuje vidiecke sídlo v priamej územno-priestorovej a funkčno-prevádzkovej väzbe na Komárno, t.j. na centrum osídlenia regionálneho významu. Komárno predstavuje základné terciárne centrum osídlenia, rozvojové centrum hospodárskych, obslužných a sociálnych aktivít aj pre bezprostredne priliehajúce regionálne zázemie. Obec Chotín susedí s obcami Komárno, Svätý Peter a Iža.
Z polohy obce Chotín v bezprostrednom zázemí centra osídlenia, z jej súčasnej funkčno-prevádzkovej a územno-priestorovej štruktúry vyplýva potenciálny význam a úloha obce v štruktúre osídlenia.

Fórum

Pre založenie novej diskusie musíte byť prihlásený.

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne