Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

593 územných plánov

937 článkov

4783 fotografií

online návštevníkov

25. 05. 2017, meniny má: Urban

Aktuality

Mestské zásahy Trnava - vernisáž

mz-tt-gjk.png

Pozvánka na vernisáž v poradí už šiesteho projektu Mestských zásahov z našej produkcie.

03. 06. 2016 | viac

Výstava Alfonz Torma

elekt-poz.jpg

Výstava na priereze tvorby Alfonza Tormu poukazuje na transformácie, ktorými prešla profesia záhradnej architektúry v období rokov 1976 až 2016.

03. 05. 2016 | viac

NOMINÁCIE NA CENU VISIO 2020 ZA ROK 2015/2016

visio2020-logo-6×6cm.jpg

Nominácie na cenu časopisu EUROSTAV Cena VISIO 2020 za rok 2015/2016 za najvýraznejší čin v oblasti udržateľnej architektúry a výstavby sú už známe.

21. 03. 2016 | viac

UDRŽATEĽNOSŤ V ARCHITEKTÚRE A VO VÝSTAVBE 2016

21. apríla 2016 sa uskutoční už šiesty ročník medzinárodnej odbornej konferencie Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe, ktorú pripravuje vydavateľstvo Eurostav spolu so Slovenskou radou pre zelené budovy (SKGBC). Tentoraz bude hlavnou témou konferencie Smart princípy: teória verzus realita.

21. 03. 2016 | viac

Európsky Habitat - regionálna konferencia OSN v Prahe

titulne-foto-praha-ladislav-renner-czechtourism.jpg

V dňoch 16. až 18. marca 2016 sa v Prahe v Kongresovom centre bude konať konferencia OSN zameraná na bývanie a urbanizmus. Hostiteľskej úlohy sa ujalo Ministerstvo pre miestny rozvoj Českej republiky. Konferencie sa zúčastnia významné zahraničné osobnosti a rečníci, účastníci z 56 krajín sveta sa budú stretávať na workshopoch, odborných diskusiách a sprievodných akciách.

08. 02. 2016 | viac

Horúca téma

Lezecká stena Pod Mostom

23. 05. 2014 / 16:05 | 21

Najnovšie komentáre

• ZaD uzemneho planu

ja nazeram na vec takto, kedze som bol v skupine expertov za SKA ked sa pred par rokmi tieto veci do …

01. 04. 2017 / 10:45 | bohumil kovac

• ako kona predseda urbaru šaško

ten sa sprava ako by boli cele oravice aj s tvrdosinom len jeho,preto nezverejnuje up,len preto,aby …

01. 04. 2017 / 09:57 | urbarnik

• RE: RE: RE: Rozsirenie cintorina

Rektifikacia: Je mozne, ze kategoria pozemku bola zmenena na cintorin az po roku 2012, pricom v urbanistickom …

21. 03. 2017 / 11:36 | Viktoria

• RE: RE: Rozsirenie cintorina

Dobry den, dakujem za odpoved. Pozerala som na uzemny plan obce, v ktorom boli urobene zmeny v roku …

21. 03. 2017 / 09:56 | Viktoria

• RE: Rozsirenie cintorina

Dobry den, Je takato zmena zachytena v uzemnom plane obce? Ak ano, potom je to v poriadku. Ak nie, …

20. 03. 2017 / 18:22 | admin

RSS

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

42%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

24%

Fórum » Portál UzemnePlany.sk » Zákony a vyhlášky » parcela pri cintorine

Diskusia: parcela pri cintorine

dobry den mam v obci parcelu susediacu cez cestu z cintorinom,chem tu stavat rd,ale neviem ako postupovat,je to posledny rožny pozemok na už vybudovanej ulici z RD dakujem za pomoc

26. 02. 2014 / 18:42 | Diskusiu založil(a): zita66

Pridať komentár [54] | Sledovať diskusiu [0] | RSS

Stránka: 1 2 3

Pekný deň, chcem poprosiť o radu, že či sa dá postaviť garáž (dvojgaráž) v ochrannom pásme cintorína? Ďakujem
admin

RE: Stavba garáže v ochrannom pasme

23. 12. 2015 19:28:03 | admin | Reakcia na

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Malo by sa dať, ak to uzemny plan povoluje. Kazdopadne nejde o stavbu urcenu na byvanie, takze hygienicke ochranne pasmo tu neplati

rezerva cintorina - ochranne pasmo

06. 04. 2016 22:06:41 | keyman

Vie prosim niekto poradit ci sa ochranne pasmo 50m vztahuje aj na rezervu cintorina, ktora je naplanovana v uzemnom plane? V sucasnosti je parcela vzdialena viac ako 50m od plotu cintorina.

pozemok v ochrannom pásme cintorinu

20. 04. 2016 09:53:52 | Ivan

Dobrý deň,podla toho čo som si teraz prečítal na fóre si myslím že keď moj pozemok ktorý je susediaci s cintoríom,a takmer celý je v ochrannom pásme,a k tomu ešte v extravilane tak nieje vobec možné stavať dom...?? Vo veciach ohľadom SÚ som nováčik,vlastne neviem nič kto a ako sa vyjadruje k stavbe domu. Bol som sa pýtať na hygiene a tam mi povedali že oni sa k drobným stavbám nevyjadrujú,na okresnom stavebnom úrade ma poslali zas na hygienu,a tam mi povedali že na tej časti kde neni HP mozem postaviť dom. Je možné keď si na obecný úrad dám ziadost o zmenu územného plánu tak sa dá obísť to hygienické pásmo? Má starosta/starostka/obec/obecne zastupiteľstvo nejake kompetencie aby mi legálne povolili stavbu a aby mi ju neskôr schválil stavebny úrad?Myslím tým ci obec môže nejako obísť to hygienické pásmo.
Janaka

rozšírenie cintorína

04. 05. 2016 15:21:51 | Janaka

V našej obci kvôli rozšíreniu cintorína zmenili v roku 2014 územný plán obce tak, že hranica cintorína mi ide pod oknami môjho domu asi 4 m od steny. Je to v súlade so zákonom? Pre rozšírenie cintorína smerom k RD neplatí ochranné pásmo 50 m ?

Upravené: 04. 05. 2016 15:28:17

RE: rozšírenie cintorína

04. 05. 2016 20:29:11 | michal | Reakcia na

malo by platit

Pozemok v zastavanej oblasti

06. 09. 2016 21:33:18 | Tete

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je možné stavať dom na pozemku, ktorý je zahrnutý v ochrannom pásme cintorína. Momentálne v našom meste vstupuje do platnosti nový UP, ale starý je ešte v platnosti. Podľa starého UP nie je pozemok v ochrannom pásme. Okrem toho su od cintorína k pozemku ešte 3 domy a ďalšie 4 v jeho okolí.
admin

RE: Pozemok v zastavanej oblasti

09. 09. 2016 18:08:17 | admin | Reakcia na

zavisy od toho co pre danu lokalitu urcuje uzemny plan – ci uz novy, alebo stary.

RE: Pozemok v zastavanej oblasti

17. 09. 2016 13:11:34 | vlado | Reakcia na

Je mozne stavat dom v ochrannom pasme cintorina, ale je to pripad od pripadu. Ak mate zaujem o blizsie informaciposlite mi svoj e-mail a mozme o tom popisat :)

RE: RE: Pozemok v zastavanej oblasti

22. 09. 2016 22:02:53 | Zuzul | Reakcia na

Dobry vecer, mame presne tento isty problem. Pozemok sa nachadza asi 35 m od plotu cintorinu. Kedy je mozne aby povolili vystavbu?:)za odpoved dakujem. Turociova.z@gmail.com

Rozsirenie cintorina

20. 03. 2017 16:41:23 | Viktoria

Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu. Obecny cintorin bol az do roku 2015 rozdeleny na dva pozemky, jeden vedeny ako cintorin a druhy ako orna poda (prave tato cas tvorila ochranne pasmo). Obec zmenil kategoriu druheho pozemku (ornej pody) taktiez na cintorin a planuje tam pochovavat. Hroby sa tak ocitnu hned za plotom nasej zahrady. Je to legalne? Mala nas obec kontaktovat pre vyjadrenie ? Dakujem za odpoved.
admin

RE: Rozsirenie cintorina

20. 03. 2017 18:22:46 | admin | Reakcia na

Dobry den,
Je takato zmena zachytena v uzemnom plane obce? Ak ano, potom je to v poriadku. Ak nie, potom to v poriadku nieje, plati ochranne pasmo a vyjadrit by sa k tomu mala minimalne hygiena a zivotne prostredie.

RE: RE: Rozsirenie cintorina

21. 03. 2017 09:56:19 | Viktoria | Reakcia na

Dobry den, dakujem za odpoved. Pozerala som na uzemny plan obce, v ktorom boli urobene zmeny v roku 2006 (aspon podla udajov na urbanistickom navrhu). Pozemok orna poda tam uz figuruje ako pripojeny k cintorinu. Co je vsak nanajvys podozrive, je skutocnost, ze v roku 2012 sme davali zameriavat nas pozemok geometrom a na planoch figuruje aj tento inkriminovany pozemok stale ako orna poda (cize nie ako sucast cintorina). Je mozne, ze kategoria pozemku bola zmenena az po roku 2012, pricom v urbanistickom navrhu z roku 2006 je este povodna kategoria - orna poda? Dakujem.

RE: RE: RE: Rozsirenie cintorina

21. 03. 2017 11:36:14 | Viktoria | Reakcia na

Rektifikacia: Je mozne, ze kategoria pozemku bola zmenena na cintorin az po roku 2012, pricom v urbanistickom navrhu z roku 2006 pozemok figuruje uz ako cintorin?

Stránka: 1 2 3

Pridať komentár

Nie ste prihlásený, pre využitie výhod pre registrovaných sa prihláste alebo zaregistrujte

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne