Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

606 územných plánov

944 článkov

4803 fotografií

online návštevníkov

15. 11. 2018, meniny má: Leopold

Aktuality

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Diskusia k téme verejných priestorov Prešova.

Radi by sme Vás srdečne pozvali na podujatie Verejné priestory Prešov, ktoré predstavuje prvé zo série diskusno — participačných stretnutí k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestranstiev Prešov.

22. 02. 2018 | viac

VÝSKUM V OBLASTI AUTONÓMNEHO ÚZEMNÉHO PLÁNOVANIA

eu-logo-2.png

Zvýšenie súkromných investícií prostredníctvom spolupráce výskumných inštitúcií a podnikateľskej sféry.

29. 01. 2018 | viac

Horúca téma

Lezecká stena Pod Mostom

12. 11. 2018 / 09:36 | 41

Najnovšie komentáre

RSS

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

41%

Nie

34%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Fórum » Portál UzemnePlany.sk » Články » Bratislava – najmodernejšia metropola strednej Európy? - 5.diel

Diskusia k článku

Bratislava – najmodernejšia metropola strednej Európy? - 5.diel

historiabratislavy1diel06.jpg

Keď hovoríme o centrálnej oblasti Bratislavy, hovoríme o pomerne rozsiahlej lokalite Mlynské nivy. Jadro oblasti je v štvoruholníku ulíc Dostojevského rad, Mlynské nivy, Košická a Landererova, zvyšok je ohraničený ulicami Prievozská, Bajkalská, Prístavná a Košická. Bližšie to je vidno na mape.

14. 03. 2011 | Zdroj: publikácia autora | Autor: Adrian Gubčo | Komentárov: 4 | Zobrazené: 24466× | viac

Pridať komentár [4] | Sledovať diskusiu [1] | RSS

patrikguldan

AD: NEAKTÍVNI PAMIATKARI...

09. 04. 2011 13:54:37 | patrikguldan

Reagovať | Odkaz na tento príspevok

Citujem: „V prípade niektorých búraní sa dá diskutovať o ich legalite, ale bolo by prehnané obviňovať len investorov. Istý podiel viny majú aj neaktívni pamiatkari, ktorí sa často prebudili príliš neskoro, aby sa jednotlivé objekty dali zachrániť.“
Patrím k tej skupine pracujúcich, ktorí sú označovaní ako pamiatkari. Vždy ma veľmi zamrzí, keď profesionáli architekti ani presne nepoznajú kompetncie a možnosti tzv. štátnych pamiatkarov.
Viete kto sa potrebuje prebudiť, aby k podobným trestným činom ako v Gumonke v lete počas prázdnin roku 2008 nedochádzalo? Verejnosť! Len ona môže vytvoriť tlak v tejto hospodársky a na zisk orientovanej spoločnosti na národnú radu, aby vytvorila zákonné pravidlá smerujúce k ochrane priemyselného k dedičstva.Pamiatkari môžu vo veci pomôcť napr. tým že usmernia tento spoločenský záujem, ale sami tento tlak nevytvoria a ani ho nenahradia.Ide o stav vedomia a ten vo všeobecnosti v dnešnej dobe nie je orientovaný kultúrnym a nebodaj duchovným smerom. Tých zopár jedincov, ku ktorým sa zaraďujem aj ja, môže na tento stav poukazovať, ale zmeniť ho nedokážem.Viete, čo raz vyperlil jeden bývalý primátor, keď som stál s mojou šéfkou na chóruse v Dóme pri jednej zapísanej národnej kultúrnej pamiatke, ktorá sa mala demontovať a nahrádzať novým nástrojom? Ako si Vy, pamiatkari dovoľujete zasahovať do majetkových práv cirkvi? To je vizitka o stave vedomia o pamiatkach v tejto krajine. Chcel som tomu samoľúbemu inžinierovi, povedať, že nás vlastnícke vzťahy nezaujímajú a o tom ani ochrana pamiatok nie je,ale po výstražnom pohľade šéfky som si musel poriadne stlačiť pery.

Úlohou pamiatkarov je usmerňovať širší celospoločenský záujem o pamiatky a ich ochranu do metodicky správnych koľají.

miso

RE: AD: NEAKTÍVNI PAMIATKARI...

09. 04. 2011 13:50:12 | miso | Reakcia na

v zasade suhlasim, ina vec je vsak ta, ze pamiatkari sa v pociatocnej faze spravaju aktivne (miestami az nemiestne), ked vsak ide do tuheho cuvnu a nechaju vec tak. Ak teda nemam pravomoci, tak potom naco zbytocne halo na zaciatku.

miso

RE: AD: NEAKTÍVNI PAMIATKARI...

09. 04. 2011 13:54:37 | miso | Reakcia na

a este, jednoznacne pamiatky ochranovat treba, na druhej strane ma vsak sokuje postoj pamiatkarov k ruinam = hesla typu viedensky ci benatsky dohovor su v nasich zemepisnych sirkach len recicky, skutocnost je taka, ze pamiatkari presadzuju obnovy, inymi slovami verne kopie neexistujucich nehnutelosti co s ochranou pamiatok vo svetovom meradle nema co do cinenia, vznikaju tak potemkinovkse dedinky a filmove kulisy.

svedectvo

07. 11. 2018 15:09:11 | Jessica

Moji mená sú Jessica Kotlárová, pochádzam z Bratislavy slovenskej, pred niekoľkými mesiacmi som bol nasávaný do zlej finančnej situácie a potrebujem urgentnú pôžičku na zaplatenie účtov a návrat na nohy finančne kvôli mojej súčasnej finančnej situácii, ktorú moja banka odmietla aby mi dal pôžičku, takže som nechal s inou možnosťou ako hľadať nezabezpečenú pôžičku online, v procese môjho výskumu som bol obeťou podvodu a stratil som takmer 7000 EUR a bol som v ťažkostiach a takmer som dal dúfam, že dostanem pôžičku, kým nebudem nájdený on-line príspevok, príspevok bol zdieľaným svedectvom pani Dominiky zo Slovenska, ktorá svedčí o tom, ako získala pôžičku vo výške 50 000 eur od miracle kooperatívna pomoc. po prečítaní príspevku som sa rozhodol kontaktovať Dante Paola prostredníctvom e-mailového kontaktu zdieľaného v príspevku, moja nezabezpečená žiadosť o úver vo výške 500, 000 EUR bola schválená do 72 hodín od mojej žiadosti a moja pôžička bola zaplatená na mojom bankovom účte bez akéhokoľvek opomenutia. Chcem vyjadriť svoju hlbokú vďaku a tiež odporúčam uchádzačom o úvery, aby tam boli veľmi ostražití, pretože tam je veľa podvodníkov, ktorých jediným cieľom je podviesť nevinných uchádzačov o úvery, takže musíte byť opatrní a ostražití. pre tých, ktorí potrebujú pôžičku Odporúčam Dante Družstevnú pomoc, môžete kontaktovať spoločnosť e-mailom: Miracleloanservices@hotmail.com Ďakujem, že ste si prečítali svoje svedectvo, želám vám šťastie. Jessica Kotlárová
Pridať komentár

Nie ste prihlásený, pre využitie výhod pre registrovaných sa prihláste alebo zaregistrujte

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne