Nie ste prihlásený Registrácia Prihlásiť

ÚzemnéPlány.sk

606 územných plánov

946 článkov

4805 fotografií

online návštevníkov

23. 03. 2019, meniny má: Adrián

Aktuality

Mestské zásahy Tatry

tatry-fb-cover-2×.png

Tatry potrebujú Vaše nápady. Ďalší z cyklov projektu Mestské zásahy sa blíži do finále.

04. 02. 2019 | viac

Terasy Trstany spúšťajú predaj

trstany-banner-800.png

V Trsťanoch pri Košiciach spúšťajú predaj rodinných domov s jedinečným konceptom ekologického bývania.

25. 06. 2018 | viac

Pocitové mapy Slovenska spustené

pm-fb-profile-2×.png

Pomôžte zmeniť Vše mesto. Práve teraz máte možnosť vyjadriť sa k atraktívnosti verejných priestorov, doprave, zeleni v meste a bezpečnosti. Ktoré priestory sa Vám páčia? Kde máte problémy s bicyklovaním? V ktorej oblasti je dostatok kvalitnej zelene? Kde sa necítite bezpečne?

15. 03. 2018 | viac

Diskusné stretnutie k Manuálu tvorby verejného priestoru

img-20180303–192534.jpg

V poradí prvé stretnutie s verejnosťou k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestorov Prešova zorganizovali Atrium Architekti v Libresso caffe 3.3.2018 v Prešove.

07. 03. 2018 | viac

Diskusia k téme verejných priestorov Prešova.

Radi by sme Vás srdečne pozvali na podujatie Verejné priestory Prešov, ktoré predstavuje prvé zo série diskusno — participačných stretnutí k pripravovanému Manuálu tvorby verejných priestranstiev Prešov.

22. 02. 2018 | viac

Autor

Martina Horváthová

Autor fotografií

Moreno Maggi

Zdroj

Vydavateľstvo EuroStav s.r.o

Zobrazení

13213

Dátum vydania

24. 05. 2011

Kategórie článku

Súvisiace články

Hodnotenie článku

Článok sa mi páči / nepáči

49%

Celkový počet hlasov: 828

Partneri

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri

Anketa

Považujete proces schvaľovania územnoplánovacej dokumentácie a Zmien a doplnkov za dostatočne pružný?

Áno

42%

Nie

33%

Nedá sa zovšeobecňovať

25%

Aktuálne diskusie

Najnovšie komentáre

 • pôžičky

  Vážení hľadači úverov.

  Ste v akýchkoľvek finančných ťažkostiach? Chcete začať podnikať? Táto …

  23. 03. 2019 / 02:21 | Elena

 • investice

  Nabízím vám rychlé a spolehlivé finanční úvěry od přímého poskytovatele bez poplatků a …

  22. 03. 2019 / 20:02 | james walker

 • investice

  Nabízím vám rychlé a spolehlivé finanční úvěry od přímého poskytovatele bez poplatků a …

  22. 03. 2019 / 20:02 | james walker

 • investice

  Nabízím vám rychlé a spolehlivé finanční úvěry od přímého poskytovatele bez poplatků a …

  22. 03. 2019 / 20:00 | james walker

 • ponuka pôžičky

  Dobrý deň

  Potrebujete úver na každý účel? Ste vo finančnom probléme? Potrebujete finančné …

  22. 03. 2019 / 07:54 | Adrian Bayford

Vstupná budova Admirant v Eindhovene

vstupnabudovaadmirant01.jpg

Nová budova Admirant je súčasťou novovybudovanej nákupnej zóny Heijmans Real Estate. Situovaná je na hranici medzi novou časťou a Námestím 18. septembra a vytvára hlavnú bránu do novej nákupnej osi. Táto lokalita si žiadala ikonickú stavbu, ktorou Vstupná budova Admirant z architektonickej kancerárie Massimiliano Fuksas určite je. Priťahuje pozornosť verejnosti a vedie chodcov do srdca novej štvrte.

V nadväznosti na pôvodný územný plán z roku 1998 pre centrum Eindhovenu v Holandsku, architekti štúdia Massimiliano Fuksas vypracovali štyri projekty: Námestie 18. septembra (7 000 m2) s podzemným parkoviskom (2 300 m2) pre 1 700 bicyklov, Piazza Shopping Mall – nákupné centrum (20 000 m2) s kancelárskymi priestormi (6 000 m2), Media Market – obchod s elektrickými spotrebičmi i zariadením a Vstupnú budovu Admirant. Dnes, keď sú všetky štyri projekty zrealizované, stali sa súčasťou centra mesta.

vstupnabudovaadmirant01.jpg

Talianska architektonická kancerária Massimiliano Fuksas bola oslovená developerom aby navrhla objekt Admirant. Tvar budovy pripomína kvapku alebo vajíčko; z veľkej časti má priehľadnú sklenenú fasádu. Tento moderný architektonický dizajn – známy ako BLOB (BiLinear OBject) – spôsobil značný rozruch v Eindhovene.

Materiálové a konštrukčné riešenie

Budova sa skladá z dvoch prvkov: 5– podlažnej prevažne betónovej konštrukcie a oceľového/zaskleného plášťa. Nebytové priestory sú umiestnené na prízemí a prvom poschodí, kancelárske priestory na 3. a 4. poschodí (plus ďalšie technické poschodie). Tvar stropných dosiek je určený formou rozsahu fasády od 950 m2 na prízemí do 250 m2 na najvyššom kancelárskom poschodí. Okrem schodiska, žiadne zvislé prvky neblokujú vizuálne prepojenie s vnútrom budovy.

Oceľová konštrukcia nie je nosná kvôli sklenenej fasáde, a preto sú betónové konštrukcie (podlahy, steny a stĺpy) samonosné. Konštrukcie taktiež poskytujú stabilitu, pričom sklenená fasáda je podopretá horizontálne na úrovni poschodia.

Konštrukčný systém obvodového plášťa budovy sa skladá z trojuholníkových sklenených plôch vložených do dutých, oceľových rámov. Plášť budovy, vzhľadom na svoj atypický tvar, si vyžadoval podrobný konštrukčný návrh a precíznu realizáciu.

Fasáda

Štyri veľké preliačeniny na fasáde budovy vytvárajú fascinujúcu rozmanitosť priestorových zoskupení v jej vnútri. Geometria fasády sa líši od zvislých povrchov, sofistikované detaily prepojenia podlažných okrajov s fasádou vytvárajú dynamické vnútro budovy a umožňujú zážitok z fasády úplne oddelenej od podlaží. Fasáda, tak ako je dnes zrealizovaná, je výsledkom intenzívnych štúdií foriem a tvarov počas konceptuálnej etapy a následných etáp optimalizácie tvaru.

vstupnabudovaadmirant02.jpg

Sklenená štruktúra fasády a betónová konštrukcia, boli navrhnuté pomocou 3-rozmerného grafického softvéru Scia Engineer. Vďaka nemu bolo množstvo požadovaného materiálu minimalizované, zatiaľ čo proces výstavby bol optimalizovaný.

Vzhľadom na svoj oválny tvar, budova Admirant nemá jasne udaný smer. Ak porovnáme fasády bežných stavieb k billboardom, tak by sme mohli budovu Admirant prirovnať k reklamnému stĺpu. Má hladké krivky, ktoré umožňujú dynamické prúdenie vzduchu okolo nej. Neexistuje žiadna predná, zadná alebo bočná časť, plášť budovy je celistvý, ničím nenarušený.

Diskusia

Sledovať diskusiu [1] | RSS

Pridať komentár

Nie ste prihlásený, pre využitie výhod pre registrovaných sa prihláste alebo zaregistrujte

Copyright © UzemnePlany.sk, 2007-2014 Všetky práva vyhradené | DB: 84 | T: 0.530391

ISSN 1338-2772 | Aktualizované 2× týždenne